Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Evimizdeki gümüşçük böceği ve kurtuluşu nasıldır hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / Temizlik
/Dosyalar/3149_evimizdeki-gumuscuk-bocegi-ve-kurtulusu-nasildir.jpg

   Gümüşçük böceği sıcak ve nemli olan yerlerde yaşar. Gümüş böceği rengi gümüşe benzemesinden ötürü bu isimle anılır. Gümüş böceğinin başında 1 çift anten vardır. Gümüş böceğinin boyu ve rengi türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Bir gümüş böceğinin boyu yaklaşık 1-3cm arasındadır. Gümüş böceğinin rengi parlaktır. Gümüş böceğinin derisi katmanlı şekildedir. Gümüş böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalır. Dişi olan gümüş böceği her yumurtlamada 110 tane yumurta bırakabilir. Hızlı çoğalan gümüş böceğinin ömrü 1 yıldır. Halk arasında gümüş böceğine gümüşçük de denilir. Gümüş böceği evlerimizin nemli olan bölgelerinde mutfak, banyo, mutfak dolaplarında, su borusu etrafında ve lavabo kısmında bolca bulunur. Evin dışında gümüş böceği çatı, bodrum ve duvar diplerinde gezer ve yiyecek arar.
Gümüş böceği evde; kâğıt, kumaş, kuru gıda, naylon, pamuk, un ve nişasta gibi maddeler ile insanın tükettiği ve tüketmediği yiyecekleri yiyebilir. Gümüş böceği insanı direk ısırmaz. Gümüş böceği aynı zamanda evdeki giysilerimize ve evdeki yünden oluşan yün ve pamuklu tüm eşyalarımıza zarar verirler. Gümüş böceği ayrıca yiyeceklerimizden beslenip, tahıllarımızın içine girip zarar verir. Gümüş böceği bu yolla mikrop bulaştırır.Gümüş böceği açıkta kalan gıdalar üzerinde gezerek salya ve dışkı bırakır. Bu da hastalık bulaşmasına neden olur.
 En çok süpürge kenarı, lavabo altları ve giderlerdeki duvar kenarlarında görülen gümüşböceği ile mücadele için ilaçlama yaptırmak oldukça önemlidir. Depo ve fabrika gibi alanlarda da sıklıkla rastlanan bu haşere, maddi hasarları beraberinde getirdiği gibi taşıdığı mikroplar ile de sağlık sorunlarına yol açar.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır

 • Havuz suyu neden bakım gerektirir

 • Halıdaki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar

 • Motor Gres Yağı ve Motor Yağı Lekesi Çıkarma

 • Giysideki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar

 • Oje Lekesi Nasıl Çıkar

 • Kuru temizleme nasıl yapılıyor

 • Evimizdeki gümüşçük böceği ve kurtuluşu nasıldır

 • Mum Lekesi Nasıl Çıkar

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3120
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 31.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,577201 seconds