Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Bahçe ve balkon aydınlatması nasıl olmalı hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları
/Dosyalar/3051_bahce-ve-balkon-aydinlatmasi-nasil-olmali.jpg

    Bahçe ve balkon aydınlatması evin dış görünümü ve iç ferahlığımız için oldukça önemlidir. Geniş,rahat ve ferah bir bahcede oturmak herkezin hayallerinde vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmek için çok küçük dokunuşlar bile yeterli olucaktır. Yaz geldi. Artık bahçelere, balkonlara çıkma vakti. Yaz akşamlarını renklerdirmek ve güzel bir bahçe keyfi yapmak için size 10 basit önerimiz var. 
1)Fenerlerle yaz ışıltısını yakalayın.Bahçeleri, balkonları keyifli bir şekilde ışıklandırmanın en güzle yolu çok sayıda fener kullanmak. Asacağınız küçük fenerler yaz akşamlarınızı renklendirmenize yardımcı olur.
2)Objelerinize başka bir kimlik katın.Su dolu bir kabın içine küçük mumlar yerleştirerek şık bir dekorasyon objesi elde edebilirsiniz. Bahçenizde bulunan kuş suluğunu bu işlem için kullanabilirsiniz. 
Rüzgarlı günler için aynı işlemi su dolu bir fanusun içine tea-light mumlar yerleştirerek yapabilirsiniz. Böylece mumlar rüzgardan etkilenmezler.
3)Sepetler asın.Yaratıcılığınızı kullanın ve tel bir sepetin içine mumlar yerleştirin. Bahçenizin, balkonunuzun en güzel yerine asın. Bu basit fikir birden mekana modern bir dokunuş verecektir.
4)Küçük bir bahçeniz varsa... Balkonunuzda ya da bahçenizde yeterli alanınız yoksa küçük bir yemek masasının üzerine basit bir mum veya küçük bir avize asarak da ortamı ışıl ışıl aydınlatabilirsiniz.
5)Rengarenk cam fenerleri unutmayın.Renkli bir ambiyans yaratmak için renkli cam kavanozların içine mumlar yerleştirebilirsiniz. Yaptığınız mumları duvarınıza asın. İsterseniz bu cam fenerlerinin etrafına başka objeler de asabilirsiniz.
6)Şemsiyenizi dekore edin.Bahçenizde veya verandanızda bulunan şemsiyenize kurdele ve birkaç renkli kumaş ekleyin. Böylece sıradan bir şemsiyeye farklı bir hava katabilirsiniz.
7)Ağaçları ışıklarla donatın. Bahçenizi renklendirmek için ağaçlarınızdan da faydalanabilirsiniz. Gövdesine saracağınız küçük ışıklar ağacınıza heykelsi bir görünüm katacaktır.
8)Küre fenerlerle romantizm. Dış mekanlarda romantik ve renkli bir hava yaratmak için küre kağıt fenerlerden daha iyi bir alternatif olamaz. Rengarenk fenerler ağaçlarda, verandalarda kullanıldığında mekanı bambaşka bir ruha sokar. 
9)Kağıt fenerleri merdivenlerde kullanın. Bahçenizde merdivenleriniz varsa her bir basamağa kağıt fenerler yerleştirebilrisiniz. Bu şık görünümlü kağıt fenerler ile bahçeniz romantik bir görünüm kazanır.
10)Bahçenizde tropik etkiler. Doğal bir dekorasyon anlayışınız varsa yandaki fotoğrafta olduğu gibi bir ışıklandırma tam size göre. Bambudan yapılmış bu lambalar bahçenizde tropik bir etki yaratır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Duvar Rengimi Nasıl Seçmeliyim

 • Evlerde bahçelerde gözdüğümüz çiyanlar

 • Balkon ve bahçeler için dekorasyon

 • Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Evde nasıl bahçe yapılır

 • Rutubet Nasıl Önlenir

 • Yazın Tadı Hamakla Çıkar

 • Dekoratif Lamba Yapımı Nasıldır

 • Mafsallı Tenteler

 • Ev dekorasyonunda halı seçimi ve önemi

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3578
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 19.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım