Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Aile hayatında köpek seçimleri ne olmalıdır hakkında faydalı bilgiler

Yaşam / Hayvanlar Alemi
/Dosyalar/3143_aile-hayatinda-kopek-secimleri-ne-olmalidir.jpg

Aileye yeni bir üye eklemek büyük sorumluluk ister. Köpekler sadece yemek su ve tuvalet ihtiyacı karşılandığı için mutlu olacak canlılar değillerdir. Onlar da kıskanır, özler, merak eder, ilgi ve sevgi isterler. Eğer bunları ona sağlayabilecek durumunuz varsa, şüphesiz ki hayvan sahibi olmak dünyadaki en güzel şeydir. Ailenize bir fert daha eklerken, eğer çocuklu bir aileyseniz, dikkate almanız gereken bir diğer şey de köpeğinizin çocuğunuzla anlaşıp anlaşamayacağıdır. Çünkü her cins köpek çocuk sevecek diye bir kaide de yoktur. Ailenize yeni bir üye eklerken istenmeyen saldırganlıklar, kazalar ve kıskançlıkları önlemek için size önereceğimiz bu 10 cinsten birini seçin.
Bulldog
Bulldoglar, eğer hareketli bir çocuğunuz varsa, seçebileceğiniz en doğru cinslerden biridir. Geniş evlerde ya da apartman dairelerinde yaşamaya uygundurlar. Ama enerjik bir köpek istiyorsanız Bulldog edinmemeniz daha iyi olur. Çünkü bu cins en çok miskinliğiyle tanınır. Ama sakin, laf dinleyen, sabırlı, sadık bir köpek arıyorsanız bu cins tam size göredir. Ayrıca Bulldoglar diğer hayvanlarla da kolayca anlaşırlar.

Beagle
Aslen av köpeği olan Beaglelar hareketli çocuklar için mükemmel oyun arkadaşlarıdırlar. Kolay kolay yorulmazlar, arkadaş canlısı, akıllı ve neşelidirler. Beaglelar genellikle diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar. Apartman dairesinde kolayca bakılabilirler ama titiz anneleri uyaralım, tüy dökerler. Düzenli olarak tüylerinin taranması ve yıkanmaları gerekir.

Bull Terrier [bull-terrier]
Bull Terrier, dış görünüş olarak biraz ürkütücü görünebilir ama oldukça neşeli ve oyun oynamayı seven bir ırktır. Geniş aileler için mükemmel bir seçim olacaktır. Bull Terrierler sevginize, sizi ve çocuklarınızı koruyup kollayarak cevap verirler.
Pitt Bulllar ile çok sık karıştırılsalar da onların aksine diğer köpeklerle rahatça anlaşırlar, çocuk ve yetişkinleri severler. Acı eşikleri oldukça yüksektir bu da hareketli ve ya henüz bir köpeğe nasıl davranması gerektiğini bilmeyen çocuklar ile sorunsuz bir şekilde anlaşabilmelerini sağlar.

Collie
Bu ırk son derece uysal, ne yapacağı önceden belli olan, hassas, kibar bir ırktır. Kolayca eğitilebilirler, köpeklere alışık olmayan aileler için son derece uygundurlar
Bu ırk, çoban köpeği familyasındandır ve sürü gütme içgüdüsü vardır. Bu sebeple çocuklarınızı da gütmeye çalışabilirler. İzlemesi ne kadar zevkli ve işinizi ne kadar kolaylaştıracak olursa olsun köpeğinizi bu konuda cesaretlendirmeyin.
Bu ırk köpekler uzun tüyleriyle meşhurdurlar. Uzun tüy de düzenli taranma ve ilgi gerektirir. Collieler çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve ailelerini mutlu etmeyi, onları korumayı isterler.

Newfoundland
Bu ırkın takma adı; ''Bebek Bakıcısı’’dır. Çocuklara bayılırlar ve onlara karşı son derece koruyucudurlar. İri görüntülerine rağmen son derece kibar, sakin ve sabırlıdırlar. Newfoundlandler geniş açık alanları olan aileler için çok uygundurlar.
Çok salyaları akar ve tüy dökerler. Bu sebeple ev içinde bakmak çok çekici gelmese de kesinlikle bahçede yaşayabilecek bir tür değillerdir. Çünkü aileleriyle birlikte olmayı severler. Ayrıca son derece iyi yüzücülerdir ve bu sebeple sahil güvenlik için çok sık tercih edilen bir ırktır. Her yaştan insan kolayca bu ırkla adapte olabilir.

Vizsla
Bu ırkın adını daha önce duymamış olabilirsiniz fakat bu ırk, çocuklar ile en iyi anlaşan ırklardan biridir. Son derece kibar bir yaratılışı ve davranış yapısı vardır, sadıktır ve sevgi doludur. Son derece sessizdir ve küçük çocukların beraber oynaması için mükemmel bir seçimdir.
Artı olarak itaatkar ve akıllıdır. Ailesine çok bağlanır ve yeni numaraları kolayca öğrenir. Ve en iyi yanı; diğer köpekler gibi kokmaz.

İrlanda Setteri
Havalı görüntüsü ve parlak kızıl tüyleriyle meşhur bu ırk enerjik ve oyuncudur. İnsanlarla vakit geçirmeye ve çocuklara bayılır. Fakat bu köpek, çok hareket ister dolayısıyla günlük uzun egzersizlere ihtiyaç duyar. Enerjik çocuklar için iyi bir tercihtir.
Akıllı ve kolay eğitilir bu ırk büyük geniş alanları olan aileler için idealdir.

Poodle
Genelde sahipleri tarafından saçma şekillere sokulan bu ırk, son derece akıllı ve kibar bir ırktır. Alerjisi olan çocuklar için de uygundur çünkü çok az tüy döker. Düzenli tüy bakımı yapılması gereken bir ırktır.
Bu köpek son derece zarif ve düşüncelidir. Son derece de sadıktır. Nadiren sıkılır ya da huzursuzluk yapar. Arkadaş canlısı, iyi tabiatlı ve sabırlı olmaları onları her çocuk için mükemmel köpek yapan özellikleridir.

Labrador Retriever
Bu ırk en çok tercih edilen köpek ırklarından biridir. Çünkü Labrador’lar son derece koruyucu, oyuncu, sabırlı ve güvenilirdirler. Güzellikleri kadar tatlı huylulukları ve zekaları ile de ünlüdürler. Kısacası aileler için mükemmel bir ırktırlar.

Golden Retriever
Dış görünüşleri birbirine çok benzese de Labradorlar kadar iri değillerdir ve daha uzun tüylere sahiptirler. Akıllı, kibar, kendine güvenli ve sadıktırlar. Asla agresif ya da ürkek değillerdir. Son derece sabırlıdırlar ki bu da onları çocuklar için mükemmel köpek ırkı yapar. Enerjilerini atmak için bol bol egzersiz yapmaları gerekir ve oyuncu yapıları sebebiyle sizi çok da peşinden koşturmadan enerjisinin bir bölümünü zaten kendi kendine atar.
Artık ailenize bir köpek eklerken neleri dikkate almanız gerektiğini, her ırkın her aile için uygun olmadığını biliyorsunuz. Çocuklar ile anlaşabilecek köpek ırklarını da öğrendiğinize göre, geriye, size en uygun ırkı seçmek kalıyor.
Unutmayın, köpek sahibi olmak çocuk sahibi olmak gibi büyük bir sorumluluktur. Hayatınızın 15 yılını beraber geçirmeye hazırsanız ve maddi olarak köpeğinizin bakım ve yemek masraflarını karşılayabilecekseniz, köpek sahibi olmak için daha fazla beklemeyin deriz.

İslatisliklerle Türkiyede En Çok Hangi Cins Besleniyor
%15 Golden
%9 Husky
%8Rottweiler
%8Alman Çoban Köpeği
%4Pittbull
%4Boxer
%3Kangal
%3Labrador
%2Cocker
%2Pekingese
%2Doberman
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Devekuşları neden başlarını kuma gömerler

 • Hayvanlar neden kış uykusuna yatarlar

 • Kuş Tüylerinin Yapısı

 • Kara kedi geçmesi niçin uğursuzluk getirir

 • Böcekler mi üstündür, insanlar mı

 • Kedi ve Köpeklerin Aşı Takvimi

 • Yumurtanın neden bir tarafı yuvarlak diğer tarafı sivridir

 • Arap Tavşanı

 • Bir köpek yaşı niçin yedi insan yaşına eşittir

 • Aile hayatına uyum sağlayan kedi cinsleri

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2251
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 26.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,3900006 seconds