Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin 10 Yolu hakkında faydalı bilgiler

Sağlık / İnsan Vücudu
/Dosyalar/2117_bagisiklik-sistemini-guclendirmenin-10-yolu.jpg

Dengesiz beslenme, radyasyon, stres, farkında olunmayan alerjiler, sigara, alkol, hareketsizlik ve hava kirliliği gibi etkenler bağışıklık sistemini güçsüz düşürüyor. Bağışıklık sistemi zayıf düştüğünde, normalde hastalık oluşturmayacak en basit zararlı organizma bile ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için yaşamdan çıkarılması gereken 10 madde;

1. Şeker: Şeker tüketimini neredeyse hiç denecek kadar aza indirerek vücudunuzun mineral dengesini koruyabilir, bağışıklık sisteminizin rahatsızlıklarla daha kolay savaşmasını sağlayabilirsiniz.
2. Hareketsizlik: Vücudumuz bütün gün televizyon ya da bilgisayar karşısında oturmak için dizayn edilmedi! İster ev işi yapın, ister oyun oynayın, ister yürüyüş, ister spor, ister dans... Hiçbir gününüzü hareketsiz geçirmeyin!
3. Radyasyon: Tamamen hayatımızdan çıkaramayız belki ama en azından telefonu kulaklıkla kullanabilir, mikrodalga fırından sonsuza dek vazgeçebiliriz. Bulaşık, çamaşır makinalarına çalışırken yaklaşmamak, saç kurutma makinasını aralıklı kullanmak, kablolu İnternet'i tercih etmek de zor olmayabilir.
4. Abur cuburlar: Doğal olmayan tüm maddeler bağışıklık sistemini yorar. Yediğiniz abur cuburların tadının damağınızda kalma süresi, sebep olacağı zararların hayatınıza etki süresinden daha kısadır.
5. Susuzluk: Günlük iki litre su içmeliyiz.
6. Yetersiz beslenme: Geçiştirilen öğünler, fast food gıdalar yerine şunu ilke edinelim: Ne kadar renkli sebze, meyve, ne kadar çeşitli et ve ot tüketirseniz o kadar zengin beslenirsiniz!
7. Hava kirliliği: Elimizden geldiğince trafiğin yoğun olduğu şehir merkezlerinden, üretimin yoğun olduğu sanayi bölgelerinden uzak yerlerde oturalım. Ayrıca hafta sonlarını kapalı AVM'ler yerine hava yağmurlu da olsa açık havada geçirmek daha iyi bir tercih olacaktır.
8. Farkında olunmayan alerjiler: Bunları biorezonans metoduyla öğrenebilir ve tedavisinde de yine biorezonans metodundan yararlanabilirsiniz.
9. Stres
10. Sigara, alkol

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Öğrenilmiş Uykusuzluğa Dikkat

 • Sıkıldığımız zaman avuçiçlerimiz niçin terler

 • Bel Ağrısı Neden Olur

 • Yanık nedir ve yanıklarda ne yapılmalıdır

 • Neden unuturuz

 • Adaçayının Faydaları

 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin 10 Yolu

 • Çikolata Öksürüğü Kesiyor

 • Yaralanmak (açık ve kapalı) nedir

 • Burun Kanaması Neden Olur

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2731
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 21.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar