Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Packard Bell hakkında faydalı bilgiler

Elektronik / Bilgisayarlar
/Dosyalar/937_packard-bell.jpg

 
Packard Bell ismini iki farklı firma kullanmıştır.
Bunlardan birincisi bir 1926 da kurulan ve sonraları televizyon gibi tüketici elektroniği ürünleri de üreten Amerikan radyo üreticisi,[1] 1990 yılında Nippon Electric Company (NEC) ile birleşen Teledyne tarafından 1968 yılında satın alındı.
İkincisi ise Packard Bell ismini satın alan yatırımcıları tarafından 1986 yılında kurulan kişisel bilgisayar üreticisi.

Orijinal Packard Bell
Packard Bell 1926 yılında radyo üreticisi olarak kuruldu. Daha sonraları askeri elektronik ve televizyon pazarında başarılı olan firma ilk nesil bilgisayarların üretiminide yapmıştır. Bunların en ünlüsü 1961 yılında piyasaya sunulan PB 250 (hafıza olarak magnetostrictive delay lines'ı en son kullanan ve Alan Turing’in NPL Pilot ACE sini baz alarak üretilen en son bilgisayr olarak bilinir.

PC üreticisi
1986 yılında, Beny Alagem ve bir grup İsrailli yatırımcı Teledyne'dan Packard Bell ismini satın aldı[2] ve firmayı düşük fiyatlı kişisel bilgisayar üreticisi olarak yeniden yapılandırdı. Kısa zamanda Sears gibi tüketici elektroniği mağazası zincirlerinde satılan ilk IBM uyumlu PC ler popülerlik kazanmaya başladı. Packard Bell genellikle (Intel'in LPX form factor'ü gibi) alışık olmadık anakart ve power supply lar kullandı (bu ise zaman zaman bazı parçaların değiştirilmesini veya bulunmasını oldukça zorlaştırmıştır).
2001 yılında HP , 2008 yılında ise Acer firması satın almıştır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Ultrabook

 • Google glass ile neler yapabilirim

 • Bilgisayar klavyenizi düzenli olarak temizleyin

 • Google glass nedir

 • Bilgisayar

 • Packard Bell

 • Asus

 • Acer

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 4419
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 19.02.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım