Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Skoda Citigo hakkında faydalı bilgiler

Araba / Araba Modelleri
/Dosyalar/1349_skoda-citigo.jpg

Görünüm
İlk bakışta aklınıza gelen "BU BİR ŠKODA OLMALI" olacaktır. Krom kaplama çerçeveli kanatçıklı ızgara seti, geniş camları ve tam olması ger ektiği gibi şekillendirilmiş farları ile benzersiz ve kendinden emin tasarımı yeni Škoda Citigo'yu Škoda ailesinin gösterişli ve uyumlu bir üyesi yapıyor.
Cam kenarlarının alt konturlarının arka tarafa doğru yükselerek yaptığı açı, yandan bakıldığında araca hoş dinamik bir görünüm sağlar. Ayrıca koyu renkli arka cam ile dış görünümü güzelleştiren ve yolcu konforunu artıran koyu renkli karartılmış arka camları* da seçebilirsiniz.
Ön koltukların üstünde ferah bir alan oluşturan elektrikli panoramik açılır tavan* yolcuların sürüş keyfini artırmaktadır. Ayrıca benzersiz bir tasarım özelliğidir.
 
Dikey beşinci kapının üzerinde, entegre bir üçüncü fren lambası ile kullanışlı bir rüzgarlık vardır. Büyük çaptaki arka tampon, araca gerekli sağlamlığı vermektedir.
Tamponun tam üzerinde bulunan arka lambalarda, ferah bir tasarım ve fonksiyonel bir konsept esas alınmıştır. Bu lambalarda önemli bir detay vardır: Tüm Škoda modellerinde var olan C şeklindeki lambalar.
Teknoloji ve Çevre
CO2 emisyonları: 103 g/km Yakıt tüketimi: 4.4 l/100 km
 
Daha azı daha fazla. ŠKODA Citigo'daki yeni teknolojiler, daha düşük CO2 emisyonu ile dah a keyifli bir sürüş sağlamaktadır . Şehir zaten yeterince gürültülü olduğundan Citigo'nun motor u, son derece düşük ses seviyesi ile de öne çıkmaktadır.
Son teknoloji ürünü yarı otomatik 5 vitesli şanzıman kolay ve rahat bir kontrol sağlamaktadır.
Citigo, daha düzeyli bir sürüş, yüksek hızlarda bile ekonomik çalışma ve kusursuz hızlanma özellikleri sunan yeni 1.0 MPI/44kW 3 silindirli benzinli motor ile piyasaya çıkacaktır. Bu motor, şehir trafiği için son derece uygundur, aracınızı nerede sürerseniz sürün performansından memnun kalacaksınız.  Sürüş keyfini düz şanzıman ile bağdaştıran sürücüler, klasik mekanik 5 vitesli versiyonu da şeçebilir.
 
Güvenlik
"ÖNCE GÜVENLİK" arabalarımızı yaparken her zaman aklımızda tuttuğumuz par olamızdır. Özellikle dur-kalklı şehir trafiğinde, detaylı bir güvenlik konseptine ihtiyaç vardır. Bu nedenle ŠKODA Citigo, temel güvenlik koşullar ının yanı sıra, çok sayıda yeni özellik sunmaktadır.
Ve bu yüzden, çok özel ayırt edici bir özellik ile ön plana çıkmaktadır: Aktif ve pasif güvenlikte sınıfının en iyisi. 
Ön tampon rüzgarlığına entegre sis lambaları, düşük görüş koşullarında güvenliğin artırılmasına yardımcı olur.
 
Aktif Güvenlik Sisteminde Sınıfının En İyisi.
 
Benzersiz City Safe Drive Sistemi, özellikle kalabalık şehir caddelerinde daha güvenli bir sürüş için geliştirilmiş bir yeniliktir. Acil durum fren fonksiyonu ve 30 km/s hıza kadar ve 10 m'lik mesafede aracın önündeki trafiği denetleyen bir CV (Kapama Hızı) sensörü vardır. Sürücünün bir engel karşısında zamanında harekete geçememe si durumunda sistem, kaza yapmayı önler.
 
Pasif Güvenlik Sisteminde Sınıfının En İyisi.
Sürücü ve ön yolcu bölmesindeki hava yastıklarının yanı sıra, standart donanımlı versiyonda, darbe anında ön koltuklarda oturan yolcuların başlarını ve gövdelerini koruyan özel Baş-Göğüs yan hava yastıkları vardır. Mükemmel manevra özelliği sayesinde, Citigo'nun park edilmesi son derece kolaydır. Dahası, arka tampona entegre, aracın herhangi bir engele olan mesafesini kontrol eden üç adet park sensörü* de size yardımcı olur.
 
Konfor
"HER ZAMAN YARDIMA HAZIR" ifadesi, Škoda'nın iç tasarım konseptinin arkasındaki ana fikir olmuştur. Citigo, baktığınız h er yerde, akıllı bölmeler ve akıllı tutucular gibi kullanışlı saklama çözümler i ile sizi şaşırtacaktır. Bu arada, yukarı baktığınızda, çok özel bir manzara ile karşılaşacaksınız.
 
Ön kapıların ikisinde de, yalnızca harita ve dergiler için aynı zamanda 1 litrelik şişeler için tasarlanmış kullanışlı saklama bölmeleri vardır.
Ön koltukların yan kısımlarındaki file cepler, küçük eşyaların saklanması için oldukça pratiktir.
 Orta konsoldaki içecek tutucusu, tüm yolcuların kolaylıkla ulaşabileceği bir konumdadır.
Elinizin altında durmasını istediğiniz bir fotoğrafı veya bir belgeyi, gösterge panelindeki klips** ile bir yere tutturabilirsiniz.Harici cihazlar, orta konsolda bulunan multimedya braketinde * güvenli bir şekilde taşanabilir.
Ön göğüste yer alan geniş torpido gözü, donanım versiyonuna bağlı olarak açık veya kilitli olarak gelir. Kapalı olduğu zaman, katlanabilir kancaya** çanta asılabilir.Standart versiyonda, yüksekliği ayarlanabilir 4 kollu direksiyon simidi bulunur. Daha sportif bir tarz için, vites kolu topuzu ve el freni kolu gibi diğer deri aksesuarlar ile kombinasyon kurarak, 3 kollu deri kaplama direksiyon simidi alabilirsiniz. 
Aracın, müzik CD'si ve CD-MP3 oynatıcı dahil pek çok özelliğe sahip şık radyosu, Aux-in soketi ile istediğiniz müziği dinleme imkanı sunuyor.
 
Gösterge panelinin hoş bir arka ışıklandırması vardır. Citigo'nun üst seviye gösterge panelinde analog devir ve yakıt göstergesi, yol bilgisayarı ve dijital soğutma suyu sıcaklık göstergesi ile uyumlu bir bütünlük oluşturur.
 
Bagaj Bölgesi
KÜÇÜK AMA FERAH.Yeni ŠKODA Citigo'nun arka alanından bahsederken kulağa çelişkili gelebilecek bir ifade. Bagaj bölmesi, şehirde ihtiyacınız olabilecek her şey için yeter li alan sunmaktadır. Daha fazla alana ihtiyacınız olursa, kapasiteyi 942 litreye kadar genişletmek ve ar aç içi yükleme uzunluğunu 2 metreye kadar artırmak için arka koltuklar katlanabilir!
 Bagaj bölmesinin yanlarında, çanta-larınızı asmak için dört adet kullanışlı kanca vardır.
 
Bagaj içi sabitleyici fileler* eşyalarınızın savrulmasının önüne geçip, düzenli bir kullanım alanı sunar.
 
Aracın temel yerleşim planında, bagaj bölmesinin 234 litre kapasitesi vardır ve bu özelliği ile sınıfında ortalamanın üstündedir.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Nıssan Qashqaı +2 artık

 • Opel Insigna

 • BMW M5 Özellikleri

 • Ford Focus B Max

 • Nissan Navarao

 • Audi A5 Sportback

 • Skoda Roomster

 • Skoda Fabia Scout

 • 2014 Toyota Corolla

 • Opel Ampera

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3112
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 12.03.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar