Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


IBAN ile para transferi güvenlidir hakkında faydalı bilgiler

Finans / Para Yönetimi
/Dosyalar/2293_iban-ile-para-transferi-guvenlidir.jpg

Bir hesaba para gönderirken eğer hesap numarasını tercih ederseniz hesap bilgilerinde bir yanlışlık yapmamanız gerekmektedir. Hesap numarası ile para transferi işlemlerinde isim, soy isim, hesap numarası, hesabın bulunduğu şubenin ismi ve şube kodu, varsa ek numarası bilgileri gerekmektedir. Bu kadar bilgiyi girdikten sonra para transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız para transfer işlemlerinde işlem havale ise hesap numarası ve isim eşleştirme gerçekleştirilebilmektedir. Ancak hesap numarası ile eft işlemi yapacaksanız isim ve hesap numarası doğrulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Bu yüzden hesap numarası ile yapacağınız işlemlerde eğer bir hata yaparsanız paranız hesabınızdan çıkar ve göndermek istediğiniz banka hesabına da gitmez. Tekrar paranın hesabınıza iade olması için bankalar ile görüşmelisiniz. Bu işlem ise size zaman kaybına yol açacaktır.

Hesap numarası yerine IBAN numarası ile para transferi yaparsanız işiniz daha kolay olacaktır. IBAN ile para transferi yaptığınızda hem havale hem de eft işlemlerinde isim ve hesap numarası doğrulama gerçekleştirilebilmektedir. Havale işlemlerinde isim doğrulama ilk aşamada çıkar. Ancak eft işlemlerinde isim doğrulama farklı şekilde işlemektedir. Eğer IBAN numarası ile para transferi yapmışsanız ve IBAN numarasında veya isimde yanlışlık varsa bu durumda para hesabınızdan çıkar. İsim ve IBAN doğrulama yapıldıktan sonra bir yanlışlığın olduğu anlaşılır ve paranız hesabınıza hemen iade edilir. Bu durumda yapacağınız yanlışların telafisi hem kolay hem de hızlıdır. Bu yüzden para transferlerinizi daha sağlıklı gerçekleştirmek için her zaman IBAN numarası kullanmayı tercih etmelisiniz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kağıt Parayı İcat Eden Kimdi

 • Ödemeler bilançosunu yapılandırma politikaları

 • Ödemeler Bilançosu Nedir

 • Kredi Kartıyla Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır

 • Çocuklarda Para Yönetimi

 • Eşler arasında para yönetimi nasıl sağlanmalı

 • Akerlof Limonu ve asimetrik enformasyon

 • IBAN ile para transferi güvenlidir

 • Kredi Kartı Hesap Özeti Ne Zaman Gönderilir

 • Kredi Kartı Kullanımında Kazanılan Puanlar Azalıyor mu

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3918
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 28.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım