Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Penguenler hakkında faydalı bilgiler

Yaşam / Hayvanlar Alemi
/Dosyalar/3175_penguenler-hakkinda.jpg

Adı Penguin Portekiz ve anlamı " şişman kanadı . " Bu küçük yaratıklar ilk erken kaşifler tarafından1600'lü yıllarda belgelenmiştir . Onlar biraz komik görünebilir , fakat vücutları yüzme için tasarlanmış ve renksu üstünde ve altında hem avcılardan kamuflaj sağlar edilir . Temelleri

Penguenler uçamayan kuşlar var ama onların yüzgeçleri onları suda büyük hızlarına ulaşmak için izin verir. Bu başarılı yüzücüler saatte 20 kilometre hıza kadar elde edebilirsiniz . Orada penguenler 17 farklı türleri vardır ve hepsigüney yarımkürede yaşıyor. Tüm penguenler soğuk hava kuşlardır . BazıGalapagos Adaları gibi daha ılıman iklimlerde yaşamaktadır . Ne yazık ki birçok penguen türü nüfusu azalan var . Bir penguenlerin normal ömrü 15 ila 20 yıldır .

Penguenler balık ve böyle krill gibi diğer deniz ürünleri ağırlıklı gelişmek etobur vardır Besleme . Onlar yemek için ideal su altında onların gün yüzde 70 kadar harcama . Bir penguen gagası onlara balık yakalamaya yardımcı ucunda küçük bir kanca vardır . Onlar da kaymaya balık tutmak yardımcı olmak için onların boğazlarını dönük kendi dillerini özel kıllara sahip . Onlarsutuz kaldıran özel bir bezi var çünkü Penguenler tuzlu su içmek mümkün . Tuz daha sonrapenguenlerin tasarısındaki oluklar ile itilir.

Çiftleşme sezon farklı türler için değişir . Yetişkin penguenler , yaşı genellikle 3-5 yıl ,sahilde yuvalama alanları için kafa . Bu alanlar rookeries denir. Erkeğin palet yayılan ve sırtını kemerleyerek tarafındançiftleşme ritüeli başlar. Orookery etrafındakadın ve payandaların yüksek sesle çağırır. Onun arkadaşı bulduğunda birbirlerinin boyunlarını ve sırtlarını dokunun. Onlar arkadaşları ses öğrenmek yardımcı olmak için karşılıklı şarkı meşgul . Onlar yıllardır birlikte kalacak .

Penguenler 100 derece Fahrenheit ortalama vücut sıcaklığına sahip sıcak kanlı hayvanlardır . Onları sıcak tutmak için zırlamak ve tüyleri aşağı bir tabaka var . Onların dış tüyler rüzgar ve suya karşı bir bariyer olarak üst üste ve hareket . Onlartüyleri mühür yardımcı olmak için kendi bezlerinden yağ kullanın . Çok soğuk alırsa , penguenler gruplar kendi sıcaklığını korumaya yardımcı olmak için bir araya toplamak olacaktır .

Penguenler doğal ve insan yapımı hem tehditler hakkında endişelenmenize gerek . Onlarleopar fokun diyet birincil bileşeni vardır . Deniz aslanları ve orcas da penguen nüfusu için tehlikelidir . Yetişkinler deniz kuşları ve tilki kendi yumurtalarını korumak gerekir . Yasadışı kaçak avcılık ve petrol sızıntıları büyük bir koloni etkileyebilir . Küresel ısınmanınetkileri de yaşam ve gıda malzemeleri önemli değişikliklere yol açarak birçok türün tehdit ediyor .

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Çekiç balığı

 • Aslan

 • Ateş böceği nasıl ışık saçar

 • Kuş Tüylerinin Yapısı

 • Dünyanın en büyük böceği keşfedildi

 • Köpek davranışları

 • Fillerin kulakları neden büyüktür

 • Kuşlar

 • Kedi ve Köpeklerin Aşı Takvimi

 • Böcekler mi üstündür, insanlar mı

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3593
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 05.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,7800014 seconds