Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Saçları daha dolgun göstermek için ipuçları hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Güzellik
/Dosyalar/3190_saclari-daha-dolgun-gosterme-icin-ipuclari.jpg

Saçınız, görünüşünüzde önemli rol oynar. Doğru kesim ve tarama şekli saçınızı çok daha dolgun, alımlı ve sağlıklı gösterir. Makyaj da bakımlı görünmek isteyen kadınlar için bir zorunluluk. Makyajınıza özen göstererek çok daha hoş ve bakımlı bir görünüşe sahip olabilirsiniz. Işık saçan gülüşler ile temiz ve bakımlı ellerde sizi çok daha çekici yapacak diğer noktalar...  
Dolgun Saçlar için...
*Saç Kesimi
Saçları daha iyi gösteren belli saç kesimleri vardır. Ama önce iyi saçın ne olduğunu anlamak gerekir. Çünkü bilinenin aksine iyi saçın ince olması şart değildir. “İyi”, bir saç telinin çapına işaret eder. Bu yüzden, çok olan iyi saçlara sahip olabilirsiniz, çünkü bir santimetre karede birçok saç teliniz olabilir.
Ayrıca çapı küçük olan ve hatta sayısı da az olan iyi ve ince saçlarınız olabilir. Yaş, diyet, stres, ilaç tedavileri ve diğer etkenler ; “iyi” fakat çok saçı inceltebilir ve seyreltebilirler.
Saçın iyi veya hem iyi hem de seyrek olması sizin hangi seçimi tercih etmeniz gerektiğini belirler. Genel kural olarak, saç kısa ise ve tek boyda ise, daha dolgun gözükür.
Bu yüzden, her hangi bir iyi saç için en iyi 5 kesim şunlardır:
*Küt kesim - binlerce değişik şekli vardır. Kulak memesi hizasındaki kısa küt kesim saçı çok sağlıklı ve gerçek sayısından iki kat daha fazla gösterir.
*Kat kat kesim - genellikle saç uçları aynı uzunlukta değildir. Omuz hizasında kesildiğinde iyi, seyrek saçlara hem tarz hem güzel bir şekil kazandırır ve bakımı kolaydır.
*Düz kesim - Aynı uzunlukta kesilir. İnce veya oval yüzler için idealdir.
*Kırık kesim - Her hangi kısa bir kesim olabilir. Genç kadınlarda havalı bir görünüm sağlar. Eğer 45 yaş üzerindeyseniz, çene ve gerdan profilinizde neler değiştirdiğine inanamayacaksınız. Ayrıca kısa ve kırık kesimler dikkati gözlerinizde toplar.
*Orta boy kesim - Saçlarınız omuzlarınız hizasında hatta daha uzun olduğunda çok hoş bir şekil alır. Omuzlarınız üzerinde gezinirken, içindeki hafif katlarla hoş bir hacim kazandırır.

Ayrıca;
Saçlarınız omuz hizasında veya daha uzunsa, dilerseniz, özenle kesilmiş katlar saçlarınıza dolgunluk ve boyut kazandırır. Ancak, çok fazla kat yapılırsa, şekil bozulur ve iyi saç ince ve mat görünür.
Saçınızın şekli başınızın boyutlarıyla uyumlu olsun. Kulak arkanıza ulaşabilen kesimleri tercih edin. Bu, saçınızı doğal olarak daha çok gösterir.
Eğer uzun görünmesini istiyorsanız, katlı kesimleri tercih edin. İyi saçlarda kısa kesim, biçim kaybetmeye başladığında kötü görünür.

Kaçınılması Gerekenler!
Hafif ve kaliteli jöleleri tercih edin, ağır jöleler saçınızı sönük gösterir.
Saçınızın her iki tarafını da 30 cm uzaklıktan spreylemiyorsanız, parlatıcı ve silikon spreylerden kaçının.

Hacim Kazandırın!
Saçınız düz ve yumuşaksa ne yaparsınız? İşte size her yerde işinize yarayacak bir kaç ipucu:
Saçınızın dolgun görünmesi, hacim kazanması için en basit yollardan biri saçınızı kurutmaya başınızın yukarısından başlamanızdır. Çünkü saçlar kökten uca doğru kurur. Bu küçük ev hilesiyle saçınızı kendi kendine kurutmanız için biraz zamana ihtiyacınız vardır. Hacim verici şampuanlarla yıkadıktan sonra saçlarınızı düz tarayın, başınızın üstünde toplayın veya uçlarını yumuşak bir şekilde kıvırın. Saçlarınızı basit bir at kuyruk yapabilirsiniz. Bu saçlarınıza hacim kazandırır ve kısa, ince saçları bile bu şekilde kurutmak zaman alır.
İki adımda kurutun ve şekil verin. Saç kurutma makinesiyle yüksek ısıda kuruttuktan sonra saçınız % 80 kuru iken şekillendirici kullanın. Şekil vermeye başlamadan önce saçınızı ne kadar çok kurutursanız, verdiğiniz şekil o kadar kalıcı olur ve dolgun gözükür.
Daha fazla hacim istiyorsanız, başınız dik bir haldeyken, saçlarınızı yuvarlak bir fırça ile düz bir şekilde yukarı kaldırın. Bu, başınızı eğip yapmanızdan daha iyidir.
Kolayca hacim kazanmasını mı istiyorsunuz? Yılladır saç uzmanları, saçları normalde istediğiniz yönün tersine taramanızı tavsiye etmişleridir. Bu işe yarar çünkü saçları bir yöne kaldırıp kurutursunuz ve daha sonra ters yöne tararsınız. Doğal olarak dik dururlar.
Saçlarınızı tersten kurutmanız saçlarınızı daha dolgun gösterebilir ancak dikkatli olun bazen bu işlem saçlarınızın elektriklenmesine neden olabilir.

Son Birkaç İpucu
Kısa saçlar, koyu renklerde daha kalın telli görünür, açık sarı ise daha ince gözükür. Eğer saçınız ince ve açık sarı ise, saçın yüzeyine sürülen parlatıcılar kullanarak, parlaklık ve boyut kazandırabilirsiniz.
Kısa saçlarda daha az ısı kullanmanız ve bu yüzden saç kurutma makinenizin maksimum gücünü kullanmamanız gerektiğini duymuşsunuzdur. İşin aslı, saçlara uzun zaman ısı uygulamamanızdır. Bu yüzden saçınızı yüksek ısıda ama kısa sürede kurutun. Düşük ısıda uzun süre saç kurutmayın.
Bütün bunlar size uzun ve zahmetli geliyorsa piyasada bulunan saçlarınıza hacim kazandıran şampuanları kullanabilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kol sıkılaştırıcı hareketler nelerdir

 • Kozmetik Ürünlerinin Yan Etkilerine Dikkat

 • Cilde Parlaklık Veren Bitkisel Tonik

 • Mevsimlere Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı

 • Detox rejimiyle bahar temizliği

 • Makyaj Artistlerinden Kurtarıcı Öneriler

 • Cilt beyazlatıcı maskeler

 • Tırnaklarınızı Ballı Karışımla Güçlendirin

 • Elektriklenen Saçlara Öneriler

 • Gerçek Güzellik Nedir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2058
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 08.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,4056007 seconds