Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Göz bakımı nasıl olmalı hakkında faydalı bilgiler

Yaşam / İnsan
/Dosyalar/3602_goz-bakimi-nasil-olmali.jpg

Gözler, güzelliğin en önemli parçalarından biridir. Bakışlarınızla bütün havanızı değiştirebilir, hatta birilerini kendinize aşık edebilirsiniz. Elbette sabah çok şiş gözlerle uyanmadıysanız! Ancak korkmayın, bunun da çaresi var.

Gözlerin şiş olmasının birkaç sebebi vardır. Az veya çok uyku, bir gece önce tüketilen alkol, aşırı tuz ve kafein, sabah olduğunda gözlerinizin şiş olmasına sebep olabilir. Aslında bir gece önceden alınacak basit önlemlerle, sabah bu şekilde uyanmayı engelleyebilirsiniz.

Öncelikle beslenmenize dikkat edin. Ertesi sabah önemli bir toplantınız veya erken saatte görüşmeniz varsa, akşam alkolden ve tuzlu gıdalardan uzak durun. En az 7 saat deliksiz uyuyun.

Yatmadan önce göz çevrenize nemlendirici krem sürmeyin. Bunun yerine jel uygulayın. Jel kremler, göz çevresinde rahatlama sağlar ve sıkılaştırır. Daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, jel kreminizi buzdolabında birkaç saat soğuttuktan sonra kullanın. Bu normalinden daha fazla ferahlık hissi yaratacaktır. Bunlara rağmen sabah şiş gözlerle kalktıysanız, yine de çözümsüz değilsiniz.

Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Gözlerinizin üzerine birer adet yerleştirip, 10-20 dakika arası tutun. Bunun dışında antioksidan içeren kremler de şişlerin inmesine yardımcı olur.

Şişliklerin inmesini bekleyecek zamanınız yoksa, bir parça buzu göz çevrenizde hafif hafif gezdirin. Bir başka metot ise, içi su ve buz dolu bir torbayı, yüzünüze kapatıp, dayanabildiğiniz kadar beklemektir. İşe yaradığını göreceksiniz.

En önemlisi ise, sabah uyandığınızda yüzünüzü soğuk su ile yıkamaktır. Bu yıkama esnasında biraz masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırırsanız, etkisiniz daha hızlı gösterecektir.

Göz makyajını temizlerken yapılan hatalar, gözlere zarar vermektedir. Bu da erken zamanda göz çevresinin yıpranmasına ve çizgiler oluşmasına sebep olur. Göz makyajını temizlemek için mutlaka göz temizleyicisi kullanın. Hassas göz çevresi için etkili olan bu ürünler, gözlerin çok yıpratılmadan makyajdan arınmasına yardımcı olur. Pamuğun üzerine temizleyiciyi dökün. Gözlerinizi kapatın. Yavaş ve hafif hareketlerle, köklerden uçlara doğru ilerleyerek rimeli temizleyin. Kirpiklerinizin rimelden arındığına emin olduktan sonra, üst göz kapağınızı içten dışa doğru silin. Makyajınızı süt veya yağ ile çıkardıysanız, suyla durulayın.

Göz makyajınızı tamamen temizleyip duruladıktan sonra, bir kağıt mendil veya yumuşak bir havluyla kurulayın. Islak kalmış bir cilt nemsizliğe sebep olur.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Erkekler niçin kravat takar

 • Paraben Nedir

 • Şemsiyelerin çoğunun rengi niçin siyahtır

 • Yemekten sonra denizde yüzmek tehlikeli midir

 • Ayna kırılması niçin uğursuzluk getirir

 • 1 Nisan şakasının kökeni nedir

 • Yemek yerken çatal neden sol elde tutulur

 • Yılbaşında çam ağacı süsleme geleneği

 • Neden gülüyoruz

 • Neden yaşlanıyoruz

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 600
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 17.09.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,5460009 seconds