Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Araç Kiralama hakkında faydalı bilgiler

Araba / Otomobili olanlar
/Dosyalar/2860_arac-kiralama.jpg

 Kiralama Hakkında
-İnternet üzerinden araba kiralarken firma bilgileri konusunda dikkatli olun.
-Mutlaka iletişim kurabileceğiniz bir telefon ya da adres bilgisine sahip olmanızda yarar var.
-Araba kiralarken kiralama şartlarını iyi öğrenin ki sonradan bir problemle karşılaşmayın.
-Kiralamayı düşündüğünüz arabanın modeline karar verirken arcın benzinli mi dizel mi olduğuna da dikkat edin.
-Herhangi bir kaza gibi. durumda aracı kiraladığınız firma tüm masrafları karşılıyor mu? Arabayı kiralayan kişiden bir başkasının kullanması durumunda nasıl bir yol izleniyor? 
Bu soruların cevaplarını çalışmak istediğiniz firmadan mutlaka isteyin.

Kiralama Ücretleri
-Sizden sadece kiralama ücretini mi ödemenizi istiyorlar? Eğer böyle ise şoför, benzin vb. ekstra ücretler size mi ait? Siz uygun fiyata araç kiraladığınızı düşünürken, ödeyeceğinizin 2 katı bir miktar ödemek zorunda kalmayın.
-En garantili şekilde araba kiralamak için tüm vergi vb. giderleri de dâhil edilerek fiyat veren firmalarla çalışmanızı tavsiye ederiz.
-İnternet üzerinden bir aracı kiralamak istiyorsunuz ve rezervasyon yaptırmadınız. Arabayı daha sonra kiralamak istediğinizde rezervasyon yaptırmadığınız için ücret değişmiş olabilir. Günlük geçerli olan promosyonlardan birinin ücretini normal ücret sanıp yanılmamak için rezervasyon yapmayı ihmal etmeyin.

Kiraladığınız Aracın İadesi
-Aracı teslim aldığınızda aracın tekerleklerinden başlayarak her yerini inceleyin. Aksi takdirde size problemli olarak teslim edilen bir aracın farkında olamazsanız, bundan siz sorumlu bile tutulabilirsiniz. Size teslim edilmeden önce firma tarafından araç baştan aşağı kontrol ediliyor ve size öyle teslim ediliyor. Yani siz arabayı iade edeceğiniz zaman herhangi bir parça eksikse ya da hasar varsa rapor edilir. 
-Başta aracın sorunlu olduğunu anlayıp da yetkili kişilere hemen bildirmezseniz, siz aracı iade etmeye gittiğinizde haksız duruma düşebilirsiniz. Size neden ilk teslim aldığınızda bildirmediğinizi söyleyerek size ekstra masraf çıkarabilirler.
-Aracı iade edeceğiniz zaman benzininizi iyi ayarlayın. İade edeceğiniz zaman yaklaşmışsa aracın deposunu tamamen doldurmanıza genelde gerek yoktur. Yalnız siz aracın benzini dolu olarak aldı iseniz ve o şekilde teslim etmeniz gerekiyorsa o zaman öyle yapmanız gerekir.
-Aracı teslim etmeden önce araçta herhangi özel eşyanız kalmadığından emin olun. En sık unutulan eşyalar arasında cep telefonları, güneş gözlükleri ve şemsiyeler yer almaktadır.
-Son olarak aracı teslim edeceğinizde aracın içini ve dışını tekrar kontrol edin. Aracı teslim edeceğiniz yere geç kalmamaya özen gösterin. Bazı firmalar yarım saatten fazla geç gelenler için dahi fazladan 1 günlük ücret alıyorlar.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Yağışlı Havalarda Güvenli Sürüş

 • Jantlar nasıl temizlenir

 • Sürücü Belgem Kayboldu Ne Yapabilirim

 • Arabamın Plakasını Nasıl Değiştirebilirim

 • Trafik cezaları artırılacak

 • Dsg Edc Ve Cvt Şanzuman

 • Ehliyetimi kaybettim. Ne yapabilirim

 • Usta Sürücülerin Bilmesi Gerekenler

 • Özel Plaka Ücretleri nasıl hesaplanıyor

 • Otomobil satın almadan önce nelere dikkat etmeli

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2542
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 04.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar