Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Duvar Rengimi Nasıl Seçmeliyim hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları
/Dosyalar/1914_duvar-rengimi-nasil-secmeliyim.jpg

  Eviniz çok mu dar ya da çok mu geniş? Hangi renk boyanın yaşam alanınız için doğru seçim olduğuna karar veremiyorsanız, bu önerilere bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz...
    
      Hiçbir şey için geç değil! Boya seçimlerinizi arzu ettiğiniz gibi değiştirebilir, hayalinizdeki renklerle eşyalarınızı ve duvar renklerinizi uyum içerisine sokabilirsiniz.
    
     İşte kusursuz bir duvar rengine kavuşmanın 10 pratik yolu...
    
     1. Renklerin farklı tonlarını kullanarak daha ilgi çekici bir ortam yaratın. Sadece uçuk renkler kullanırsanız renkler zayıf ve sıradan kalır, sırf orta tonlar kullanırsanız monoton olur ve eğer sadece koyu tonlarla boyarsanız içerisi çok karanlık ve iç karartıcı olacaktır. Kombinasyonlar sayesinde dinamik ve dinlendirici bir dekora sahip olabilirsiniz.
     2. Her bir odayı farklı renge boyarken, odalar arasındaki alanları; mesela koridor, merdivenler ya da hol gibi yerleri biraz daha açık renklerle boyayıp yumuşak bir geçiş sağlayın.
     3. Eviniz için bir renk belirleyip her odada o renkten bir parça kullanın. Bu renk bir odaya hâkim olabilir, bir diğerinde ikinci planda kalabilir, hatta bir tanesinde sadece aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Bu teknik evinizde güzel bir uyum yaratacaktır.
     4. Açık renkler odayı daha geniş ve havadar gösterir. Ayrıca daha aydınlık bir mekân yaratmanızı sağlar. Koyu renkler ise daha sofistike ve sıcak bir etki yaratarak daha samimi bir ortam sağlar.
     5. Eğer koyu ve yoğun renkli duvarlar istiyorsanız son katını astar renge aynı rengi katarak boyayın.
     6. Duvarlardaki veya tavandaki mimari hataları nötr renkler kullanarak kamufle edebilirsiniz.
     7. Duvar rengini tavana kadar devam ettirerek odayı daha yüksek tavanlı gösterebilirsiniz. Eğer tavanda ya da yerde kartonpiyer varsa aynı renge boyayın. Eğer bir odada açık bir renk kullanırsanız tavanın olduğundan daha yüksek gözükeceğini unutmayın.
     8. Yüksek tavanlı bir odayı biraz daha alçak göstermek istiyorsanız duvar boyasını tavana gelmeden 15 santim kadar aşağıda bırakın. Tavanı koyu bir renge boyayarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.
     9. Uzun ince bir odayı daha geniş göstermek için kısa duvarları daha koyu bir renge uzun duvarları daha açık bir renge boyayabilirsiniz.
     10. Odayı daha orantılı bir şekle sokmak için duvar renginin bir parçasını tavan için ayırdığınız beyaz boyaya katabilirsiniz.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Pratik ev temizliği ipuçları

 • Aile Saksıları

 • Daha Yeşil Ve Parlak Bahçeler nasıl yapılır

 • Balkon ve Teras Dekorasyonu

 • Kasım Ayında Bitki Bakımı nasıl yapılır

 • Evde nasıl bahçe yapılır

 • Yatak alırken dikkat edilecekler

 • Çalışma Odaları İçin Aydınlatma Önerileri

 • Halı ve Mobilya uyumu nasıl olmalı

 • Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3481
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 09.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar