Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Yeni Opel Adam hakkında faydalı bilgiler

Araba / Araba Modelleri
/Dosyalar/740_yeni-opel-adam.jpg

Eğlenceli, şık ve sportif.
Yeni Opel ADAM başkasına benzemez. Sadece güçlü duruşu ve muhteşem renkleriyle kalmaz, ADAM ile aracınızın tasarımında söz sahibi olursunuz. ADAM’ınız ile şehirde sansasyon yaratacaksınız. Üç farklı tasarım dünyası sayesinde şehirli bu mini otomobil, aksiyon yüklü SLAM, neşeli JAM veya klas GLAM kişiliğine bürünebiliyor.
 
Kişisellik dünyasına dalın ve Yeni ADAM ile caddelerin tozunu atın.
Canlı ve güçlü tasarım
Hepsi bir arada multimedya sistemi IntelliLink ile bağlantı
Arkanıza baktırmayan iç tasarım stili ve konforu
Keyfinize ve sürüşünüze bakın
Gururla gezebileceğiniz eğlenceli ve rahat bir otomobil
 
İÇTEN DIŞA GÜZELLİK.
Tümüyle yeni Opel ADAM güçlü ve ikonik tasarımı ve saf kişiselliği bir araya getiriyor. Renkler ve döşemeler dünyası, tam da ADAM’ın kendi tarzına sahip müşterileri için yaratıldığı gibi çok yönlü.
Yeni Opel ADAM - Dış Tasarım
Yeni Opel ADAM - Dış Tasarım
Yeni Opel ADAM - Dış Tasarım
Yeni Opel ADAM - Dış Tasarım
 
Dış Tasarım
Yeni Opel ADAM, kişiselleştirmeleri ve dinamikleri tümüyle yeni bir boyuta taşıyor. Çift tonlu yüzer tavan, ADAM’ın kalabalıkta göze çarpmasını sağlıyor. 3.7 metrelik uzunluğu ve 1.7 metrelik genişliği ile bu çevik üç kapılı, sadece kaslı görünmekle kalmıyor, aynı zamanda şehir sürüşlerinde mükemmel bir deneyim sunması ile öne çıkıyor.
 
ADAM, Opel’in yeni ön tasarımını taşıyan ilk model olma onuruna erişiyor. Daha alçak ve daha geniş trapezoid ızgaranın çevrelediği yeni oranlara sahip logo bar, Opel logosunu gururla taşıyor ve kanatçıkları ile ön farlara karışıyor. Izgaranın yanındaki yuvarlak tasarıma sahip sinyal lambaları da ADAM’a, unutamayacağınız tümüyle yeni bir dost canlısı gülümseme katıyor.
 
ADAM, silüetini ve farklı duruşunu kısa kaputuna, nazikçe kıvrılan tavan çizgisine ve sert eğimli arka tasarımına borçlu. Yüzer tavan konsepti ise görsel olarak tavanı gövdeden ayıran parlak siyah tasarım öğeleri kullanılması ile elde edildi. Krom üst cam çerçevesi, aracın ayrıcalıklı bel çizgisini kaligrafik bir çarpıcılıkta inceden kalına çekerek ona güçlü bir görünüm kazandırdı. ADAM logosunu koymak için bundan daha iyi bir yer olamazdı. Yan tasarımda, kapılardaki bıçak teması ve arka farlardan kapı kollarına uzanan şok dalgası unsuruyla atletik ve keskin bir görünüm oluşturuluyor.
 
Arkadan bakıldığında ADAM’ın kaslı görünüşü, geniş konumlandırılmış arka farlar ve güçlü tamponlar ile geliştiriliyor. Parlak siyah far yuvaları ve krom kanatlar ile ön farların karakteristiği arka farlarda da yansıtılıyor. Astra GTC’de olduğu gibi ADAM da Opel logosuna dokunulduğunda açılan ergonomik bir bagajı niteleyen sade bir tasarımın altını çiziyor.
Yeni Opel ADAM - İç Tasarım
Yeni Opel ADAM - İç Tasarım
Yeni Opel ADAM - İç Tasarım
Yeni Opel ADAM - İç Tasarım
1234

İç Tasarım
ADAM’ın cazibesi sadece dışında değil. İç tasarımda da ikon niteliğinde pek çok unsur bulunuyor. Üç farklı model seçeneği tümüyle farklı modları işaret ediyor. ADAM, 20 farklı gösterge paneli rengi, dekoru ve tasarımıyla sipariş edilebiliyorken malzemelerdeki yüksek kalite caddeyi sallamanıza yetecek.
 
Sıcakkanlı bir tasarıma sahip içeride düzenli yüzeyler ve akıcı hatlara sahip geçişlerin kusursuz etkileşimi sergileniyor. Heykelsi tasarım Alman mükemmeliyetçiliği ile buluştu tasarım felsefesi, ADAM’ın dış tasarımında olduğu kadar iç tasarımında da görülebiliyor.
 
Havalandırma çerçevelerinin yanlarındaki yumuşak çerçeveler, derinin etrafındaki kas dokusunu andırıyor. Koltuklarla uyuşan çift ton, alt gösterge panelinden başlayıp kapılara kadar uzanarak kabini genişletmekle kalmıyor, aynı zamanda ancak daha üst segment otomobillerde bulacağınız geniş ve havadar bir ortam oluşturulmasına yardımcı oluyor. Kapılar, yumuşak kumaş ve vinilin altında köpük ile desteklendi. Yuvarlak ve mekanik saat tasarımına sahip göstergeler ve krom çerçeveler, sportif keskinliğin ruhunu retro bir stil ile yansıtıyor. Krom çerçeveler, arkasındaki kırmızı aydınlatmalar ile göz alıyor. Üç boyutlu bir görünüm kazandırılan deri direksiyon simidini kavramak ve bakmak bile keyif veriyor. Mat krom dekor ise direksiyon üzerindeki düğmelere daha şık bir şekilde erişmenizi sağlıyor.
 
İç mekanda 3 alan yüksek kalitede dekor elemanları ile donatıldı; ön panel, kapı içleri ve orta konsol tercih ettiğiniz dış gövde rengi ile veya farklı tasarımlara sahip dekor çıtalarından biri ile kumaş ya da deri döşeme alternatifinize uygun şekilde sipariş edilebiliyor. Seçim tümüyle size ait.
 
ADAM’ın sabit cam tavanı ise iç tasarımın gün ışığıyla dolmasını sağlıyor. Yağmurun gezintinizi mahvedeceğini düşünmenize gerek yok, çünkü eğer isterseniz ADAM’ınızın tavanına koca bir gökyüzünü sığdırabilirsiniz. Eğer isterseniz yıldızlı bir geceyi veya daha sportif olan damalı motifi tercih edebilirsiniz.

KİŞİLİĞİNİZİ STİL İÇİNDE YANSITIN.
İster neşeli JAM’i, ister şık GLAM’i ya da isterseniz sportif SLAM’i seçin, ADAM’ınızı dilediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Tümüyle yeni ADAM, size otomobiliniz üzerinden kişiliğinizi yansıtma fırsatı sunuyor. ADAM’ın neredeyse sınırsız konfigürasyon seçenekleri, geçtiğiniz her sokakta insanların bakışlarını size odaklayacak. Dış ve iç tasarım rengi, kumaşlar, jantlar, dekor kaplamalar ve paketler ile kombinasyonlarda sınır neredeyse yok. ADAM’ın gövdeden ayrı bir görünüme sahip çarpıcı ve benzersiz yüzer tavanı, size farklı renk kombinasyonları sunarak daha fazla kişisellik eklemenizi sağlıyor. Doğru bir modda olmanız için ADAM, farklı özelliklere sahip pek çok paket sunuyor. Extreme Paketi ile sınırları kaldırın veya Twisted paketlerinden biri ile ADAM’ınıza biraz “Twist” atın.
 
ADAM tamamen size ait. Sizi tam olarak yansıtana dek her detayını değiştirmekte özgürsünüz. E hadi o zaman, ne duruyorsun? Kendi ADAM’ını yarat!
 
KIRMIZI, SARI… RAHATINA BAK!
ADAM, sadece yeni trendler belirleyen şık görünümlü bir moda düşkünü olması için tasarlanmadı. Bu şehirli mini otomobil, sürüşü daha da benzersiz kılan birinci sınıf konfor ve sürüş asistanı özellikler ile donatıldı.
Yeni Opel ADAM - LED Teknolojisi
Yeni Opel ADAM - LED Teknolojisi
 
Hem farkedin hem farkedilin
ADAM’ın LED teknolojisine sahip Gündüz Farları ile hem farkedecek hem de farkedileceksiniz. Karşıdan gelen trafiğin sizi farketmesi daha kolay olduğu için yol güvenliği artıyor. Sadece ön farlar değil, arka farlar da LED teknolojisi kullanıyor. LED’lerin düşük enerji tüketimi aynı zamanda CO2 salınımlarının azaltılmasında büyük bir öneme sahip.
Yeni Opel ADAM - Işık Gösterisi

Işık gösterisi
Ortam aydınlatması, ayak boşluğunu, orta konsol saklama bölmesini ve kapı ceplerini, iç döşeme ile eşleşen yedi farklı renkte aydınlatıyor. Kapılar açıldığında rengarenk bir dünyaya adım atıyorsunuz. Kapı kapandığında ise otomatik olarak istenilen parlaklığa doğru kararıyor. Gecenin karanlığında bu ışık özelliğini, özellikle de tek bir tuşa basarak renk değiştirmeyi görün. Sürüş esnasındaki verdiği efekt, kabindeki her şey gece karanlığındayken gözü rahatlatıyor.
Yolun güvenli tarafı
 
Sürücüyü ve yolcuları korumak söz konusu olduğunda Opel ADAM, tam bir gövde gösterisi. Güvenlik şovun bir parçası değil, yaşamın bir parçası. İşte tam da bu yüzden ADAM, sizi ve yolcularınızı koruyan 3 farklı hava yastığı sistemi sunuyor. Ön hava yastıkları, yan hava yastıkları ve perde hava yastıkları, olası bir çarpışma esnasında sizi korumaya hazır. Emniyet kemeri gergileri, önden veya arkadan çarpmalarda gövde hareketini kontrol etmekte anahtar bir role sahip. Ön hava yastıklarıyla birlikte maksimum koruma sağlaması için yolcuları yerlerinde tutması için gergi sertliğini otomatik olarak ayarlıyor. Çoğu araçta her koltukta 1 tane gergi bulunurken Yeni Opel ADAM’da ön koltuklarda, onu sınıfının öncüsü yapan çift gergi bulunuyor.
Yeni Opel ADAM - Cam Tavan
Yeni Opel ADAM - Cam Tavan
Yeni Opel ADAM - Cam Tavan
 
Mevsimi siz seçin
ADAM’ın iç tasarımındaki alan ve havadar duyguyu daha da geliştirmek için sabit bir cam tavan sunuluyor. Yağmurun gezintinizi mahvedeceğini düşünmenize gerek yok, çünkü eğer isterseniz ADAM’ınızın tavanına koca bir gökyüzünü sığdırabilirsiniz. Eğer isterseniz yıldızlı bir geceyi veya daha sportif olan damalı motifi tercih edebilirsiniz.
Yeni Opel ADAM - Koltuklar
 
Sırtınızı dinlendirin
ADAM’ın ön ve arka koltukları tümüyle yeni bir tasarıma sahip ve sırtınıza tam destek sunuyor. Özel yüksek konfora sahip yastıklarda da kullanılan yüksek yoğunluklu köpük sayesinde koltuklar en mükemmel konforu sunuyor. Yüksek kaliteli ve yoğunluğa sahip köpük, uzun vadeli konfor ve dayanıklılık sunuyor.

TÜM GÜCÜ DİNAMİĞİNDE.
Asla bir ADAM diğerine benzemez. Kendine özeldir. Dengeli şasisi, olağanüstü yol tutuşu, konfor ve keskin direksiyon tepkisi ile ADAM tam bir maceracı.
Yeni Opel ADAM - Beyaz Paketi

Kişisel ve daha kişisel
Yeni ADAM’da, Corsa şasisine ek olarak yay ve amortisör yükleri için ayrı ayrı olmak üzere çift süspansiyon bağlantısı ve güçlendirilmiş alt şasi kullanıldı. Azalan aks mesafesinin yaratacağı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için sürüş ve yol tutuşu geliştirmek adına, onu türünün ilk örneği yapan özel modifikasyonlar yapıldı:
 
Direksiyon mafsalındaki değişiklikler aracılığıyla ön süspansiyon geometrisi geliştirilerek direksiyon tepkisi ve yol tutuş kalitesi artırıldı
Araç ağırlık merkezi alçaltıldı
Frenleme esnasında aracın yükselme ve alçalma açı değerlerini geliştirmek için ön amortisör yay sertlikleri ayarlandı
Amortisör sertlikleri modifiye edildi
Bükülme açısını modifiye ederek arka süspansiyon stabilitesinde gelişme sağlandı
Arka süspansiyon için özel bükülme profil açısı sağlandı
Daha keskin ve daha az sürücü eforu gerektiren bir direksiyon kutusu ve algoritması kullanıldı
Yıldız

ADAM’da gövdede iki yük taşıma bağlantısı ve alt çerçeveye bağlı bir tork bağlantısına sahip Sıfır Tork Ekseni motor bağlantı sistemi bulunuyor. Bu sistem, sürüş konforuna katkıda bulunuyor ve rölanti hızı daha düşük olduğu için yakıt tüketimini azaltmakla birlikte üstün bir titreşim sönümleme performansı sunuyor.
 
İYİ SÜRÜCÜLER İÇİN GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ.
ADAM, şehirli canlı kişiliğini ve tavrını destekleyen teknolojiler sunuyor. Bu sürüş özellikleri sayesinde ADAM ile yapılan her yolculuk daha zahmetsiz ve daha benzersiz.
Yeni Opel ADAM - Artık parketmek daha keyifli

Artık parketmek daha keyifli!
II. Nesil Gelişmiş Park Pilotu ile bu canlı mini otomobil sadece uygun bir park alanı bulmakla kalmıyor, sizi oraya yönlendiriyor. Park esnasında ellerinizi direksiyon simidinden kaldırabilirsiniz, çünkü ADAM’ınız bunu sizin yerinize yapıyor. Sizin tek yapmanız gereken gaz ve fren pedalıyla vites kontrolü. ADAM’ın arka park sensörlerini de unutmayalım.
Yeni Opel ADAM - Şehri bulutların üstünde turlayın
Yeni Opel ADAM - Şehri bulutların üstünde turlayın

Şehri bulutların üstünde turlayın
Tuşa basın ve şehirde zahmetsiz sürüşün keyfini sürün. Düşük hızlarda direksiyon tepkilerinde sürücü eforunu azaltan elektronik kontrollü direksiyon, City modunda devreye giriyor ve gösterge panelinden bir tuş ile aktifleştirilebiliyor.

Zahmetsiz sürüş
Elektrikli direksiyon ve çoklu araç sistemlerinden gelen verileri kullanıp değişen koşullara uygun tepki vererek ADAM’ın EPS® yazılımı, sürücü girdilerinden bağımsız olarak direksiyon sistemi üzerine tork gücü ekleyip çıkarabiliyor. Azaltılmış sürücü eforu ve gelişmiş keskinlik duygusuyla kusursuz bir sürüş keyfi ortaya çıkıyor.
 
Sert çapraz rüzgarın veya engebeli yolların direksiyona yaptığı etkiyi azaltmak için Aktif Lead / Pull Compensation yazılımı, direksiyon üzerine tork desteği sunuyor.
 
Gelişmiş ek yazılımlar, direksiyon merkezine yaklaştığında tepkiyi ve direksiyon duygusunu artıran gelişmiş yazılımlar devreye giriyor. Direksiyon üzerindeki mekanik sürtünmeyi azaltmak için tork gücü uygulayarak direksiyonun merkezine dönmesine kolaylık sağlıyor. Sonuç olarak daha iyi direksiyon tepkisi ve düz hatlarda daha fazla denge sağlanıyor.
Yeni Opel ADAM - Şeritler çocuk oyuncağı
 
Şeritler çocuk oyuncağı
Ultrasonik sensörler kullanan Kör Nokta Uyarı Sistemi (SBSA), aracınızın kör noktasında kalan araçları tespit edip olası kazaları önlemeye yardımcı oluyor. SBSA, olası bir tehlike durumunda sizi uyararak daha güvenli ve daha rahat bir sürüş geçirmenizi sağlıyor.
Yeni Opel ADAM - Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC)

ADAM’ınız ılık mı olsun serin mi?
Soğuk günlerde kendinizi evinizde hissetmeniz için ADAM’da her şey bulunuyor. Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC) belirlediğiniz ortam sıcaklığını koruyor ve kullanması çok basit. ECC, tahmini denklem modelleri prensibi ile birlikte çalışıyor. Bu kontrol stratejisi Opel tarafından geliştirildi ve otomotiv endüstrisinde bir ilk niteliğini taşıyor. ADAM da bu özelliği kullanarak biraz daha benzersiz bir özellik kazanıyor. Bu konsept sıradan sıcaklık kontrolünün de ötesine geçerek yeni bir iklim konfor terimi üzerine yoğunlaşıyor. ADAM’da ECC dahili iklimi tespit eden ve sıcaklık yönetimi ile başlayıp onu istenen değerlere çeken bir mikro işlemci tarafından yönetiliyor.
 
ADAM GİBİ EĞLENİN.
ADAM’ınız hepsi bir arada tek multimedya sistemi “IntelliLink” ile standart olarak sunuluyor. Hem Android hem de iOS işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar için bağlantı desteği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda fotoğraf, video ve istediğiniz müziği oynatıyor, 7” dokunmatik renkli ekranına navigasyon bilgilerini yansıtıyor.

"IntelliLink"i Keşfedin
ADAM'ınızdaki hepsi bir arada multimedya sistemi "IntelliLink"i keşfedin. Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar ile uyumlu çalışan IntelliLink sayesinde şarkılarınız, fotoğraflarınız, videolarınız ve favori uygulamalarınızın keyfini sürün. Telefonunuzda ne varsa, gösterge paneli üzerindeki 7" LCD dokunmatik renkli büyük ve parlak ekranda görebiliyorsunuz.
Yeni Opel ADAM - Ritim Verin
Yeni Opel ADAM - Ritim Verin

Ritim Verin
Ses seçimleri arasında, radyo yayını, USB, aux girişi ve Bluetooth® ses yayının da bulunduğu bir dizi ses kaynağı bulunuyor. IntelliLink, USB üzerinden bağlı cihazlar için Gracenote® uygulamasının albüm kapağını da gösteren sistemini kullanıyor. Gracenote®, radyo sisteminin hafızasında bulunduğu için ruh halinize ve stilinize göre şarkılarınızı dilediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz.
Yeni Opel ADAM - Gösterge Paneli
Yeni Opel ADAM Aksiyon
 
Patlamış mısırları unutmayın!
Kendi fotoğraf ve videolarınızdan oluşan bir şovun keyfini sürün! Home menüsünün sunduğu fotoğraf ve film seçeneği USB filmler ve fotoğraflar veya aux-girişi videoları için kontrol sunuyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bir unsur bulunuyor: Video ve slayt şovları, güvenliğiniz için ADAM hareket halindeyken oynamıyor.
Yeni Opel ADAM - Telefon Bağlantısı
 
ADAM Ev Telefonu
Telefonunuzu sisteme bağlayın. Home menüsünün telefon seçimi, Bluetooth® cep telefonu ve ses cihazları için tam kontrol sunuyor. Eğer radyo uygun bir cihaz ile eşleştirilmediyse radyo, eşleştirme yönergeleri sunuyor. IntelliLink radyo, aynı anda dört farklı Bluetooth® cep telefonuyla birden eşleştirme yapabilmesi için tasarlandı. Telefon ile eşleşme sağlandığında radyo, telefonda kayıtlı kişi listesini otomatik olarak hafızasına alıyor.
Yeni Opel ADAM - IntelliLink Müzik ve Bilgi Sistemi
Yeni Opel ADAM - IntelliLink Müzik ve Bilgi Sistemi

İstek üzerine medya
IntelliLink sistemi, belirli akıllı cep telefonu uygulamalarını desteklemesi için özel tasarlandı. Güncel olarak desteklenen uygulamalar arasında, Stitcher®, BringGo Navigation, TuneIn ve MirrorLink bulunuyor. IntelliLink radyo sistemi güncellenebildiği için ilerleyen zamanda yeni uygulamalar için destek sunulabilecek. BringGo navigasyon sistemi, 3 boyutlu haritalara sahip adım adım GPS tabanlı bir navigasyon sistemi. Sesli hatırlatma özelliği radyo üzerinden değil, akıllı telefon üzerinden çalışıyor. BringGo navigasyon, USB ile iPhone’lara veya Bluetooth® ile Android işletim sistemine sahip telefonlara bağlanarak telefon ekranını radyo ekranına aktarıyor. Nokia akıllı telefonlar Bluetooth®, USB veya WLAN ile bağlanarak MirrorLink üzerinden navigasyon uygulamalarına erişebiliyor.
 
BringGo navigasyonun sunduğu özellikler arasında şunlar bulunuyor:
Karakol, itfaiye, en yakın hastane gibi acil bilgiler
İlgi noktaları
Google ile yerel arama
Bulunduğunuz yeri belirleme
Canlı trafik bilgisi
3 boyutlu haritalar
İnternet erişimi zorunlu olmadığı için veri transferi sınırı bulunmuyor

‘’Mesajı oku.’’— ’’Eve şöyle diyor: ‘Yoldayım. Görüşürüz.’’’
 
İstediğin şarkıyı çal, istediğin kişiyi ara veya istediğin kişiye mesaj gönder ve bunu gözlerin yolda, ellerin direksiyon simidindeyken yap. Apple’ın akıllı kişisel asistanı Siri Eyes Free özelliği, ADAM’ına eklenerek sürüşü daha eğlenceli ve güvenli kılacak. ADAM’ın direksiyon simidi üzerindeki bir tuşa basarak iPhone* kullanıcıları Siri’ye, çağrı yapmasını, müzik çalmasını, mesajları okuyup yeni mesaj göndermesini, e-postaları okumasını, yeni bildirimleri okumasını söyleyebilir, Siri’den yol tarifi alabilir, hatırlatma ekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. ADAM’ın FlexDock sistemi ile Apple cihazını* tam ortada görüş alanında tutabilir ve Apple Haritalarında Siri Eyes Free sesli kontrol özelliğini adım adım kullanabilirsin. Hatta ‘Hala gelmedik mi?’ diye sorabilirsin. Teşekkürler, Siri.
 
* Apple iPhone 4S, iPhone 5, Apple iPad (3. ve 4. nesil), iPad Mini ve Apple iPod Touch (4. nesil) Apple cihazları ile uyumludur.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Renault Scenic Ve Grand Scenic

 • Nissan Juke

 • Skoda Roomster

 • Volvo S60

 • Hyundai i30cw

 • Hyundai i40

 • Skoda Fabia Scout

 • Mercedes serisi

 • Elektrikli araba akü teknolojileri ne durumda

 • Audi A5 Sportback

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3098
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 15.02.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar