Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Nasıl blog sahibi olunur hakkında faydalı bilgiler

Bilgisayar / İnternet
/Dosyalar/705_nasil-blog-sahibi-olunur.jpg

Şirketinizin ya da ürünlerinizin tanıtımını yapmak için bir blog açmak mı istiyorsunuz ? Belkide deneyimlerinizi paylaşmak, uzman olduğunuz konularda bilginizi paylaşmak istiyorsunuz ama nasıl blog sahibi olunur bilmiyorsunuz. İşte bu yazımızda probilgi.com ekibi hem ücretsiz hem de ücretli bir blog nasıl açılır tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşacağız. Yazımızın sonunda sizinde bir bloğunuz olacak.

Eğer bu iş için hiç para harcamak istemiyorsanız ve benim için profesyonellik önemli değil zaten amatör bir blog yazarı olacağım diyorsanız ücretsiz hizmet veren blog yayıncılarından hemen blog sahibi olabilirsiniz. Birkaç adımda bloğunuzu hazır hale getiren bu sitelerde genelde reklamlar olur ve blog adresiniz “benimblogum.blogsaglayici.com” şeklinde olur. Bunlar benim için sorun değil diyorsanız, blogger.com , blogcu.com, blogspot.com gibi sitelerden birkaç dakika içinde bloğunuzu hazır hale getirebilirsiniz. Öncelikle belirlemeniz gereken kullanıcı adınız, belirlediğiniz bu kullanıcı adı aynı zamanda site adresiniz olacak bunu unutmayın.Daha sonra sizden bir görünüm, tema seçmenizi ister, beğendiğiniz temayı seçtikten sonra bloğunuz hazır demektir. yeni yazı diyerek hemen yazmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz bloğun yanında dezavantajları olduğunu gördük. benim bir miktar param var diyorsanız ki cüzi bir miktardan bahsediyoruz, şimdiden belirteyim en fazla yıllık 100 TL civarında bir masrafınız olur daha profesyonel bir blog sahibi olmak için. Çok fazla deneyimli olmanıza gerek yok, tek tuşla kurulumlar yapılıyor ve size bloğunuz hazırlanıyor artık.

 
Öncelikle yapmanız gereken bir alan adı (domain) bulmak. Peki nedir alan adı ? Sizinde öncelikle ihtiyacınız bir alan adı. Bu alan adını bloğunuzda yayınlamayı planladığınız içeriğe göre seçmeniz faydalı olacaktır. Bebek bakımı ile ilgili bir site için “www.yaprakdolmasi.com” alan adı ilgisiz olacağından kullanıcı sitenize gelmez ayrıca arama motorları bu durumu garipseyebilir. Bu durumda konuyla ilgili bir alan adı mesela “www.bebegimbenim.com” çok daha uygun olacaktır. Siz hangi konuda blog açmak istiyorsanız o konuyla ilişkili bir alan adı bulmalısınız. Alan adının satın almaya uygun olup olmadığını “www.whois.sc/alanadi.com” şeklinde yazarak kontrol edebilirsiniz. Şimdi sıra geldi bu alan adını, adınıza kaydettirmeye. Bunun için eğer ingilizce biliyorsanız “godaddy.com” en iyi yerdir. Yıllardır burayı kullanırım ve çok memnunum. Com uzantılı alan adı fiyatı .. USD / .. TL civarındadır. Üye olup istediğiniz alan adını anında adınıza kaydettirebilirsiniz. Kredi kartı/Paypal ile ödeme yapabilirsiniz.

 Alan adımızı kaydettikten sonra şimdi sıra geldi bloğumuza ait dosyaları yayınlayacağımız sunucu alanı kiralamaya ki buna “hosting” denir. İnternette bu işi yapan yüzlerce alternatif ve değişik fiyat skalası bulabilirsiniz. Önemli olan güvenilir ve sağlam bir firma olması. Şirket olmasına dikkat etmek lazım.   Hosting paketimizide aldıktan sonra kontrol panelinden WordPress isimli blog yazılımızı kuracağız.  Artık gerisi sizin yazarlık maharetinize kalıyor.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Nasıl blog sahibi olunur

 • İnternet Reklamcılığı Nedir ve çeşitleri Nelerdir

 • e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr) nedir

 • Kablosuz ağı güçlendirmek için 5 öneri

 • Google Teknolojisi Hakkında Faydali Bilgiler

 • En iyi internet tarayıcısı hangisidir

 • Google Earth Nedir

 • @ at işaretinin hikayesi

 • Seo Nedir

 • Google'ın Verdiği Hizmetler Nelerdir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3155
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 12.02.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım