Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Balkon ve Teras Dekorasyonu hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları
/Dosyalar/221_balkon-ve-teras-dekorasyonu.jpg

Yazın apartmanların kaçış noktaları haline gelen teras ve balkonları uygun saksı, çiçek ve aksesuar kullanımı ile daha dekoratif ve işlevsel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte bunun için birkaç ipucu...
     
     - Doğal görünümü ve gözenekli yapısıyla toprak saksılar toprağın aşırı su tutmasını önler. Sukulent ve kaktüs türleri için tercih edebilirsiniz.
     - Pencere önü veya balkon demirlerine monte edilecek saksılar emniyetli olmalı, sulama sırasında problem çıkarmamalıdır.
     - Romantik atmosfer seviyorsanız balkonunuzda bisiklet sepeti görünümlü ferforje demirden balkon çiçekliği kullanın. Seramik saksı içine ise sakız sardunyası ekerek atmosferi tamamlayın.
     - Duvarlara asılabilecek çiçeklikler ve saksılar size yer kazandırır.
     - Büyük ve kalıcı bitki dikilecek saksıların plastik olması daha uygundur. Böylece yer değiştirmek gerektiğinde fazla zorluk çıkarmaz.
     - Saksılarda bahçe toprağı kullanmayın. Yapı marketlerde satılan hazır dış mekan toprak karışımları steril ve hafif olmaları açısından çok uygundur. İyice çürümüş bahçe kompostu da biraz iyi toprak ve kumla karıştırılarak kullanılabilir.
     - Balkon ya da terasınız az ışık alıyorsa, gölge seven bitkiler kullanın. Drenaj için saksı diplerinde büyüklüklerine göre düzgün açılmış delikler olmalı.
     
     Püf noktalar...
     
     - Alanınız dar ise çok büyük yapraklı bitkiler yerine dikey büyüyen budanmış bitkilere yer verin. Kenarlarda çiçek açan mevsimlik bitkiler kullanın.
     - Balkon ve terasınızda saksı içinde her türlü bodur meyve ağacı ile limon, mandalina, turunç gibi narenciye yetiştirebilirsiniz.
     
     Hangi çiçek, nereye dikilmeli?
     
     - Kaktüs cinsleri fazla kumlu, asitli toprak seven bitkiler ise humuslu toprağa dikilir.
     - Küpe çiçeği, sardunya, begonya, camgüzeli, vapur damı, yer minesi gibi çiçekli bitkiler uzun zaman renkli kalır.
     - Her türlü gül, otsu bitkiler, soğanlı bitkiler, baharatlar ve çilek balkon ya da terasınız için uygun bitkilerdir.
     - Her daim yeşil kartopu, Akuba, güzellik çalısı, açelya, katırtırnağı, taflan, Çin gülü ya da hatmi, lavanta, şakayık, bodur süs narı, biberiye, alacalı Cezayir menekşesi balkon ve teraslarda yetiştirilebilecek bitkilerdir.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Halı Nasıl Yıkanır

 • Su Kabakları ile Lamba Yapımı

 • Meyve ve sebzelerin tohum çıkartma yöntemleri

 • Küçük mekanlar için dekorasyon fikirleri

 • Doğalgazda Tasarruf İçin Nelere Dikkat Etmeli

 • Bahçe ve bitki sulaması nasıl olmalı

 • Kasım Ayında Bitki Bakımı nasıl yapılır

 • Pratik ev temizliği ipuçları

 • İyi aydınlatma önerileri

 • Daha Yeşil Ve Parlak Bahçeler nasıl yapılır

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 7180
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 08.01.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım