Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Evlilik hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Evlilik
/Dosyalar/3139_evlilik-hakkinda.jpg

Bu yazıda evlilik hakkında 2 görüş savunulmuştur ; biri evliliğin iyi bir davranış olduğu ikincisi ise yapılmaması  gereken bir olay olduğu.
Evlilik bir kelepçedir
Size evliliğin nasıl bir şey olduğunu anlatayım. "evlilik bütün sosyal hayattan yoksun, arkadaş ortamından uzak ve yanınızdaki kişiyle sürekli aynen kalmak gibi" bir şeydir. Bir yere gitseniz, yanınızda eşiniz olması gerekiyor. Bir yere gideceksiniz, eşinize söylemeniz gerekiyor. Ne bileyim herşeyi onunla paylaşmak zorunda kalıyorsunuz. Kelepçenin bir yerinde siz, diğer yerinde o.. Artık hayatın ne kadar monoton olduğunu anlayın. Geçenlerde işyerindeki bir kız arkadaşımla konuşuyordum. Eşim beni bu kızla gördü, sonrada açtı ağzını yumdu gözünü.. Daha sonrada kızı eve çağırdım. Eşimle kız sohbet ettikten sonra tüm gerçekleri anladı. Onlar şimdi iyi arkadaşlar, görüşüyorlar, konuşuyorlar ama ne oldu o gün ve bir hafta hayatım zindan oldu. Bekar olsaydım bir günüm boşa gitmeyecekti. Sinir ve stresten saçlarım döküldü."

İnsanın hayatı düzene giriyor
"Evlenin, evlenin, evlenin, evlenin...." bunu isteyerek severek söylüyorum. Keşke ben 32 yaşında evlenmeseydim daha erken evlenseydim diye düşünüyorum. Neden mi! hayatınız düzene giriyor. Daha önceleri evlenmemek için çok kavga gürültü ediyordum, ama boşa ettiğimi şimdi anladım. 6 aylık evliyim ama çok mutluyum. İşinizden evinize geldiğinizde sizi seven güler yüzle karşılayan birisi var. Yemeğiniz hazır, sorunlarınızı paylaşan bir eşiniz var. Herşey den güzeli ise, Size aşık olan birisi ve istediklerinizi veriyor. Elbiseleriniz ütülenmiş, sabah kahvaltınız hazır, hafta sonu eşinizle beraber gezmeye gitmek.. Çok güzel herkese tavsiye ediyorum.

Evlilik rüzgar gibidir....
Evlilik bir şans oyunu gibidir. Eğer anlaşabileceğiniz, olgun güzel bir insana düşerseniz o zaman saraydan bir yere düşmüş olursunuz. Şayet, güzel ve iyi görünüp sizi kandırıp evlendiğinizde gecekonduya düşerseniz o zaman da hayatınız ızdırap içerisinde geçer. , inanınki ben rüzgara kapılan yaprak gibi oldum. Eşim rüzgar, ben yaprak... Sonun da ne oldu o esmeye devam etti ben ise sararıp soldum. Hayatımı alıp gitti. Sonra bir kenara bırakıldım. Şimdi kendi evimde yapayalnız çocuksuz bir vaziyette oturuyorum. Sanki ölümü bekliyorum. Evlendim mi yoksa, bekar mıyım, dul muyum belli değil. Evlilik rüzgar gibi geldi geçti.. Yaşantım ise gözlerimin önünde bir film oldu. Seyrettim bitti. Şimdi ise bu odada bilgisayarın başında diğer insanların mutluluğun ve hüzünlerini okuyarak yeni bir hayat bulmaya çalışıyorum....

Hapis hayatı yaşamak gibi...
Evlilik kadınlar için evde hapis ve hizmetkar hayatı yaşamak gibidir. Onun için evlenirken bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyorum. Ben severek evlendim de ne oldu, kocamın hizmetkarı... Kocan eve gelecek, yemek yap, çoraplarını çıkart daha sonrada yemeğini ver. Canım cicim bir tanem.. Sonra çocuğa bak... Daha sonra bulaşıkları yıka, evi temizle.. Akşama da kocan isterse onunla ilgilen... Ertesi gün yine aynı şeyleri yap, daha ertesi günde yine aynı şeyler.. Hayatında değişken olarak, kocanın annesini ve kardeşine git. Ondan sonar kendi annen ve babana git. Hayatta başka bir şey yok. Açık cezaevindeymiş gibi... Bunları istiyorsanız evlenin... Bana göre değil ama bir kere düştüm.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • İlişkiyi bitiren hatalar nelerdir

 • Mutlu evliliğin 6 sırrı

 • Evlilik

 • Kadınları anlamak ile ilgili bir hikaye

 • Evlilik ve Özel Günler

 • Kadınları anlamak

 • Evlilikte Yaşanılan Problemler ve Çözümleri

 • Evlilikte sorunlar ve çözümleri

 • Vazgeçilmez Kadın Olmanın 5 Sırrı

 • Sevgili Ne İster

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2823
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 25.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım