Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Neden sinirleniriz hakkında faydalı bilgiler

Eğlence / Eğlenceli Bilgiler
/Dosyalar/3301_neden-sinirleniriz-ve-sinir-hali-nasildir.jpg

Beslenme Danışmanları, yorgunluk, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, sinirlilik gibi ruhsal veya fiziksel sağlık sorunlarının atılamayan toksinlerden kaynaklandığını ifade etti.

Hastalıklardan kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam için tam bir arınmanın gerektiğini ifade eden Ateşsaçan, “Detoks zehirlerden arınmaktır. Vücuttaki toksinleri böbrekler, karaciğer, akciğer, barsaklar, deri ve soluk alıp verme ile atarız. Toksinler en çok kan damarlarında birikiyor ise; damar sertliği ve kalp damar tıkanıklıklarına, lenf bezlerinde birikiyor ise; devamlı hastalık hali, sık enfeksiyon ve sık grip geçirmeye, lenf damarlarında birikiyor ise; fibromyalji, yaygın kas ağrıları ve devamlı yorgunluk hissine, bağ dokuda birikiyor ise; kronik hastalıklar, romatizma, eklem rahatsızlıkları, selülit sorunlarına yol açabilmektedir. Toksinler arttığında; atılım yapılamaz, hücrelerde, hücre aralarında, dokularda, damarlarda, bağırsaklarda, eklemlerde depolanır. Sonuç olarak hastalıklar ve yağlanma vücudumuzu ele geçirmiş olur” dedi.

Vücuda zarar veren birçok toksinin bulunduğunu ifade ederler: “Beden detoksu için; alkali su barsak detoksu sağlar, barsaklar için detoks yemeği, karaciğer için özel detoks çayı ve yemeği kullanılmalıdır. Fazla kahve-çay içmek, katkılı gıdalar, genetiğiyle oynanmış gıdalar, baharatlar, beyaz şeker, yağlı gıdalar, kilonun yüksek olması, fazlaca sigara-alkol tüketimi, klorlu su, kurşun, civa, özellikle boyası dökülmüş binalar, amalgam diş dolguları, düşük kalitede makyaj malzemeleri gibi ağır metaller hepsi vücuttan atılmadığı taktirde birikme yapar” şeklinde konuştu.

Sinirlendiğimizde ne yapmalıyız
-Sinirliyseniz bir şey yapmadan veya söylemeden önce 10 a çok sinirliyseniz 100 e kadar sayın
-Cevap vermeden önce derin ve yavaş bir nefes alın
-Kişileri yargılar şekilde konuşmayın
-Kendinizi karşınızdakinin yerine koyun, onun gözüyle bakın
-Onun durumunu anlamaya çalışın
-Sinirlendiren alışkanlıklarınızı bir anda değil ama yavaşça terk edin
-Trafikte araba kullanırken asla cep telefonu ile konuşmayın
-Sinirlenmeye başladığınız mekanı hızla değiştirin
-Bir Walkman, discman edinin

Sinirlenince neden titreriz
Vücudumuzda sempatik ve parasempatik olarak iki ayrı sinir sistemi bulunur. Sempatik sistem doku ve organlara gönderdiği sinyallerle genel olarak vücudun aktivitesini, enerji tüketimini artırıcı yönde hareket eder. Bu sistem genel olarak artıcı yükseltici etkiler gösterir. Örneğin kalp atışının hızlanması, kan basıncının artmasıdır. Ancak bağırsak hareketlerini yavaşlatır. Sempatik sistem bunların haricinde korku, öfke, heyecan ve şiddetli ağrı gibi stres yaratan durumlarda organizmanın tepki oluşturmasını sağlar. Sinirlenince de devreye girerek organizmanın stresle baş etmesini sağlar.

Parasempatik sinir sistemi ise sempatikle zıt çalışır ve hareketlerimizi yavaşlatır. Doku ve organlara gönderdiği sinyallerle genel olarak vücutta enerjinin korunmasını sağlayacak yönde etki eder. Örneğin kalp atışının yavaşlaması ve bağırsak hareketlerinin artmasıdır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Tütünün tarihçesi

 • Mısır Tanrısı Ra

 • Eyfel Kulesi

 • Çinliler yiyeceklerini niçin çubukla yerler

 • Paraşütle ilk nasıl atlanıldı, kim atladı

 • Renkler ve Anlamları

 • Erken kalkmak için 21 ipucu

 • Kumaşlar yıkandıktan sonra niçin çeker

 • Yüzerken Terler Miyiz

 • Gömleklerde neden sağ ve solda düğme vardır

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3450
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 16.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar