Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Moda İnsanın Kendisine Yakışanı Giymesi mi hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Moda
/Dosyalar/3412_moda-insanin-kendisine-yakisani-giymesi-mi.jpg

Moda, yeni çıkan trendleri yansıtan kıyafetleri kendisine yakıştırması mı Ya da giydiklerimiz “bizi” mi yansıtıyor yoksa “olmak istediğimizi” mi?

Bizce, moda; kitleleri peşinden sürükleyen akımdır. Bir ortama özgü ortaklaşa yaşama, davranma, düşünme biçimi, yeni olan her şeye bağlanan bir gerçek… Çünkü modanın bulunmadığı bir yerden, etkilemediği bir davranıştan, zaman diliminden ya da toplumdan söz edilemez. Tarihçiler bütün toplumlarda takıların ve giysilerin süsleyici bir özellik taşımanın yanı sıra zenginliği, benimsenmiş olan dini ya da toplumsal durumu belirten simgeler olduğunu ortaya koymuşlardır.

Fakat ,moda tanımı dendiginde aklımıza ilk gelen sey,insanın kendisine yakışanı giymesi denilir.
 Peki,insanın kendisine yakışan modamıdır?Tabiki degildir.

Modaya körü körüne baglanmak yerine yılın trendlerinin, bize yakışan çizgilerini ve renklerini kendimize uygulayabiliriz.Yakışmayan,üzerimizde hoş durmayan bir kesimi yada rengi sadece moda diye giyerek, trendy degil ,moda kurbanı olmuş oluruz.
 Bu yüzden ,öncelikle vücudumuzu çok iyi tanımak,kusurlarımızı ve güzel yanlarımızı iyi bilmek,kendimize yakışan renk ve kesimler hakkında bilinçli olmak gerekiyor.Bunu yaparken de kendimize karşı dürüst olalım ki dogru seçimi yapabilelim.Yani aynanın karşısında pembe gözlükleri çıkarmak lazım…Genel hatlarıyla bunu bildikten sonra,yılın trendlerini bire bir değilde, bize uygun şekilde takip edip , günün modasını yakalayabiliriz.
 Giydigimiz kıyafetler bizimi yansıtıyor yoksa olmak istedigimizimi?Dogrusu,olmak istedigimiz kişi olabilirsek,işimiz kolaylaşacak.
İçinde rahat hissettiginiz sizinle bütünleşen, kendinizi yansıtan giysileri giyerek ,degişik kombinasyonlar deneyerek ,aksesuarlar kullanarak cok farklı tarzlar yaratmak mümkündür.İlle de modaya uymak yerine farklı olmayı seçmek de bir tercih.Ama bunu yapabilmek belli bir kültür birikimi ,bakış açısı ,gerektiriyor.Yani her yiğidin harcı degil kendi tarzını yaratmak.

Moda kaynakları, akımları tarih boyunca değişim göstermiş, bir çok olaydan etkilenmiştir. Bunların sonunda da karmaşıklaşmaya başlamıştır. Tarihsel bazda modanın geçmişine göz atarsak bu değişimleri ve etkileri daha iyi anlayabiliriz.

Son 30 yılda, modanın geçirdiği evrim, toplumda çağdaş bölünmelerle paralellik göstererek, çeşitliliğin artması, sosyal gruplar arasındaki karmaşık ilişkiler ve değişik sosyal gruplar arasındaki iletişimin büyümesi yönünde oldu. Baskın tarzdaki değişiklikler, değişik sınıflardaki kişilere hızla iletildi. Bu süreçte üst sınıftaki insanlar model olarak büyük rol oynadılar.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • 2014 ilkbahar yaz modası

 • Rugan Kullanmanın İncelikleri

 • Yeni trend Salaş Trençkotlar

 • Bel Bölgesi Kalın Bayanlara Öneriler

 • Moda İnsanın Kendisine Yakışanı Giymesi mi

 • Vücut Şekilleri ve Tarzları Nasıl Olmalı

 • 2014 İlkbaharında Dolabınıza Eklemeniz Gerekenler

 • Hayatımızda sıklıkla yaptığımız giyim yanlışları

 • 2014 İlkbahar Yaz Ayakkabı Modelleri

 • Doğru giyinmenin püf noktaları

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 4194
  Aldığı Puan : 10
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 22.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6708012 seconds