Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Gebelikte güzel görünmenin yolları hakkında faydalı bilgiler

Sağlık / Hamilelik
/Dosyalar/3491_gebelikte-guzel-gorunmenin-yollari.jpg


Gebelik oldukça özel bir süreçtir. Anne adayı gebelik süresince bakımına özen göstermelidir. Hamilelikte anne adayında birçok değişim görülür. Vücudun gebeliğe alışması, değişen hormonlar ve anne adayının gebeliğe alışması birçok değişikliği beraberinde getirir. Bu nedenle anne adayı gebelik döneminde kendine çok iyi bakmalı, gereken özeni göstermelidir. Gebelikte güzellik anne adaylarının en çok merak ettiği konulardan biridir. Gebelik ile anne adayı alınan kilolar ya da hormonların etkisiyle kendini çirkin hisseder. Eski güzelliğini kaybettiğini artık kendisinin güzel olmadığını düşünür. Bu durum normaldir, çünkü gebelikte değişen hormonlar anne adayın böyle düşünmesine neden olur. Bu durumu en aza indirmek için anne adayı gebelikte cilt bakımına dikkat etmelidir. Gebeliğin ortalarına gelindiğinde, parlak saçlar, kırmızı yanaklar ve pürüzsüz bir cilt güzel görünmenizde önemli rol oynar. Gebelik öncesi ve gebelik sonrası cilt bakımı farklıdır. Gebelik öncesinde yaptığınız cilt bakımını, gebelik sonrasında yapmamalısınız. Çünkü kullanacağınız kimyasal maddeler bebeğe zarar verebilir. Bunun için en iyisi doğal ve bitkisel maskeler yapmaktır.

Gebelikte çatlaklar ya da lekelenmeler olabilir. Bu normal bir durumdur ve iyi bir cilt bakımı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. En önemlisi düzenli beslenme ile kilo alımının kontrol altında tutmaktır. Gebelik süresince fazla kilo almamak gerekir. Ayrıca cildinizde kuruluk ve döküntüler olabilir. Bunun için nemlendirici kullanmalısınız. Gebelik boyunca sıcak banyolardan kaçının. Bunun yerine ılık duşları tercih edin. Vücut gebelik sürecinde hassaslaşır. Bu yüzden vücudu ovalayarak yıkamak ve hafif masajlar yapmak faydalıdır.

Gebelikte bazı bayanların saçları daha gür ve parlak olabiliyor. Bu gebeliğin olumlu yanlarından birisidir. Bazı bayanlarda ise daha fazla kırılma, yağlanma ve kuruluk görülebilir. Her zaman gebelikte saçlar güzel görünmeyebilir. Bunun için eğer saçınız çok kuruyorsa ve kolay kırılıyorsa saç kremi kullanmalı, saçınızı çok fazla taramamalısınız. Eğer saçlarda çok dökülme varsa; saçlarınızı kısa bir şekilde kestirebilirsiniz. Saçlarınızda yağlanma varsa, saçları sık sık yıkayabilirsiniz. Ancak gebelikte saçlarınıza perma, röfle ya da boyatma gibi işlemler uygulamayın.

Gebelikte oluşan çatlaklar anne adayları için büyük bir sorundur. Hem hormonal dengesizlik hem de derinin genleşmesinden dolayı oluşan çatlaklar hemen hemen her anne adayında görülen bir durumdur. Aniden kilo almak bu durumun daha fazla görülmesine neden olur. Ayrıca genç anne adaylarında da bu durumun görülme olasılığı yüksektir. Çatlakları önlemek için vücuda masaj yapmak en iyi yoldur.

Genellikle gebelikte anne adaylarının cildinde bir güzelleşme görülür. Lekeler kaybolur, cilt daha güzel bir hal alır. Fakat bazı anne adaylarında cilt kuruluğu ya da yağlı bir cilt görülebilir. Bu durumda cilt iyice temizlenmeli ve cilt kuruluğunda nemlendirici kullanılmalıdır. Gebelik ile cilt tamamen değişir ve hassaslaşır. Özellikle tırnaklar gebelikte daha kolay kırılabilir. Bu durumda ev ve bahçe işlerinde eldiven kullanmak gerekir.

Gebelik süresince fazla güneş ışığına maruz kalmamak ve güneş kremi kullanmak gereki
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Gebelikte uygun yatış pozisyonu

 • Bebeklerde Sık Görülen Hastalıklar

 • Hamilelikte Oje Sürmek Zararlı Mı

 • Doğum Sonrası Cinsellik

 • Hamilelikte kozmetik ürün kullanımı

 • Hamilelikte Cinsellik

 • Dış Gebelik Nedir

 • Gebelikte güzel görünmenin yolları

 • Hamilelikte yürüyüş yapmanın faydaları

 • Vitamin Kız, Protein Erkek Bebek Getiriyor

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 5031
  Aldığı Puan : 8
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 26.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar