Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Ev Dekorasyon Çeşitleri hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları
/Dosyalar/3057_ev-dekorasyon-cesitleri.jpg

Ev dekorasyon çeşitleri günümüzde çok fazladır bunları uyumlamak ise kimine zordur,bunlar için birkaç ipuçları;
Evinizi yenilemeye karar verdiğinizde tarzınızı en iyi yansıtacak dekorasyon fikirlerini incelemeden işe başlamayın. Mobilya, renk, desen seçimlerinde uyumu yakalamak güzel bir ev ortamı yaratırken önemli olacaktır. Popüler olsun ya da olmasın sizi yansıtan bir ev için kendinizi en iyi hissettiğiniz tarzı seçmeye özen gösterin.

Ev dekorasyonu çeşitleri;

Vintage Dekorasyon
Geçmiş dönemi yansıtan eşyaların seçimi Vintage dekorasyonun temelidir. Dantelli kumaşlar, çiçekli desenler, ahşap sandıklar, açık pastel tonlarında renkler, abajurlar... Vintage dekorasyon yaratırken size yardımcı olacaktır.

Retro Tarzı Dekorasyon
“Geçmişe özlem” olarak anılan Retro, kullanılmış eşyaların ve hatıralarının yansıması olarak dekorasyon fikrine dönüşmüştür. 50’ler, 60’lar, 70’ler Retro dekorasyon yaratırken incelenmesi gereken dönemlerdendir. Dönemin popüler ikonları, renkleri, desenlerini evde ön plana çıkartarak geçmişin izlerini evinize taşıyabilirsiniz.

Country Dekorasyon
Ahşaplar ve açık pastel tonlar Country ev dekorasyonundaki önemli detaylardır. Kır evi, tatil hissi veren Country tarzı dekorasyon şüphesiz ki huzurlu bir ev havası yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Niş Dekorasyon
Fransızca’dan gelen Niş (Niche) kelimesi “Duvar Hücresi” anlamındadır. Eski zamanlarda bu oyuklar mumluk yerleştirmek için kullanılmaktaydı. Günümüzde ise, duvarlarda boşluk, oyuk kullanarak Niş dekorasyon yaratabilirsiniz. Farklı büyüklük ve şekillerle duvarlarda oyuklar tasarlayarak evinize bambaşka bir atmosfer katabilirsiniz.

Feng Shui Dekorasyon
Rüzgar ve su üzerine kurulu bir Çin öğretisinin dekorasyona yansıması olarak, evde doğru enerji yaratmak amaçlanır. Enerjinin doğrudan ruh halinizi etkilediği varsayılır ve eşyaların renklerle uyumu önemli bir unsurdur.

Endüstriyel Dekorasyon
Depo, fabrika gibi mekanların yeniden düzenlenmesi ile yaratılan bu tarz için gri ve siyah tonları ön plandadır. Mobilyalarda sert hatlar, metal eşyalar kullanılır. Endüstriyel dekorasyonda kullanılan alanın geniş olması da önemli bir detaydır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Evlerde bahçelerde gözdüğümüz çiyanlar

 • Evde Orkide bakımı nasıldır

 • Ev örümceklerinden kurtulma yolları

 • Evde nasıl bahçe yapılır

 • Taşınırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Doğru Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılır

 • Ev dekorasyonunda mobilya seçimi

 • Yatak Odalarında Renk Seçimi

 • Ev Dekorasyon Çeşitleri

 • Aile Saksıları

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 4301
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 19.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar