Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Ankara Harikalar Diyarı Parkı hakkında faydalı bilgiler

Seyahat / Antik Kentler
/Dosyalar/3625_ankara-harikalar-diyari-parki.jpg

Ankaranın  güzelliğine güzellik katmak için Ankara Büyükşehir Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafınca yapılan Harikalar Diyarı Parkı, Sincan'ın sınırları içerisinde konumlandırılmıştır
Harikalar Diyarı Parkı sadece Ankara’nın ya da Türkiye’nin değil aynı zamanda Tüm Avrupa’nın en büyük parkı olma özelliğine sahiptir. 2004 yılının ekim ayında ziyaretçiye açılan park bizi çok iyi bildiğimiz bir masalın tam ortasında bırakmaktadır.  Harikalar Diyarı kitabında bulabileceğiniz her karakter parkta sizleri selamlamaktadır. Hem devler hem cüceler hem palyaçolar ve daha pek çok kitap kahramanıyla koskoca alan rengarenk bir ortama dönüşmektedir.
Park tam 1.320.00 m2 üzerine kuruludur. Bu alanın 650.000 m2 olan kısmı yani yaklaşık yarısı yeşilliklerle süslüdür. Aynı zamanda parkın içinde suni bir gölet bulunmaktadır. Bu suni gölet 92 bin m2 gibi bir alan kaplamaktadır. Harikalar Diyarı Parkı içinde gerek beşeri yollarla gerekse doğal kaynaklarla oluşturulan bu doğa ortamının tamamı ziyaretçi odaklı olacak şekilde ayarlanmıştır. Bu park her gün ziyaretçiler tarafından hem dinlence yeri hem de eğlence yeri olarak kullanılmaktadır.
Parkın içinde beş yüzü aşkın bank ve piknik masası bulunmaktadır. Bu doğal ortama banklar ve masalarla birlikte bir de barbekülü çardaklar eklenince park çok güzel bir piknik alanı görüntüsü yaratmaktadır. Bu alanı dolaşmak için parkın içindeki treni kullanmanız mümkündür. Harikalar Diyarı Parkı içinde bulunan gölette de dolaşılabilmektedir. Bunun için su bisikleti ya da kayıklar hizmet vermektedir.
Harikalar Diyarı Parkı ziyaretçileri genellikle bu dev parkı dolaşmaya gitmektedir. Ancak bu par içinde kültür ve spor aktiviteleri de içinde olmak üzere pek çok farklı aktivite yer almaktadır. Kültürel olarak örnek verilebilecek etkinlik Nejat Uygur amfi tiyatrosu olabilir. Bu tiyatronun seyirci kapasitesi tam 500 bindir. Basket sahaları, mini golf sahaları, tenis kortları, halı sahalar spor aktivitelerinden bazılarıdır. Harikalar Diyarı Parkı içinde bu etkinlikler dışında GO-Kart ve kaykay pisti gibi alanlar da yer almaktadır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Şırnak Besta Kaplıcası

 • Afyon Sultan Divani Mevlevihanesi

 • Afyon Ömerli Kaplıcaları

 • Adana Merkez park

 • Van Ayanis Kalesi

 • Aksaray Ozancık Yer Altı Şehri

 • Afyon Kurtini Mağarası

 • Afyon Gecek Kaplıcaları

 • Afyon Zafer Müzesi

 • Assos antik kenti Çanakkale

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 537
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 22.09.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,561601 seconds