Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Suna Kan Kimdir hakkında faydalı bilgiler

Kim Kimdir / Müzik İnsanları
/Dosyalar/1490_suna-kan-kimdir.jpg

Suna Kan;keman sanatçısıdır (Adana 1936).
 
Beş yaşında keman öğrenmeye başladı. Ankara’da çeşitli yabancı ve Türk öğretmenlerden ders aldı. 9 yaşında ilk konserini verdi. 1948'de piyanist İdil Biret ve kendisi adına çıkarılan üstün yetenekli çocuklar yasasıyla Fransa’ya gönderildi. Paris Konservatuvarı’na girdi. 1952'de birincilikle bitirdi.

BachCenevre (1954), Viotti (1954) yarışmalarında birincilik, Münih yarışmasında ikincilik (1956) ve J. Thibaud yarışmasında beşincilik (1957) ödülleri kazandı. Yurt içinde ve dışındaki konserlerinde büyük ilgi gördü. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na solo kemancı olarak atandı. 1973'te “Devlet Sanatçısı” unvanını aldı. Bu görevinin yanı sıra 1976'da başlayarak Ankara Oda Orkestrasında başkemancı ve solist olarak yer almaktadır. , Mozart, Bartok ve Alban Berg‘in eserlerini başarıyla yorumlayan Kan, Türk bestecilerinin eserlerini de yorumladı.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Fikret Kızılpk kimdir

 • Neşet Ertaş bozkırın tezenesi kimdir

 • Suna Kan Kimdir

 • Taylan Ayık

 • Neşet Ertaş 'ın (bozkırın tezenesi) eserleri

 • Sezen Aksu Kimdir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2616
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 20.03.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım