Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

İlişkiyi ayakta tutma yolları hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Evlilik
/Dosyalar/3252_iliskiyi-ayakta-tutma-yollari.jpg

İlişkinizi ayakta  tutup güçlendiren sözlerin herkesin bilmesi gerektiğini düşünüyorum. İlişkinizi zinde tutmak için büyük rol oynar sözler.

Seninle gurur duyuyorum
Bir erkek, bir kadının kendisinden gurur duyuyor olmasından çok hoşlanır. Tabii dümdüz bir şekilde, “Onun başarılarından mutluluk duyuyorum” demeniz gerekmez. Onunla gurur duyduğunuzu, dolaylı yoldan da anlatabilirsiniz. Mesela arkadaş grubunuzla sohbetteyken, başkalarına, eşinizin başarıyla üstesinden geldiği bir iş hakkında bildiklerinizi anlatarak, onun hayatındaki detaylara önem verdiğinizi gösterebilirsiniz. Ne tür işlerde iyi olduğunu dile getirerek onunla gurur duyduğunuz sinyalini verebilirsiniz. Ondan bir şey yapmasını isterken, “Bunu senin yapacağından eminim” diyerek onu gururlandırabilirsiniz.

 
Teşekkürler
Ne konuda olduğunun bir önemi yok; onu herhangi bir şey için takdir ettiğinizi mutlaka belirtmelisiniz. Diyelim ki çok yoğun bir iş günü geçirdiğini biliyorsunuz. Akşam yemeğindeyken o yoğunluk arasında sizinle ilgili olan bir konuya öncelik verdiği için ona teşekkür etmelisiniz. Ya da mesela ev işleri konusunda iş bölümü yaptınız ve o üstüne düşen görevleri yerine getirdi. İşler bittikten sonra “Sayende evimiz tertemiz oldu, teşekkür ederim” demek, aranızdaki sıcak bağı daha da güçlendirir.

Özür dilerim
Hatalı olduğunuzu kabul edip özür dileme erdeminizi sergilemekten çekinmeyin. Bu, onu ne kadar önemsediğinizi, yaptığınız yanlışlıktan dolayı üzgün olduğunuzu, onu üzmüş olmaktan pişman olduğunuzu gösterir.

Dinlenmen lazım
Gün boyu yapacak ne çok işiniz var! Bunlardan dolayı yorgun düşmemek mümkün değil. O gün eşiniz sizden daha yorgunsa kalan işleri devralıp, “Sen biraz dinlen” demek, onu ne kadar düşündüğünüzü ortaya çıkarır. Elbette bu durum karşılıklı, siz de zaman zaman aynı özeni beklemekte haklısınız.


İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Evliliğe hazır mı

 • Düğün Daveti Görgü Kuralları

 • Aşk Acısı Neden Çekeriz

 • Kadınları anlamak

 • Evlilikte sorunlar ve çözümleri

 • Dünyadaki Gelinlik Gelenekleri

 • Evlilik

 • Kadınları anlamak ile ilgili bir hikaye

 • Vazgeçilmez Kadın Olmanın 5 Sırrı

 • Evlilik ve Özel Günler

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1666
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 13.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,4212008 seconds