Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Evde mum yapımı nasıldır hakkında faydalı bilgiler

Hobi / Elişi
/Dosyalar/3336_evde-mum-yapimi-nasildir.jpg


Son zamanlarda avm tarzı büyük alışveriş mağazalarında ve internette farklı modellerde yapılan mumların satışı için kiosklar açıldı. Eğer para kazanmaya ihtiyacınız varsa sizde mum üreterek mağazalarda yada internette satabilirsiniz. Hem de bu işi evinizde yaparak, evde çalışmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.
Hayal gücünüzün öncülüğünde çok farklı modeller kullanarak üretimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle kalp ve çiçek tasarımları mum üretiminde çok kullanılıyor. Ayrıca mum, maliyeti ve uğraşı az olan bir üründür. Bu nedenle kâr marjınız oldukça iyi olabilir. Artık burası tamamen sizin pazarlama tekniğinize kalmış bir kısım.

Evde mum yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler sadece şunlardır; parafin, stearin, pastel boya yada mum boyası ve saf pamuk iplik. Bu malzemeleri tedarik ettiğinizde evinizde oturduk yerden istediğiniz kadar mum üretebilirsiniz. Farklı modeller ve renkler kullanarak çeşitliliğinizi arttırabilirsiniz.
Mum yapım işlemi de malzemelerini tedarik etmeniz kadar kolaydır. Parafini herhangi bir tencerede eriterek, stearini içine eklersiniz. Katılaşıncaya kadar bu malzemeleri karıştırmaya devam edersiniz. Sonrasında ise pastel boya yada mum boyasından hangisini tercih ettiyseniz onu ilave edersiniz. Elde ettiğiniz karışımı mum kalıbına dökerek, fitilini uygun şekilde yerleştirirsiniz. Uygun sıcaklığa gelene kadar dışarıda bekletir, ardından da buzdolabında donmasını sağlarsınız. Tüm işlem bu kadar!
Evinizde dilediğiniz modellerde mumların üretimini yapabilir, daha sonra bu mumları alışveriş merkezlerindeki kiosklarda yada internette satarak para kazanabilirsiniz. Ne kadar çok mum yapıp pazarlanmasını sağlarsınız aylık geliriniz o kadar artar. Yani bu işte ne kadar kazanmak istediğiniz size bağlı. Bence eğlenerek yapabileceğiniz bir iş olduğu için daha çok üretim yaparak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Dikiş iğnesi ile motif çıkartma

 • Mum Yapımı

 • Evde mum yapımı nasıldır

 • Dudak nemlendirici yapımı

 • Baskılı Çanta Yapımı

 • Evde yapılacak basit el işi ürünler

 • Eldivenden Not Defteri

 • Dövme Nedir

 • Oymacılık Sanatı Nedir Nasıl Yapılır

 • Dikiş iğnesi ile motif çıkartma

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3947
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 20.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6240011 seconds