Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Erkekleri anlamak hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Evlilik
/Dosyalar/3449_erkekler-hakkinda.jpg


1. Sır: Erkekler duyguları hakkında konuşur.
Erkeğiniz için duygular hakkında dolaylı yollardan konuşmak daha kolay olabilir. Romantik bir hafta sonunu nasıl geçireceğini ya da sizinle ilk tanıştığında neler hissettiğini sorun. Verdiği cevaplar neler hissettiğini ortaya çıkaracak ve sizi yakınlaştıracaktır.

2. Sır: Erkekler davranışlarıyla “seni seviyorum” der.
Bazı erkekler duygularını sözler yerine davranışlarla ifade etmeyi tercih eder. Erkeğiniz evde tamirat yaparak, bahçeyi düzenleyerek ve hatta çöpü çıkararak dünyanızı güzelleştirecek her hangi bir şeyi yaparak- “seni seviyorum” diyebilir.

3. Sır: Erkekler bağlanmayı ciddiye alır.
Erkekler bağlanma korkusuyla nam salmıştır, oysa kanıtlar evliliği ciddiye aldıklarını gösteriyor. Bağlanmaları daha uzun süre alabilir çünkü doğru ilişkinin içerisinde olduklarından emin olmak isterler. Halen evli erkekler arasında yapılan bir araştırmada %90’ı yeniden seçme şansları olsa yine aynı kadınla evleneceklerini söylüyor.

4. Sır: Sizi gerçekten dinliyor.
Siz birini dinlerken muhtemelen ara ara “evet”, “anlıyorum” gibisinden sözler mırıldanıyorsunuz. Bu sizin “seni dinliyorum” deme biçiminiz. Ancak bazı erkekler bunu yapmıyor. Bir erkeğin sırf hiçbir şey dememesi dinlemediği anlamına gelmiyor. Sessizce dinleyip söyledikleriniz hakkında düşünmeyi tercih ediyor olabilir.

5. Sır: Birlikte yapılan aktiviteler ile bağ kuruyorsunuz.
Erkekler düşünce ve duygularını paylaşmaktan ziyade birlikte yapılan aktivitelerle ilişkilerini güçlendiriyor. Spor ya da seks gibi aktiviteler çoğu erkeğin partnerine daha yakın hissetmesini sağlıyor.

6. Sır: Erkekler kendilerine zaman ayırmaya ihtiyaç duyar.
Birlikte aktiviteler yapmak önemli olsa da erkekler kendilerine bundan ayrı vakit ayırmaya ihtiyaç duyar. Erkeğiniz golf, bahçe düzenlemesi ya da spor salonunda egzersiz yapmak gibi aktivitelerin hangisinden hoşlanıyor olursa olsun siz kendinize zaman ayırırken onun da hobisiyle uğraşmasını destekleyin. Partnerlerin her ikisi de bireyselliklerini beslemeye imkân bulduğunda birbirlerine de verecek daha çok şeyleri oluyor.

7. Sır: Erkekler babalarından öğrenir.
Eğer bir erkeğin ilişki içerisinde nasıl davranacağını merak ediyorsanız babasını daha yakından tanımaya çalışın. Bazıları, erkeklerin ilişki içerisindeki rollerini babalarını izleyip dinleyerek öğrendiğini söylüyor. Birbirlerine nasıl davrandıklarına ve babasının annesiyle nasıl ilişki kurduğuna bakarak bir erkeğin eşiyle nasıl ilişki kuracağını tahmin edebilirsiniz.

8. Sır: Erkekler kadınlardan daha önce boş veriyor.
Kadınlar olumsuz deneyimlerini daha uzun süre hatırlamaya ve süre giden stres, endişe ve üzüntü gibi hislere sahip olmaya eğilimlidir. Bunun tersine erkeklerin tatsız olaylarda takılıp kalma olasılığı daha düşüktür ve hızla yüzlerini ileriye dönerler. Siz her ne kadar önceki gece yaptığınız tartışma hakkında konuşmak isteseniz de erkeğiniz onu çoktan unutmuş olabilir.

9. Sır: Erkekler ince ipuçlarını yakalayamaz.
Erkekler ses tonu ya da yüz ifadesi gibi ufak işaretleri genellikle kaçırır. Özellikle bir kadının yüzündeki üzüntü ifadesini kaçırmaları muhtemeldir. Eğer erkeğinizin mesajı aldığından emin olmak istiyorsanız doğrudan ifade edin.

10. Sır: Erkekler takdir edildiklerinde karşılık verir.
Erkeğinizi takdir etmek davranışlarında büyük bir değişime yol açabilir. Ebeveynlik konusunu ele alalım. Araştırmalar gösteriyor ki babalar eşleri tarafından çabalarına değer verildiğinde ve yetkin sayıldıklarında daha çok bakım işi üstlenir.

11. Sır: Erkekler seks hakkında düşünür… Hem de çok
Tamam, belki bu pek de sır sayılmaz. 60 yaşın altındaki erkeklerin çoğunluğu günde en az bir kez seks hakkında düşünürken kadınların yalnızca dörtte biri düşünüyor. Ve hepsi bu da değil. Erkekler neredeyse kadınların iki katı kadar seks fantezisi kuruyor. Ve onların fantezileri çok daha fazla çeşitlilik gösteriyor. Bir de, rastgele (partnerlerle) seks hakkında kadınlardan daha çok düşünüyorlar. Ancak, düşünmekle yapmak bir değil.

12. Sır: Erkekler sekse önem verir.
Erkeklerin seksin yalnızca seks olduğunu düşündüğü bir şehir efsanesidir. Çoğu için seks, birbirine bağlanmış iki insan arasındaki önemli bir davranıştır. Tıpkı kadınların çoğu gibi erkekler de cinsel yakınlığı en çok bağlılığın olduğu bir ilişki içerisinde tatmin edici bulur. Bunun bir sebebi uzun süreli ilişkilerde partnerlerin birbirlerini nasıl tatmin edeceklerini yabancılardan daha iyi bilmesidir.

13. Sır: Sevişmeyi sizin başlatmanızdan hoşlanır.
Çoğu erkek çoğu zaman kendisinin sevişmeyi başlattığını hissediyor. Oysa onlar da peşlerinden koşulmasından hoşlanır ve partnerlerinin daha sık öncülük etmesini diler. Erkeğinizin uygun modda olduğunuzu anlamasından çekinmeyin. Zaman zaman sevişmeyi sizin başlatmanız her iki taraf için de daha tatmin edici olabilir.

14. Sır: Erkekler seks için her zaman hazır değil.
Kadınları oldukça şaşırtacak biçimde erkekler her zaman sevişme modunda değil. Tıpkı kadınlar gibi erkekler de sıkça iş, aile ve faturalar yüzünden stres altında. Stres libidoyu ciddi şekilde düşürür. Bir erkek “Bu gece olmaz” dediğinde size ilgisini yitirdiği anlamına gelmez. Yalnızca o anda sevişmek istemediği anlamına gelir.

15. Sır: Erkekler partnerlerini memnun etmekten hoşlanır.
Sizin tatmininiz erkeğiniz için önemli. Ancak neden hoşlandığınızı söylemezseniz bilmesi imkânsız. Çok sayıda kadın neden hoşlanıp neden hoşlanmadığını söylemekten rahatsızlık duyuyor. Eğer egosunu zedelemeyecek şekilde ancak açıkça söylerseniz sizi dinleyecektir. Siz kendinizi iyi hissederseniz o da kendisini iyi hissedeceğini bilir.

16. Sır: Erkekler performans kaygısına kapılır.
Çoğu erkek, özellikle de yaşlandıkça, performans kaygısına kapılır. Erkeğiniz fiziği, tekniği ve dayanıklılığı hakkında endişe duyabilir. Eğer ona rahatlamayı ve anın getirdiği zevke odaklanmayı öğretebilirseniz sevişmek daha stressiz hale gelecektir.

17. Sır: Erkekler ihtiyaçları karşılanmayınca başka tarafa yönelebilir.
Eğer bir erkek ilişkisinde sevildiğini ve takdir edildiğini hissetmiyorsa tatmin için başka bir tarafa yönelebilir. Bir erkek için bu işine gömülmek olabilir. Ya da spor ve video oyunlarına kendini kaptırabilir. Bazıları ise aldatır. Bundan kaçınmak için partnerler birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmalı.

18. Sır: Kendini size adamış.
Çoğu erkek uzun süreli bir ilişki sonlanırsa kaybedeceği çok şey yalnızca birliktelik değil, birlikte kurulan koca bir hayat- olduğunun farkında. Eğer evliliğinizi güçlendirmek için çabalamak niyetindeyseniz büyük ihtimalle erkeğiniz de öyledir.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Evlenmeden Önce Nelere Dikkat Etmeli

 • Onu Unutmak İçin Başkasıyla Birlikte Olmayın

 • Kadınları anlamak ile ilgili bir hikaye

 • Evlilik

 • Dünyadaki Gelinlik Gelenekleri

 • Evliliğe hazır mı

 • Evlilikte sorunlar ve çözümleri

 • Mutlu evliliğin 6 sırrı

 • Erkekler

 • Evlilik ve Özel Günler

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3545
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 25.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar