Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Samsung Galaxy S5 hakkında faydalı bilgiler

İletişim / Cep Telefonu
/Dosyalar/1512_samsung-galaxy-s5.jpg

Hayatın Önemli Anlarını Yakalar
Kazanmak için hareket edin
Sağlığınızdan daha önemli birşey yok. Buna rağmen, aralıksız ve her zaman bağlı dünyasında forma öncelik vermek zorlaşabiliyor. Samsung'un en yeni Galaxy S5 ve Gear range'in size fitnes araçları sağlama ve kişisel olarak motive etme konusunda nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin.

İngiltere'nin en etkin blog yazarlarından Will Francis Galaxy S5 ve Gear range'de bulunan en yeni özellikler ve uygulamarı incelemenizi sağlayacak. Neler söylediğini görün.

Hızlı Otomatik Odaklama
Aksiyonu kaçırmayın
Çekim yapmaktan çekinmeyin ve aksiyonu gerçekleştiği anda yakalayın! Galaxy S5'in daha hızlı olan Otomatik Odaklama özelliği, hiçbir önemli anı kaçırmamanız için fotoğrafları harekete ve aksiyona odaklanarak çekebilmenizi sağlar.
Galaxy S5 ile bir profesyonel gibi çekim yapın
Birşeyin fotoğraflanmaya değer olduğuna karar verdiğinizde, istenmeyen bulanıklıktan daha fazla can sıkıcı birşey yoktur. Kamerayı zamanında hazırlayamamış olmanız veya çok basit şekilde kameranızın bu özel anı çekememiş olması, ne olursa olsun, kesinlike kaçırılmış bir fırsat hissi vardır.

Samsung tüm dünyadaki fotoğrafçılar için bunu bir fırsat olarak gördü ve bu fikirle yeni Autofocus'u geliştirdi. 0,3 saniye veya daha kısa sürede, herhangi bir akıllı telefonda bulunan en hızlı autofocus'dur ve krista netliğinde fotoğraflar çeker. Hızdaki bu belirgin artışın gerçekleştirilmesi hybrit autofocus sistemiyle gerçekleştirilmiştir. Geleneksel akıllı telefon teknolojisiyle kompakt kameralarda bulunan autofocus ve ayrıca DSLR kameralarda kullanılan evre algılayıcı sistemin bir araya getirilmesiyle Galaxy S5 benzeri olmayan bir hızda odaklanmaktadır.

Samsung Galaxy S5
Galaxy S5 16MP kameraya İngiltere'nin en popüler teknoloji blogger'ı Will Francis'in yardımıyla daha yakından bakın. Will'in en son teknoloji dijital akımlarla ilgili deneyimi fotoğrafçılığınızı değiştirecek bazı sıradışı özelliklere hızlıca göz atmanızı sağlayacak en doğru kişi yapıyor.

HDR(Zengin tonlar)
Daha parlak ve canlı görüntüler için
FFotoğraf veya video çekerken, karşıdan gelen güçlü bir ışık varsa veya özne gölgede ise HDR özelliğini açın. Çekiminizi yaparken, doğal ışığın ve renklerin canlı ve net biçimde yeniden üretilmelerini gerçek zamanlı olarak izleyin.
HDR neden bu kadar önemli?
En yüksek kalitede profesyonel kamera donanımından beklediğiniz Galaxy S5'in High Dynamic Range (Yüksek dinamik aralıklı) özelliği, hangi ışık koşullarında çektiğinize bakılmaksızın gerçeğe yakın renklerde fotoğraf kalitesi garanti eder.
Selektif Odak ile gücünüzü arttırın
Gerçekten iyi fotoğraflar ve profesyonel gibi fotoğraf çekmek arasındaki farklar genellikle küçük farklarla ortaya çıkar. Bazen bu tekniktir; diğer zamanlarda ise teknoloji. Fotoğraflarınıza profesyonel görünüm vermeye yardımcı olmak için Samsung Selektif Odak'ı yarattı. Bu yeni özellik mobil fotoğrafçılara odaklamak istedikleri alanı seçmelerini sağlar. Ekrana bu dokunuşla, fotoğraflarınız stüdyo fotoğrafı görünümüne sahip olacak.

Galaxy S5 farklı ışıklandırma seviyeleri ile birden çok kare alan ve mükemmel bir görüntü oluşturmak için onları birleştiren akıllı görüntü sensörü sayesinde bunları başarabilmektedir.

Daha Sağlıklı Bir Yaşam Tarzını Destekler
Kalp Atış Hızı Sensörü
Kalp atışımızı takip eder
Galaxy S5, kalp atış hızınızı doğrudan telefonunuzdan ölçmenizi sağlayan dahili Kalp Atış Hızı Sensörüne sahip ilk akıllı telefon. Artık kalp atış hızınızı günün istediğiniz anında kontrol edebilir ve durumunuzu buna göre ayarlayabilirsiniz.
Kalbiniz formunuzun en önemli göstergelerinden biridir; en basit görevlere bile nasıl tepki gösterdiği veya iyileştirdiği çok fazla şey ifade edebilir. Ve Galaxy S5'in neden Kalp Atışı sensörü dahil edilerek yenilendiği ve dünyanın ilk akıllı telefonun neden böyle yaptığının açıklamaktadır. Galaxy S5 arkasında kameranın hemen altına yerleştirilmiştir, ve kalp atışını dakika üzerinden (BPM) ölçmektedir ve sensöre parmağınızı yerleştirmek kadar kolaydır.
Telefonlarımızda neden kalp atış sensörüne ihtiyacımız var diye sorabilirsiniz. Samsung'un sağlık konusuna yaklaşımı tamaiyle düzenli güncellemeler ve yardımcı hatırlatmalarla kişilerin formlarını geliştirmelerine yardım etmeleri içindir. Bu sensörle, spor yaparken veya işinizle meşgulken hayati organlarınızı takip edebileceksiniz.

S Health ile motivasyonda kalın
Yeni ve geliştirilmiş S-Health 3.0 hedef ayarlı işlev ve gerçek zamanlı rehberlik ile kişiselleştirilmiş günlük rutinler sağlar. Bu işlevler atılan adımların sayımı,hız oranı veya katedilen mesafe olarak ölçülebilir. Hedeflerinize ulaşamazsanız, S health uygulaması size arkadaşça bildirim hatırlatması sağlamak için de burada. Bu her zaman yanınızda bulunan kişisel eğitimciniz gibi ama daha az bağıran bir eğitimci.

En Hızlı Ağ Deneyimi
Download Booster
Aynı anda LTE ve Wi-Fi ile daha fazla hız
Download Booster teknolojisi, emsalsiz bir ağ deneyimi sunmak için LTE ve Wi-Fi bağlantılarını aynı anda kullanmanızı sağlıyor. Acilen dosya indirmeniz gerektiğinde LTE ve Wi-Fi bağlantılarını birlikte açarak iki bağlantının sağladığı yaklaşık %80~90 ekstra ağ hızından faydalanabilirsiniz.

Toza ve Suya Karşı Özgürlüğünüzü Korur
Toza ve Suya Dayanıklı
Daha güçlü ve daha dayanıklı olmak için yaratıldı
IP67 sertifikasına sahip olan Galaxy S5, tere, yağmura, sıvılara, kuma ve toza dayanıklıdır, yani telefonunuz her türlü etkinliğe ve duruma karşı korunur.

Gear 2 ve Gear 2 Neo beraber
Teknoloji her zaman formda kalmanızı sağlamaya yardımcı araçlar oluşturuyor ve geliştiriyor ve Samsung bu hareketin en başında yer alıyor. Bu onların Gear 2 ve Gear 2 Neo'yu oluşturmalarını sağlamıştır.

Bu takılabilir cihazlar sorunsuz şekilde Galaxy akıllı telefonunuzla senkronize olur ve ayrıca entegre Kalp Atışı Sensörü, S Health entegrasyonu ve pedometresi de bulunmaktadır. Bu araçlarla, günlük hareketlerinizi takip etmenize yardımcı olur ve ayrıca sesli gerçek zamanlı koçluk oluşturur.

Bunu ve entegre bağımsız müzik çaları 4GB hafızaya ekleyin ve artık canlanmaya hazır olun.
Gear fit ile aktif kalın
Mobil Dünya Kongresi'nde En iyi Mobil Cihaz olarak oylanan Samsung Gear Fit sınırsız fitnes cihazınız. Eğimli dokunmatik ekran gösterimi ve hipoalerjik bant aktif bir yaşam tarzı için idealdir. Diğer Gear cihazları gibi, entegre Kalp Atış sensörü ve S Health uygulamarı özelliği vardır ve ayrıca Daima akvite izleme sistemi de bulunmaktadır. Bu özellik gün boyunca 7 / 24 tüm hareketlerinizi takip eder. Bu bilgi daha sonra Galaxy S5 ile hangi hedeflerinize ulaştığınızı ve hangi noktalarda biraz daha denemenizi gerektiğinizi analiz etmenize yardımcı olacak şekilde analiz edilebilir.

Samsung Galaxy S5 sonunda geldi!
Galaxy S5'in ilk göze çarpan özelliği, 5,1" Full HD ekranı Kömür Siyah, Parlak Beyaz, Elektrik Mavi ve Bakır Altın oluşan dört göz kamaştırıcı renkten biri ile tamamlayan yeni 'Modern Işıltılı' tasarımı. 
Üstelik bu pürüzlü dış görünüşün içinde son derece önemli performans özellikleri yer alıyor. Yeni kamera, Seçici Odaklama özelliğine ve 0,3 saniye ile dünyanın en hızlı otomatik odaklamasına sahip, yani sizden hiçbir şey kaçmayacak. 
Hızdan konu açılmışken, gelişmiş Wi-Fi ve 4G bağlantı ile donatılan Galaxy S5, video akışı ve web taramanın süper hızlı olmasını sağlıyor. 

Diğer özellikler arasında kişisel bir sağlık izleyici ve Kalp Atış Hızı Ölçüm Monitörüne sahip olan S Health 3.0 ve gelişmiş güvenlik özellikleri yer alıyor. Bunlar arasında toza ve suya dayanıklı olmasını sağlayan IP67 sertifikası ve PayPal ortaklığı ile geliştirilen yeni Parmak İzi Tarayıcı teknolojisi de bulunuyor. 

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Sony xperia e1

 • Nokia Asha 503

 • Avea

 • Nokia N81

 • Turkcell

 • Samsung Galaxy S5

 • SONY Xperia™ L

 • Samsung Galaxy S4

 • Nokia Lumia 1320

 • Telefon Kılıfları Zararlı mı

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3869
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 22.03.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar