Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Kayak Yaparken Nelere Dikkat Etmeli hakkında faydalı bilgiler

Spor / doğa sporları
/Dosyalar/293_kayak-yaparken-nelere-dikkat-etmeli.jpg

Kayak yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli kurallardan biri malzeme seçimidir. Öncelikle kendimize uygun ve ideal kayak malzemelerini bulmalıyız. Kayak malzemelerini seçerken mutlaka işinin uzmanı birisine danışmalı ve önerilerine göre seçimi yapmalıyız. 

Kayak botu seçimi çok önemlidir. Kayak botunun ayağınızı acıtmaması gerekir. Kayak botunu seçerken ayağınıza tam oturup oturmadığına emin olunuz. Kayak botları, kayarken dengeli ve öne eğik pozisyonda durmanızı sağlar.

Kayak seçiminde ise ilk kez kayanların kayakları omuzlarından daha yüksek olmalıdır. Kadınlar için ise kayak boyları, eşit veya 10 cm daha kısa olmalıdır. 

Kayak Kıyafetleri
Kayak kıyafetlerimizin rahat ve kuru olması gerekir. Sizi sıcak tutacak, su geçirmeyecek ve rahat hareket etmenizi sağlayacak kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kayak sırasında üzerimizde bulunması gereken eşyaları şöyle sıralayabiliriz. 

Bere
Kulaklık
Gözlük
Cilt Koruma Ürünleri
Polar
Kazak
Mont
Eldiven
Külotlu Çorap-İçlik
Kayak Pantolonu
Tulum

Kayağa Yeni Başlayanlar
Kayağa yeni başlayanların aceleci olmamaları gerekir. Doğru kayma tekniğini öğrenmeden kalabalık ve zor parkurlarda spor yapmaları hem kendisi hem de çevresindeki insanlar için riskli olabilir. Kayak yapmadan önce bol bol egzersiz yapmalıyız.

İpuçları
Yeni başlayanların %90'ının yaptığı hata, hız kesmek için vücut ağırlığını geriye vermek, ayak topuklarına basmaya çalışmak ve kayakları toparlayamayıp düşmektir. Dizlerinizi her zaman hafif kırık ve rahat tutun ve bacaklarınızın aşağı-yukarı hareketine imkan sağlayın. Ellerinizin duruşu öne doğru dengeli vücut pozisyonunu yakalayabilmenin en önemli faktörüdür. Başınız da aşağı yukarı kalçanız, elleriniz ve omuzlarınız gibi durmalıdır. Önünüze değil, karşınıza bakın.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Lacrosse Sporu Nedir Nasıl Oynanır

 • Oryantiring sporu nedir

 • Su kayağı sporu nedir

 • Atıcılık Sporu Nedir

 • Bisiklet Sporu Tarihçesi

 • Golf Sporunun Tarihçesi

 • Doga Yürügüşü

 • Kayak Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

 • Dağcılık

 • Bisiklet Türleri Nelerdir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3822
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 19.01.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım