Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Göz rengi karakteri mi belirliyor hakkında faydalı bilgiler

Eğlence / Eğlenceli Bilgiler
/Dosyalar/3086_goz-rengi-karakteri-mi-belirliyor.jpg

ÇEK Cumhuriyeti’nde bulunan Charles Üniversitesi uzmanlarının, insanların göz renginin kişinin güvenilirliğini ne kadar etkilediğini ortaya koyan araştırması tartışma yarattı. Araştırmada deneklere 40 kadın ve 40 erkeğin fotoğrafı gösterilerek hangilerinin daha fazla güven uyandırdığı soruldu. İşte tartışma yaratan nokta da burada ortaya çıktı. Çünkü araştırmaya göre; kahverengi gözlere sahip olanlar denekler üzerinde daha fazla güven uyandırdı. Bu sonuçtan yola çıkarak biz de uzmanlara “Acaba göz rengi insan karakterini belirler mi?” diye sorduk. Kimileri göz rengi ile karakter arasındaki ilişkiyi ortaya koyan bir bilimsel çalışma olmadığına dikkat çekerken kimileri ise göz renklerinin insanların kişilik yapıları hakkında ipucu verdiğini söyledi.

Ela gözlü olanlar
 Sezgisel güçleri yüksektir, oldukça hassas bir kalbe sahip insanlardır. Gururlarına olabildiğince çok düşkün kişilerdir, gururları kırıldığı zaman asla ve asla afları yoktur. Aslında çok daha yumuşak başlı, daha anlayışlı olmaları gerekmektedir.

Kahverengi gözler
 Aslında bu insanlar kendilerini idare ettirmek konusunda isteksizdirler. Bir kötü yönleri de her yerde sırlarini açıklamalarıdır.Kahverengi gözler diğerlerini düşünen, uysal ve uyumlu ruhların aynasıdır. Ama kahverengi gözlüler bazen sadakatsiz olurlar ve işler istedikleri gibi gitmeyince sinirlenirler.

 Mavi gözlüler
 Durağan olmayı sevmeyen, enerji dolu, karar verme kabiliyeti olarak pozitif yönde gelişmiş olan, eli açık, değişimlerin kendilerini korkutmadığı kişilerdir. Biraz hayalperesttirler. Bu yapıları nedeniyle de gerçekleri görmekte zorlanırlar.Mavi gözlüler ekseri çevreleri tarafından çok sevilir. Zaten onlar da çevrelerinin sevgisine ve takdirine çok bel bağlarlar. Vazifelerine pek düşkün değildirler.

Siyah gözlü olanlar
 Olaylar karşısında çok çabuk heyecanlanan, disiplinli, düzenli kişilerdir. Duygu yüklü olan bu insanların, gerek sevgisi, gerek de kindarlığı oldukça çok güçlüdür. Onlar karşılarındaki insanları daima idare etmek isterler.Siyah gözler büyük ihtiras, ateş ve coşkunluklara alamettir. Ama siyah gözlü kimseler çok zaman kurnaz olurlar.

Yeşil gözlüler
 Sevdiklerini kırmak istemeyen bir yapilari vardir. Kırıcı olmamaya çok dikkat ederler, çok asabi yaradılış da olmalarına rağmen bu böyledir. Bu yüzden hislerine hakim olmayı bilirler.Yeşil göz iyi bir karar verme ve kuvvetli kabiliyet göstergesidir. Yeşil gözlüler biraz kinci ve son derece kıskanç olurlar.

Kurşuni mavi gözler
Kurşuniye bakan mavi gözler şairane tabiatların, romantik huyların göstergesidir. Kurşunimsi mavi gözlüler pratik işlerde başarılı olamazlar. Daha hayalci, dalgın bir hayat sürerler.

 

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • İnsanlar niçin içki kadehlerini tokuştururlar

 • Balıklar

 • Hıristiyanlığın bilinen ilk kilisesi

 • Batıl İnançlar ve Batıl İnançların Kaynakları

 • Balıklar su içer mi

 • Neden ata soldan binilir

 • A4 kağıdının sırrı

 • Şaşırtıcı gerçekler

 • Eskimolar buzdan evlerini nasıl ısıtırlar

 • Mezarlara neden çiçek koyarız

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2179
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 22.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,577201 seconds