Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Halı ve Mobilya uyumu nasıl olmalı hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları
/Dosyalar/3320_hali-ve-mobilya-uyumu-nasil-olmali.jpg

Halılar ve mobilyalar bir evde birbirini tamamlayan parçalardır. Mobilyaların modeli, rengi, tasarımı, spor ya da klasik olması gibi ayrıntılar son derece önemlidir. Bunun yanında halıların seçimi konusunda hassas davranmak da şıklığın anahtarıdır. Halıların rengi konusunda karar verirken mutlaka mobilya rengi de değerlendirilmelidir. Aksi halde yapılan seçim yanlış olacaktır.

Mobilyalar odanın genişliğine göre ve aynı zamanda seçecek kişinin tarzına göre belirlenebilir. Genellikle klasik tarzda seçilen mobilyalar beyaz renktedir. Bunun yanında gri renk de çok tutulan renkler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Halı ve mobilya uyumu değerlendirildiğinde klasik olan bir mobilyanın altına klasik bir halı kullanılmalıdır. Beyaz bir mobilya beyaz halı ile desteklenebilir. Bunun yanında kontrast bir renk olan beyaz da seçilebilir. Önemli olan bu iki eşya arasında şekil zemin ilişkisinin sağlıklı bir şekilde sağlanmasıdır.

Halı ve mobilya uyumu söz konusu olduğunda üzerinde durulması gereken en önemli şey tarz ve model bakımından da bu iki unsurun birbirlerini bütünlemesidir. Spor tarda olan bir mobilya klasik tarzda olan bir halı ile uyumlu olmayacaktır. Öncelikle evinizin kendi tarzını oluşturmanız gerekmektedir. Bu tarz oluştuğunda seçim konusunda istediğiniz kararı vermeniz zor olmayacaktır. Kendi tarzınızı tutturduktan sonra buna uygun mobilya seçimi konusunda yanlışlık yapmanız söz konusu olmayacaktır.

Halı ve mobilya uyumu sağlanırken aynı zamanda sadeliğe de dikkat etmek gerekmektedir. Sadelik şıklığın anahtarı olduğu için ne kadar az şatafatlı halı ve mobilya seçilirse şıklık da o derece artacaktır. Bunun yanında tasarımda da ne kadar sade renkler seçilirse şıklık o oranda artacaktır. Kenarları işlemeli olan, farklı renklerle bezenmek yerine tek bir rengin ahengini yansıtan modeller en çok tutulan modellerden olacaktır. Halı ve mobilya uyumu titiz bir bakış açısının ürünü olmalıdır. Beyaz bir mobilya beyazın farklı tonlarında bir halı ile uyum sağlayabilir. Bunun yanında kahverengi tonlarında bir mobilya da aynı tonlarda halı ile desteklenebilir.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Taşınırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Ev dekorasyonunda sehpa seçimi

 • Dekoratif Lamba Yapımı Nasıldır

 • Ev Dekorasyon Çeşitleri

 • Konserve Kutuları ile Dekoratif Mumluklar

 • Akvaryum Bakımı

 • Bahçe ve bitki sulaması nasıl olmalı

 • Ev dekorasyonunda mobilya seçimi

 • Yılbaşı Sofrası Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli

 • Yatak Odalarında Renk Seçimi

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 4805
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 18.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar