Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Çocukların Kabus Görmesi hakkında faydalı bilgiler

Bilim ve Teknik / Astroloji
/Dosyalar/3404_cocuklarin-kabus-gormesi.jpg

Çocukların kabuslarını engellemek öncelikle çocuk için güvenli bir uyku ortamı oluşturmak, bir uyku rutini oluşturmak ve kabus görmesine sebep olan şartları ortadan kaldırmakla mümkündür.

Çocuğa Güven Duygusu Verebilmek
Kabusları engellemenin en önemli yolu öncelikle çocuk için huzurlu ve güvenli bir uyku ortamı oluşturmaktır. Bir çocuğun kabus görmeden uyuması için öncelikle kendisini güvende hissetmesi ve huzurla uyuması gerekir. Kabus gördüğünde, gece yarısı ağlayarak uyandığında hemen yardımına koşacak sevdiklerinin yanında olduğunu bilmesi bu güven duygusunu çocuğa verir. Bu nedenle çocuğun odasının kabus gördüğünde veya yardım istediğinde anne babasına sesini duyurabilecek bir yerde olması ve kapısının her zaman açık veya yarı aralık bırakılması önemlidir. Hatta anne babanın yatak odası çocuğunun odasına uzaksa, bu durumda  mutlaka evde bir telsiz kullanılmalıdır. Çünkü kabus görüp, ağlayan bir çocuğun yanına hiç vakit kaybetmeden gitmek  ve çocuğu sakinleştirmek son derece önemlidir. Çocuğun korktuğunda sesini duyurabileceğini ve anne babasından destek alacağını bilerek uyuması gereklidir. Eğer çocuk karanlıktan korkuyorsa, uyumasına engel olmayacak bir gece lambası odada bulunabilir. Ek olarak korktuğunda sarılabileceği bir güvenlik battaniyesi veya oyuncağı belirlenebilir ve bu objeyle uyuması sağlanabilir.

Çocukta Uyku Rutini Oluşturmak
Diğer yandan çocuk uykuya dalmadan önce hangi yaşta olursa olsun bir uyku rutini oluşturmak gerekir. Uyumadan önce çocuğun yanına gidip sarılmak, iyi uykular dilemek, güzel bir kitap okumak, güzel şeylerden bahsetmek çocuğun huzurlu bir uyku uyumasını sağlar.
Kabusların Nedenini Bilmek ve Ortadan Kaldırmak

Ek olarak,  kabusların görülme nedenlerini bilmek ve bu nedenleri ortadan kaldırmaksa en temel çözümdür. Kabusların nedenleri bazen oldukça açıktır. Çocuğun kabus gördüğü günlerde neler yaptığını, neler izlediğini ve son dönemlerde herhangi bir nedenden dolayı baskı altında olup olmadığı veya en önemlisi sözlü veya fiziksel bir şiddete maruz kalıp kalmadığı sorgulanmalıdır. Eğer çocuğun neden ve hangi şartlarda kabus gördüğü açık değilse, mutlaka bir uzmandan yardım almak gereklidir.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Rüyada satranç tahtası görmek

 • Burcunuza Göre Stiliniz Nedir

 • Aylar Ve Anlamları

 • Burçların kötü yanları

 • Burçlar ve Özellikleri

 • Çocukların Kabus Görmesi

 • Burçlara Göre Hediye Seçimi

 • Burçlara Göre Dekorasyon

 • Rüyalardaki Sembollerin Nedeni

 • Rüyada kül görmek

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1845
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 21.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,577201 seconds