Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Yılbaşı Sofrası Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları
/Dosyalar/297_yilbasi-sofrasi-hazirlarken-nelere-dikkat-etmeli.jpg

Kristal, varak ya da gümüş şamdanlarda uzun mumlar kullanarak masanıza klasik bir şıklık kazandırabilirsiniz. Klasik havayı değiştirmek için masanızdaki bardak mumlara ya da masa üzeri mumlarına bordür ekleyerek değiştirebilirsiniz. Aynalı detaylar ışığı yansıtarak tüm süslemeleri görsel bir şölene çevirir. Masada kullanacağınız çiçeklerin arasında simli çiçekler ya da varak boyanmış yapraklar kullanarak masanıza ışıltı katabilirsiniz. Mumlar her yılbaşı masasının vazgeçilmez dekoru. Kristal, varak ya da gümüş şamdanlarda uzun mumlar kullanarak masanıza klasik bir şıklık kazandırabilirsiniz. Klasik havayı değiştirmek için masanızdaki bardak mumlara ya da masa üzeri mumlarına bordür ekleyerek değiştirebilirsiniz. Yemek takımı kullanmak yerine, üzerinde arkadaşınızı anlatan eğlenceli bir detay ya da desen olan tabaklar seçerek kişiye özel bir yemek takımı oluşturabilir, hatta bu tabakları arkadaşlarınıza yılbaşı hediyesi olarak verebilirsiniz. Sofranızı hazırlarken hediyeleri de unutmayın. Satın alacağınız ya da kendinizin hazırlayacağı küçük hediyeleri masada tabakların üstüne koyabilirsiniz. 

BÜYÜLEYİCİ MUMLAR 

Farklı bardak çeşitlerini mumluk olarak bir arada kullanabilirsiniz. Şarap, rakı veya viski gibi farklı boyuttaki bardakların içine bir miktar su doldurun. Bu suyu kumaş boyası ile renklendirdikten sonra içine minik bir mum yerleştirin. Dilerseniz boya ile birlikte, bir miktar da koku ekleyebilirsiniz. Bardakları altı aynalı bir tepsi içine koyun. Tepsiden yansıyan ışık ve renkler misafirlerinizi büyüleyecektir. 

KIRMIZI EZBERLENMİŞ BİR RENK, SOFT RENK MASA ÖRTÜSÜ KULLANIN 

Masa örtüsü olarak mutlaka ipek ya da keten kullanılmalı. Son yıllarda moda olan kadifelerden ve boncuklardan uzak durun. Bence şıklık, yemeklerde öne çıkmalı. Yılbaşı rengi her ne kadar kırmızı olarak bilinse de, kırmızı bir masa örtüsü gözü çok yorar. Kırmızı ezberlenmiş bir renk gibi geliyor bana. Ben her zaman beyaz ya da gümüş gibi daha soft renkleri tercih ederim. Ama illa ki renk istiyorsanız belki mor kullanabilirsiniz. 
Yılbaşı demek biraz daha pırıltı, biraz daha ışık demektir. Abartmadan sofrada hoş mumlar kullanılabilir. Asla kâğıt peçete kullanılmamalı, kumaş peçete her zaman daha şıktır. Hatta masa örtünüzle örtüşebilecek renkli kumaş peçeteler seçebilirsiniz. Masada mutlaka her servisin yanında kişiye özel bir yeni yıl çiçeği olmalı. Konukların alıp götürebileceği ya da erkeklerin yakasına takacağı bir çiçek olabilir. 
Gümüş küçük tombaklar masaya yerleştirilebilir. Şık sürahiler, karaflar sofrayı kalabalıklaştırmadan masada bulunabilir. Bazen çok klasik bir bardakla çok modern bir karafı da kombinleyebilirsiniz. 

DESENLİ TABAK OLMAZ 

Misafirlerinizin özelliklerine göre farklı tabaklar kullanabilirsiniz. Antika tabaklarla, modern tabakları birleştirerek çok güzel bir kombinasyon yapmak da bir seçenek. Tabaklar asla desenli olmamalı. Düz tabak her zaman yemeğin güzelliğini öne çıkarır. Şık çatal ve bıçakları ise söylemeye gerek yok.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Balkon ve bahçeler için dekorasyon

 • Çalışma Odaları İçin Aydınlatma Önerileri

 • Yumurta Kabuğunun Bahçeye yararları

 • Ev ve bahçeler için doğal gübreleme yöntemi nelerdir

 • Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır

 • Daha Yeşil Ve Parlak Bahçeler nasıl yapılır

 • Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Yazın Tadı Hamakla Çıkar

 • Bahçeleri kuru yapraklardan temizleyin

 • Evde çiçek yetiştiriciliği

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3739
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 19.01.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım