Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


Hamilelikte Oje Sürmek Zararlı Mı hakkında faydalı bilgiler

Sağlık / Hamilelik
/Dosyalar/3489_hamilelikte-oje-surmek-zararli-mi.jpg


Anne adayları gebelik döneminde her zamankin den daha fazla dikkatli ve tedbirli davranırlar. Her konuda endişeli olur ve doğal olan ürünleri kullanmayı tercih eder. Anne adaylarının endişelendiği konulardan birisi de gebelikte oje sürmektir. Gebelikte oje sürülür mü? Hamilelikte oje sürmek güvenli mi? Gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız.

İlk olarak anne adayı oje sürmek istiyorsa, kaliteli ürünleri tercih etmeli ve oje tırnakta bir haftadan fazla kalmamalıdır. Ayrıca aseton gibi ürünlerin kullanımından sonra eller bol su ile yıkanmalıdır. Bu şekilde gebelikte oje kullanılabilir.

Gebelikte oje kullanımı konusunda çeşitli görüşler vardır. Özellikle oje temizleyici olarak bilinen aseton adlı temizleyici maddenin kullanımı gebelikte pek tercih edilmez. Ayrıca kalitesiz oje kullanımı ve ojelerin tırnakta uzun süre kalması hamilelik için risk teşkil edebilir. Anne adayı bu konularda dikkatli olmalıdır. Hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için gebelik sürecinde doğal ürünlerin kullanılması gereklidir. Fakat hayat şartlarında çoğu zaman doğal ürünleri bulmakta zorlanabiliriz.

Oje kullanımının gebelikte güvenli olmadığına dair çeşitli görüşler vardır. Bunun nedeni ojelerin içerisindeki kimyasal maddelerdir. Oje temizleyici asetonlarında kimyasal madde içermesi nedeniyle çoğu uzman gebelikte oje kullanımının güvenli olmadığını söylemiştir. Ojenin bebeğe bir zararının olduğu kanıtlanmamıştır. Ancak ojenin içerisinde bulunan kimyasal maddeler anne adayında bazı sorunlara yol açabilir. Ayrıca manikür ya da pedikür gibi işlemleri güvendiğiniz yerlerde yaptırmanın faydası vardır. Anne adayı gerekirse doktoruna danışmalıdır.

Hamilelikte oje sürmek ve ojeyi temizlemek için kullanılan maddeler bebeğin zihinsel gelişimini olumsuz yönde etkiler. Ojenin içerisinde bulunan kimyasal maddeler çocuğun zihinsel gelişimini olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden uzman doktorlar anne adaylarının bu tür maddelerden uzak durmasını öneriyor.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Gebelikte cep telefonu kullanmak

 • Bebeğinizin Alışveriş Listesi

 • Kadın Pilotların Önündeki En Ciddi Uçuş Engeli Hamilelik

 • Hamilelikte Bacak Krampları

 • İleri Yaş Hamileliğinde Kronik Hastalıklar Artıyor

 • Düşük Neden Olur

 • Hamilelikte kozmetik ürün kullanımı

 • Hamilelikte tüketilmemesi gereken gıdalar

 • Bebek emzirmenin altın kuralları

 • Gebelikte uygun yatış pozisyonu

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 4887
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 26.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  • Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazılım, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanımından doğabilecek veri kaybı, kar mahrumiyeti, işin kesintiye uğraması dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanıcı/Üye sorumludur. Kullanıcılar ve Üyeler kullanımdan doğan bu tür zararlardan dolayı Faydalı Bilgiler ’den tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Kullanıcı ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır. Bu site içeriğinin Kullanıcı veya Üyeler tarafından hukuka veya işbu sitede yer alan hüküm ve şartlara aykırı kullanımından ötürü doğabilecek her türlü zarardan (üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali dahil) ilgili Kullanıcı veya Üye sorumlu olacaktır.
  • Sitemizde yer alan her türlü içeriğin, içerik sahibi veya yetkili tarafın talebi doğrultusunda yayından kaldırılacaktır. Tüm içeriğimiz sizden gelen bilgilerden oluşturulmaktadır. Sitemizde yayınlanan tüm içerik için www.faydalibilgiler.com sorumlu tutulamaz.
  • www.faydalibilgiler.com İçerisinde Yer Alan Yazılar Doktor Tavsiyesi Değildir;
  • Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu sitedeki yazılar Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
  • İrtibat için :destek@kimcozer.com
  izmir web tasarım