Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Evlilik aşkı öldürür mü hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Evlilik
/Dosyalar/3112_evlilik-aski-oldurur-mu.jpg

Aşk evliliği yapanlar, bir süre sonra aşkın tükenmeye başlamasından sözederler. Evliliğin ilk günleri geçtikten sonra eşlerin birbirlerine duydukları sevginin alışkanlığa dönüşmesi normaldir. Evde yaşam tek düze olmaya başlar. Eşler arasındaki aşkın devamı için fazla zorlanıp büyük sıkıntılara katlanmaya gerek yok. Evlilikleri, balayı havasında sürdürmenin yolu, küçük ayrıntılara önem vermekten geçiyor.
Yıllardır evli oldukları halde, balayı günlerindeki gibi birbirlerine sevgiyle bağlı kalan eşlere gıpta edilir. Onların bu mucizeyi nasıl gerçekleştirdikleri merak konusu olur. Eşlerin birbirlerine büyük bir sevgiyle bağlı kalmalarının sırrı anlaşılmaz. Aslında evlilikte aşkı sürdürmek düşünüldüğü kadar zor bir iş değildir.
Eğer eşlerin ikisi de aşk ateşinin sürekli yanması için çaba harcarlarsa, sorun kalmaz. Kocanın her akşam eve gelirken karısına çiçek getirmesi körüklemez aşkı, önemli olan erkeğin eve geldiği zaman somurtup köşesine çekilmemesidir. Eşini o gün her zamankinden daha canlı ve neşeli gördüğünü söylemeli. Kadın da kocasını görür görmez günlük sorunlardan yakınmaya başlamamalı.
Evet, evlilikte sorumluluklar paylaşılmalı, ama bu beraberliğin sadece sorumluluk paylaşmayı amaçlamadığı da unutulmamalı.

Uzun yıllar evlilik ve evli çiftler üzerinde çalışmalar yapan Washington Üniversitesi araştırmacısı  John Gottman’a göre aşkı ve evliliği öldüren dört unsur var:
-alaycılık
-aşağılama
-savunmaya geçme
-eşin isteklerini karşılamakta gönülsüzlük
Dünyanın en esprili adamı evlenince “soytarının önde gideni” olur. Ya da önceden ileri görüşlü bir hesap adamıyken evlenince cimrinin teki olmuştur. O özgür ruhlu, ateşli kadın evlenince beceriksiz inatçının tekidir artık. Nehir şırıltısıyla bülbül şakımasıyla kıyaslanan sesi, sivrisinek vızıltısına, karga ciyaklamasına dönmüştür.

Evlilikte biraz da bencil olmanın yararları var. Kadın kendini yorgun ve isteksiz hissediyorsa, köşesine çekilip sevdiği bir şeyle oyalanarak sıkıntısını geçirmeli. Sıkıntısının huzursuzluğunun acısını eşinden çıkarmaya kalkışmamalı. Böyle zamanlarda eşler birbirlerini rahat bırakmalı. Kadın da erkek de özgürce davranabilmenin tadını çıkarmalı. O sıkıntılı dakikalar geçtikten sonra eşler kendilerini birbirlerine daha yakın hissederler.
Eşler arası fiziksel temas, her zaman işe yarar. Eşler, ne kadar sık fiziksel temasta bulunurlarsa, kendilerini birbirlerine o kadar yakın hissederler. Eşler, kendilerini evin, ailenin sorunlarına kaptırıp baş başa eğlenmeyi unutmamalılar. Ayda bir kez olsun evin dışında bir yerde buluşup baş başa vakit geçirmek çok yararlıdır. Eşler flört dönemlerindeki davranışlarını tekrarlamaktan zevk alırlar. Günlük yaşamlarına döndükleri zaman ise evlilikleri yenilenmiş olur.
Ve son olarak sizlere şunu söylemek istiyoruz;                        Evlilik aşkı öldürüyor olabilir mi?
-Birbirine aşık olan bireyler yaşamlarının yalnızca eşleriyle heyecanlı, anlamlı olacağını düşünürler. Birlikte uyuyup uyanarak, herşeyi beraber yaparak, verdiği kadarını alacağını düşünerek sınırsız ve belki de sonsuz mutluluk beklentisi içindedirler. Atılan adımların aynısı ötekinden de beklenir. Bir ilişkiden pişmanlık, öfke, hayal kırıklığı ve umutsuzluğun ötesinde şeyler istenir. İlişki içinde bunlar ortaya çıktığında bireyler incinmek, reddedilmek, terk edilmek ve sevgisiz kalmaktan korkarlar.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Onu Unutmak İçin Başkasıyla Birlikte Olmayın

 • Çeyiz Nedir

 • Erkekleri anlamak

 • Dünyadaki Gelinlik Gelenekleri

 • Erkekler

 • Evlilik

 • Evlenmeden Önce Nelere Dikkat Etmeli

 • Aşk Acısı Neden Çekeriz

 • Mutlu Evlilik İçin Öneriler

 • Mantık Evlilği Nedir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2599
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 25.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar