Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Vücut Şekilleri ve Tarzları Nasıl Olmalı hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Moda
/Dosyalar/2982_vucut-sekilleri-ve-tarzlari-nasil-olmali.jpg

     Vücut yapımıza uygun giyiniyor muyuz? Çok ünlü markaların kıyafetlerini giymek ya da giyime çok para yatırmak iyi giyineceğiz ya da giyiniyoruz anlamına gelmiyor.Her birimiz farklı vücut tiplerine sahibiz. Her elbise içerisinde mükemmel görünemeyiz. Fakat vücut tipinizi belirleyip size en uygun elbise modelinin ne olduğunu öğrenirseniz, hem tarz hem çekici olmaya devam edersiniz. 
Giysilerimizi seçerken dikkate almamız gereken en önemli unsurlardan biri vücut yapısıdır. Başlıca vücut şekilleri, elma, armut, çilek, muz ve kum saatidir.

*Elma Şekli..
Vücudunuz elma şeklinde ise, bu vücut şekilleri arasında en yuvarlak hatlara sahipsiniz demektir. en seksi bölgeniz ince ve düzgün bacaklarınız olabilir. Ayrıca tamamen doğal göğüslere sahip olmanız anlamına gelmektedir. Bu yapıdaki insanlar çoğunlukla biraz toplu kollara sahip olsalar da bilekleri genelde incedir. Genellikle karın bölgesinden kilo alırlar ve belleri fazla ince değildir.
Elma şeklinde yapılan Yanlış seçimler;
-Geniş ve bol paçalı pantolonlar bacaklarınızı olduğundan kalın göstererek, bedeninizin alt ve üst kısmındaki fazla kilolarınızı iyice ortaya çıkaracaktır.  Bunun yerine düz paçalı veya dar kesim pantolonlar bacaklarınızı daha çekici gösterecektir.
-Dar, vücudunuzu iyice sıkıştıran üstler giymekten kaçının. Dar üstler, vücut hatlarınızı ortaya çıkararak sizi daha kilolu gösterecektir. Onun yerine, vücudu saran ama boyu uzun üstler seçin.
-Polo yakalı üstler tercih etmeyin. Bu tarz üstler, size daha hantal bir görünüm sağlamaktan başka bir işe yaramayacaklardır.
Elma şeklinde yapılan Doğru seçimler;
-Belde biten ceket ve montları tercih etmelisiniz.
-A şeklindeki etekler tercih edin. Bu etekler, kalçalarınızı daha kıvrımlı ve belinizi ona orantılı olarak daha küçük gösterir.
-Belinizi saracak ince kemerler kullanarak daha dar bir bel görüntüsü verebilirsiniz.
-Elma şeklinde bir vücuda sahipseniz, V yaka ya da bedeni saran üstler giyinin. Bunların gövdenizi bölerek, güzel görünmenizi sağlayacaklardır.
-Düzgün bacaklarınızı ortaya çıkartmak için kalem etekler tercih etmelisiniz.

*Armut Şekli..
Vücudunuz armut şeklinde ise,kilonuz vücudunuzun alt kısımda toplanmış demektir. Bu durumda büyük olmayan göğüslere ve kıvrımlı kalçalara sahip olma ihtimaliniz yüksektir. Bedeninizdeki en iyi kısım ise ince bel ve kollarınız olabilir. Üst bedeninizde daha ince bir görünüme sahip olduğunuz için bütün dikkati bu kısma çekmeniz, çok daha iyi bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.
Armut şeklinde yapılan Yanlış seçimler;
-Geniş ve bol paçalı kot pantolonlardan uzak durmalısınız. Düz ve dar paça kot pantolonlar tercih etmelisiniz, bu tarz pantolonların altına bot giyerek daha da uzun bacaklarınız varmış gibi gösterebilirsiniz.
-Özellikle geniş kalçalıysanız kısa etekten kesinlikle kaçınmalısınız, kısa etek yerine yüksek belli ve diz altı kalem etekler tercih ederek, ince belinizi ortaya çıkarabilirsiniz.
-Önlük modelindeki elbiseler tercih etmeyin. Bunlar bedeninizin üst kısmını gizleyerek, çok da ince olmayan bacaklarınızı ortaya çıkaracaktır.
Armut şeklinde yapılan Doğru seçimler;
-A şeklindeki etekleri tercih ederek, kalça kıvrımlarınızı ve ince belinizi ortaya çıkarabilirsiniz.
-Yüksek topuklu ve dolgu topuklu ayakkabılar giyerek bacaklarınızı daha ince ve uzun, baldırlarınızı olduğundan daha ince gösterebilirsiniz.
-Dikkati üst bedene çekmek için göz alıcı bir küpe ve kolye takmalısınız.

*Çilek Şekli..
Vücudunuz çilek şeklinde ise, geniş sırt ve geniş omuzlara sahipsiniz, bu beden türlerinde, arkadan erkeksi görünmemeniz için giysi seçimlerinizi çok dikkatli yapmalısınız.
Çilek şeklinde yapılan Yanlış seçimler;
-Polo yakalı üstlerden uzak durun onlar üst kısmınızı daha hantal ve kilolu gösterir.
-Vücudunuza uygun bir sutyen seçtiğinizden emin olun. Çünkü sutyenlerin elbiselerin duruşu üzerinde çok etkisi vardır.
Çilek şeklinde yapılan Doğru seçimler;
-V yakalı veya geniş yakalı giysiler vücudunuzu en doğru şekilde bölerek, omuz hatlarınızı yumuşatacak ve bedeninize daha dengeli bir görünüm kazanmasını sağlar.
-Bu bedene sahipseniz, ince bacaklarınız olması çok muhtemeldir. Bu yüzden bedene yapışan etekleri, dar paça kot pantolonları kullanarak bacaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Özellikle bu tarz kot ve etekler ile giyeceğiniz topuklu ayakkabılar bacaklarınızı daha da uzun gösterecektir.
-Çilek vücutlarda genelde kilo karın bölgesinden alınır. Bu sebeple, bel hattınız çok da belirgin olmayabilir. Vücudunuzu saran elbiseler ve belinize takacağınız ince kemerler, bel hattınızı daha çok vurgulayacaktır.

*Muz Şekli..
Bir muz gibi düz bir şekilde yukarıdan aşağıya doğru inen vücut şekillerine bu ad verilir. Bu şekil ayrıca çocuksu bir görünüş olarak da ifade edilebilir. Bu şekle sahip kadınların, çok ince bacakları, uzun gövdeleri ve nispeten küçük göğüslere sahiptirler.
Muz şeklinde yapılan Yanlış seçimler;
-Kesinlikle çok uzun eteklerden uzak durmalısınız. Bunlar sizi daha çelimsiz gösterecektir. Bol ve geniş kıyafetlerde de aynı durum söz konusu. Onlar da sadece kıvrım eksikliğini daha fazla vurgularlar.
Muz şeklinde yapılan Doğru seçimler;
-Bu yapıya sahipseniz, ince ve uzun bacaklarınızı ön plana çıkaran, kısa etekler ya da şortlar giyebilirsiniz. Ayrıca dar kotlar tercih ederek, ince ve uzun bacaklarınızı cesurca sergileyebilirsiniz.
-Bu şekle sahip bayanların genelde bel hatları yoktur, belleri düz bir şekilde aşağıya iner. Belinize ince bir kemer sararak bu görüntüden kurtulabilir ve belinizi bu sayede olduğundan daha ince gösterebilirsiniz.
-Ravent şekli neredeyse birçok giysiyi taşıyabilen bir yapıdır. Mesela yatay çizgili kazaklar, sizi şişman göstermeden, güzel bir dolgunluk kazandıracaktır.
-Kendinden destekli sutyenler çok kullanışlı olabilir. Bunları kullanarak, göğüslerinizi daha büyük gösterip, biraz daha dolgunluk sağlayarak, dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

*Kum Saati Şekli..
Kum saati bedenliler, dolgun göğüslere, ince bir bele, yuvarlak kalçalara sahip olurlar bu beden yapısında genelde ağırlık bacaklardadır.
Kum saati şeklinde yapılan Yanlış seçimler;
-Bol giysiler altında o kıvrımlarınızı saklamayın.
-Üst bedeni kısaltacak geniş kemerler kullanılmamalı.
Kum saati şeklinde yapılan Doğru seçimler;
-Kum saati vücutlular için “V” yakalı, pileli etekli ve kemerli elbise modelleri önerilir. Böylece bel oyukluğunu kamufle edersiniz.
-Belinize oturan ceketleri seçin bu sayede, zaten ince olan belinizi cesurca sergileyebilirsiniz.
-Size gidecek en harika kot pantolonlar, boru paça ve koyu renkte olanlardır bunlar daha ince görünmenizi sağlayacaktır.
-Siyah kot pantolonları, topuklu ayakkabılarla kombine ederek mükemmel ince uzun bacaklara sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Fazla Kiloları Gizlemenin Yolları

 • 2014 İlkbahar yaz modası ipuçları

 • Vücut tipine göre ceket önerileri

 • Hayatımızda sıklıkla yaptığımız giyim yanlışları

 • Vücut Şekilleri ve Tarzları Nasıl Olmalı

 • Eski Gitardan Duvar Lambası 2014 Modası

 • Bel Bölgesi Kalın Bayanlara Öneriler

 • Bayanlarda vücut tipine göre jean seçimi

 • Moda İnsanın Kendisine Yakışanı Giymesi mi

 • 2014 İlkbahar Yaz Ayakkabı Modelleri

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 4106
  Aldığı Puan : 10
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 14.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar