Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Dar ve sıkı kalçalara sahip olmanın yolları hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Güzellik
/Dosyalar/2998_dar-ve-siki-kalcalara-sahip-olmanin-yollari.jpg

     Sıkı ve biçimle kalçalara sahip olabilmek için; bol miktarda su tüketmeli, beslenmenize özen göstermeli, aşırı tuz tüketiminden ve sürekli oturmaktan kaçınmalısınız hiç kuşkusuz. Ancak, kalçalarınızı düzgün bir şekle sokabilmenin ilk kuralı, bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırmaktan geçiyor.
     Küçük, dar ve sıkı kalçalara kavuşmak için ilk kural doğru beslenme, doğru yapılan egzersizler de saklıdır. Sıkı kalçalar için ve sıkı bir vücut için tuzdan uzak durmanız da önem vardır.Günümüzde kalça sıkılaştırıcı hareketler çok tercih edilmektedir. Başta pilates olmak üzere, kalça kaslarını çalıştıran ve kısa sürede şekil vererek sıkılaştıran egzersizleri mutlaka hayatınıza geçirmelisiniz.
-Topuk hareketi
Vücudunuz dik, ayakta durun. Kollarınızı ensenizde birleştirin. Sağ bacağınızı arkaya doğru kırın ve topuğunuzla kalçanıza değmeğe çalışın. Bu sırada vücudunuzun üst kısmı dik durmalı. Egzersizi önce yavaş, sonra hızlı hareketlerle 30 kez uygulayın. Hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.
-Twist
Ayaklarınız bitişik halde ayakta durun. Kollarınızı göğsünüzün önünde birleştirin. Bacaklarınızı bükün, kalçanızı arkaya doğru çıkarın ve dizlerinizi birbirine yapıştırın. Şimdi, dizlerinizle sağ yöne doğru twist yapın. Bu hareketi uygularken kalçanızı bilinçli olarak kasın. Ardından aynı işlemi sol tarafa doğru uygulayın, kalçanızı kasın. Hareketi önce yavaş, ardından hızlı bir tempoyla uygulayın. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.
-Doğrulma
Bacaklarınızı dizlerinizden kırın, kollarınızı öne doğru uzatın. Kalçanızı, sanki bir yere oturmak istiyormuş gibi arkaya doğru çıkarın. Bavula temas etmeden durun ve bacaklarınızla yeniden doğrulun. Egzersizi uygularken vücudunuzun üst kısmı daima dik olmalı. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.
-Dizüstü eğilme
Dik durun. Sandalyenin başını sıkıca kavrayın. Sağ bacağınızı hafifçe bükün. Sol bacağınızı arkaya doğru gerdikten sonra 5 kez yukarıya doğru alçalıp yükselin. Bu sırada vücudunuzu dik tutun. Sol ayağınızı zemine yerleştirin. Şimdi her iki bacağınızla bükülme hareketi uygulayın. Egzersizi 3 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.
-Yükseğe basınç
Yere sırtüstü uzanın. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Sağ bacağınızı göğsünüze doğru yaklaştırın. Sol bacağınızı 90 derecelik bir açıyla kırarak ayağınızı zemine yerleştirin. Kalçanızı, sol bacağınızdan güç alarak, zemine değdirmeden yavaşça yukarı doğru kaldırın ve indirin. Egzersizi uygularken karnınızı iyice kasın.  

Günlük hayatınızda bol bol su için. Kalçalarınıza masaj yaparak kan dolaşımı olmasını sağlayın ve aynı zamanda kasları harekete geçirin. Kalçanızı soğuk suyla yıkayın. Soğuk su diri ve sıkı kalmasını sağlayacaktır. Bu altın kuralları sık sık hatırlayıp uygularsanız, sizin de kusursuz kalçalara sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Dudak Çatlağına Doğal Çözümler

 • Saç Dökülme Nedenleri ve Çözümleri

 • Yaz Öncesi Cilt Temizliği

 • Cilt Maskeleri

 • Sağlıklı Saçlar İçin 4 Besin

 • Zarif bir boyun için özel bakım

 • Göz altı morluklarına bitkisel formüller

 • Botoks Tehlikeli mi

 • Göz farı seçimi

 • El ve Tırnak Bakımı

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2066
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 15.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar