Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Gül suyu hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Güzellik
/Dosyalar/3161_gul-suyunun-bilinmeyen-faydalari-nelerdir.jpg

   
Dünyanın bilinen en eski güzellik sırrı olan gül ve gül suyu kanıtlanmış bir iksirdir. Çok eski zamanlarda kadınlar cilt ve saç güzelliklerini gül suyu ile sağlarlarmış. Osmanlı imparatorluğu zamanında sarayın bir gül bahçesi olduğu ve saray kadınları için özel kremler ve losyonlar üretildiği biliniyor. Bugün tanıdığımız pek çok ünlü gül suyu kullanıyor.
Gül suyu Kleopatra’nın en çok kullandığı güzellik ürünüydü. Bu yüzden eski Mısır, İran, Hindistan, Yunan medeniyetlerinde gül suyu çok değer görürdü. Bazı dini ritüellerde dahi kullanılırdı.
*Cildinizde bol sivilce ve akne izi varsa gül suyu ile cildinizi temizleyin. Cildiniz hem doğal nem dengesini bulacak hem de sivilceler azalacaktır.
*Gül suyu mükemmel bir makyaj temizleyicidir. İçinde kimyasal madde yoktur ve cilde zarar vermeden makyajınızı silmenizi sağlar. Üstelik derinlemesine temizlik yapar.
*Gül suyu ile çeşitli bitkisel yağlar karışırsa ortaya bir cilt losyonu çıkar. Jojoba, yasemin veya aloe vera kullanarak bunu yapabilirsiniz. Cildinize mükemmel bakan bir cilt losyonunuz olur. Özellikle duş sonrası kullanılırsa nemi cildinize hapsederek cildi canlandırır.
*Gül suyu ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Saçlarınızın derisine masaj yaparak, gül suyunu yedirin. Deniz sonrası veya boya sonrası kullanıldığında saçları mükemmel nemlendirir ve saç kökleriniz daha güçlü olacaktır.
*Gül suyu ve bepanten merhem bir araya getirilip kullanılırsa mükemmel bir cilt yenileyici kreminiz olur. Bu merhem cildin yapısını kuvvetlendirir ve aydınlatır. Işıltılı bir parlaklık verir.
*Çok terlediğinizde gül suyunu kasıklarınıza, boynunuza sürerseniz ferahlarsınız. Gül suyu yemeklere aroma katar, üstelik ağız kokularını bastırır.
*Gül suyu koklamak hafızayı geliştirir. Bu nedenle yatak odanızda gül suyu bulundurun. Yatak odanızda gül bulundurmak bile hafıza ve beyniniz için sağlıklıdır. Yapılan araştırmalarda gül kokusu ile uyku uyumanın alınan bilgileri sağlıklı olarak beyne kaydettiğini ve hafızayı geliştirdiğini ortaya çıkarmıştır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Mevsimlere Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı

 • Ruj renginizi seçerken dikkatli olun

 • Yaz Öncesi Cilt Temizliği

 • Saça Parlaklık Veren Muz Maskesi

 • Göz Altı Torbalarına Etkili Formül

 • Pratik Güzellik Tüyoları

 • Seyrek Saçlarınızı Gür Gösterin

 • Cilt Tazeleyen Çilek Maskesi

 • Saç Nasıl Uzatılır ve Parlatılır

 • Saç Uzatan Besinler

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2923
  Aldığı Puan : 10
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 02.08.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6240011 seconds