Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Ev örümceklerinden kurtulma yolları hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları
/Dosyalar/3151_ev-orumceklerinden-kurtulma-yollari.jpg

Örümcekler; genelde tavan köşelerine ağ örüp, yakaladıkları diğer canlılar (sinek, arı vs.) ile beslenirler. Ağlarını örmek için rutubetli bölgeleri seçerler.Örümceklerden kurtulmak için temizlik şarttır. Yuva yaptıkları yerleri sürekli fırçalayıp temizleyerek ağ örmelerini engelleyin. Bu şekilde av yakalayamayacak ve beslenemediği için başka bir yer aramak için evden çıkacaktır. İlaçlama yapmakta en etkili yöntemlerden biridir. İlaçlama yapacak kadar büyük bir sorun değilse size tavsiyem çamaşır suyu kullanmanızdır.
Örümcekten kurtulmanın yolu:
Duvar veya tavan köşesindeki örümcek ağını süpürge veya fırça gibi bir şeyle temizleyin. O bölgelere örümceğin bir daha yuva yapmaması için su karıştırılmış çamaşır suyu ile silin. Çamaşır suyunun kokusu örümcekleri o bölgeden uzak tutacaktır. Silme işlemini yaparken çok fazla basmayın hafifçe silinin ki çamaşır suyu duvar boyasına zarar vermesin.
Örümceklerin Diğer Böceklerden Farkı Nedir?
*Örümcekler diğer böcek türleri gibi kanatlı yapıya sahip değildir.
*Böceklerde en fazla 6 bacak, örümcekte ise 8 bacak vardır.
*Örümceklerin antenleri yoktur, ağızlarının önünde bulunan pedipalp (duyu bacakları) denilen kıskaçlar yardımı ile avlarını bulabilirler. Üzerinde kıllar bulunan bu kıskaçlar koku ve tat alma çevreyi tanıma görevini yapar.
*Solunum organları karın bölgelerinin altındadır. Kitap yaprakları şeklindeki deri kıvrımlarından dolayı 'kitap akciğerleri' denir.
*Örümceklerin kılcal damarları yoktur.
*Ağ örebilme yeteneğine sahip olan örümcekler ağlarını gece örerler. Bu ağlar esnek ve sağlam yapıya sahip olduğundan çelik yelek imalatında da kullanılır.
*Örümcekler ağları sayesinde rüzgârında etkisiyle 5km savrulabilirler.
*Örümcekler toplu halde yaşamazlar.
*Büyüme safhasında olan bir örümceğin bacağında kopma olursa kendini yenileme özelliği vardır.
*Dişi örümcekler eşiyle çiftleştikten sonra erkek hızlı davranıp hemen oradan uzaklaşmazsa dişi örümceğe yem olabilir.
*Erkeklerin duyu bacakları eşleşme vazifesi görür.
ÖRÜMCEKLER HAKKINDA BAZI İLGİNÇ HABER VE BİLGİLER
*Everest tepesinde 7000mt yüksekte yaşayan örümcekler vardır.
*Örümcekler renk körüdür.
*Flipinlerde örümcek dövüştürmek yaygındır. Rakibini ağıyla yakalayıp alt eden örümcek galip gelir.
*Kamboçya ve Loos'da örümcekler sokaklarda ızgara şeklinde pişirilip satılıyor.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Yazın Tadı Hamakla Çıkar

 • Evde çiçek yetiştiriciliği

 • Yumurta Kabuğunun Bahçeye yararları

 • Ev ve bahçeler için doğal gübreleme yöntemi nelerdir

 • Mafsallı Tenteler

 • Bahçe ve balkon aydınlatması nasıl olmalı

 • Doğalgazda Tasarruf İçin Nelere Dikkat Etmeli

 • Küçük evlerde mobilya seçimi nasıl olmalı

 • Kasım Ayında Bitki Bakımı nasıl yapılır

 • Taşınırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 5137
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 31.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım