Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Bahçe ve balkon aydınlatması nasıl olmalı hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları
/Dosyalar/3051_bahce-ve-balkon-aydinlatmasi-nasil-olmali.jpg

    Bahçe ve balkon aydınlatması evin dış görünümü ve iç ferahlığımız için oldukça önemlidir. Geniş,rahat ve ferah bir bahcede oturmak herkezin hayallerinde vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmek için çok küçük dokunuşlar bile yeterli olucaktır. Yaz geldi. Artık bahçelere, balkonlara çıkma vakti. Yaz akşamlarını renklerdirmek ve güzel bir bahçe keyfi yapmak için size 10 basit önerimiz var. 
1)Fenerlerle yaz ışıltısını yakalayın.Bahçeleri, balkonları keyifli bir şekilde ışıklandırmanın en güzle yolu çok sayıda fener kullanmak. Asacağınız küçük fenerler yaz akşamlarınızı renklendirmenize yardımcı olur.
2)Objelerinize başka bir kimlik katın.Su dolu bir kabın içine küçük mumlar yerleştirerek şık bir dekorasyon objesi elde edebilirsiniz. Bahçenizde bulunan kuş suluğunu bu işlem için kullanabilirsiniz. 
Rüzgarlı günler için aynı işlemi su dolu bir fanusun içine tea-light mumlar yerleştirerek yapabilirsiniz. Böylece mumlar rüzgardan etkilenmezler.
3)Sepetler asın.Yaratıcılığınızı kullanın ve tel bir sepetin içine mumlar yerleştirin. Bahçenizin, balkonunuzun en güzel yerine asın. Bu basit fikir birden mekana modern bir dokunuş verecektir.
4)Küçük bir bahçeniz varsa... Balkonunuzda ya da bahçenizde yeterli alanınız yoksa küçük bir yemek masasının üzerine basit bir mum veya küçük bir avize asarak da ortamı ışıl ışıl aydınlatabilirsiniz.
5)Rengarenk cam fenerleri unutmayın.Renkli bir ambiyans yaratmak için renkli cam kavanozların içine mumlar yerleştirebilirsiniz. Yaptığınız mumları duvarınıza asın. İsterseniz bu cam fenerlerinin etrafına başka objeler de asabilirsiniz.
6)Şemsiyenizi dekore edin.Bahçenizde veya verandanızda bulunan şemsiyenize kurdele ve birkaç renkli kumaş ekleyin. Böylece sıradan bir şemsiyeye farklı bir hava katabilirsiniz.
7)Ağaçları ışıklarla donatın. Bahçenizi renklendirmek için ağaçlarınızdan da faydalanabilirsiniz. Gövdesine saracağınız küçük ışıklar ağacınıza heykelsi bir görünüm katacaktır.
8)Küre fenerlerle romantizm. Dış mekanlarda romantik ve renkli bir hava yaratmak için küre kağıt fenerlerden daha iyi bir alternatif olamaz. Rengarenk fenerler ağaçlarda, verandalarda kullanıldığında mekanı bambaşka bir ruha sokar. 
9)Kağıt fenerleri merdivenlerde kullanın. Bahçenizde merdivenleriniz varsa her bir basamağa kağıt fenerler yerleştirebilrisiniz. Bu şık görünümlü kağıt fenerler ile bahçeniz romantik bir görünüm kazanır.
10)Bahçenizde tropik etkiler. Doğal bir dekorasyon anlayışınız varsa yandaki fotoğrafta olduğu gibi bir ışıklandırma tam size göre. Bambudan yapılmış bu lambalar bahçenizde tropik bir etki yaratır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Yatak Odalarında Renk Seçimi

 • Ev ve bahçeler için doğal gübreleme yöntemi nelerdir

 • Evde çiçek yetiştiriciliği

 • Balkon ve bahçeler için dekorasyon

 • Dekoratif Lamba Yapımı Nasıldır

 • Küçük mekanlar için dekorasyon fikirleri

 • Evlerde bahçelerde gözdüğümüz çiyanlar

 • Ev Dekorasyon Çeşitleri

 • Yumurta Kabuğunun Bahçeye yararları

 • Yatak alırken dikkat edilecekler

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3219
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 19.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar