Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Oje nasıl bulundu hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Pratik Bilgiler
/Dosyalar/3069_oje-nasil-bulundu.jpg

Oje nasıl bulundu sorusunun cevabı ise,Ojeyi ilk Mısırlılar tırnak rengini toplumsal sınıfları birbirinden ayırmak amacıyla kullanmışlardır. Kral Akhenaton'un eşi Nefertiti'nin el ve ayak tırnaklarını yakut rengine, Kleopatra'nın ise vişne rengine boyadığı bilinmektedir. Alt sınıfları temsil eden kadınların yalnızca donuk renkleri kullanabilmelerine izin verilmiştir. Parmaklara ve tırnaklara kına sürmek, milattan önce 3.000 yıllarında Misir’da çok yaygındı.
Fakat kadınların tırnaklarını boyama adetinin asıl Kökeni Çin’dir. Çin’de kadınların tırnak renkleri, ait olunan sosyal sınıfın bir göstergesiydi. Milattan Önce 600 yıllarında Çin hanedanının tırnak renkleri altuni ve gümüşi renklerdi. Daha sonraları kırmızı ve siyah renkler asaletin sembolü olarak yüzyıllar boyu kullanıldı.
Mısırlılarda da, koyu kırmızı başta olmak üzere, kırmızının onları asaletin derecesini belli ediyordu. Toplumun alt kademelerinde yaşayan kadınların tırnaklarını sadece soluk renklere boyamalarına izin veriliyor, kimse kraliçenin ve Kralın tırnak boyalarının rengini kullanamıyordu. Eski Mısır’da Krallar da tırnaklarını boyuyorlardı.
Erkeklerin de tırnaklarını boyamaları Mısırlılar, Babilliler ve sonraları Romalı üst rütbeli savaşçılar arasında yaygındı. Romalı komutanlar savaşa gitmeden önce saçlarını yağlarla parlatmak, kıvırcık hale getirmek ve tırnaklarını dudakları ile aynı renge boyamak için saatler harcıyorlardı.
Tarihte el ve ayak tırnaklarına gösterilen bu itina kapsamında manikür de vardı. Ur şehrinde yapılan kazılarda, Babilliler’e ait mezarlarda, saf altından Manikür Setleri bulunmuş olup mezarlardaki Ölülerin tırnakları düzgün kesilmiş ve törpülenmişti.
Kadınların boyanmış tırnakları, binlerce yıl önce de bugün olduğu gibi bakımlı olmanın, kültürün ve asaletin sembolüydüler. Ancak aynı zamanda da çalışanlar ile tüm günlerini tırnaklarına bakarak geçiren aristokratları ayıran bir göstergeydiler.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Soğuk havalarda cildi korumanın yolları

 • Yaz Aylarında Cilt ve Saç Koruması

 • Dudak maskesi ile dolgunluk

 • Oje nasıl bulundu

 • Pratik Cilt Bilgileri

 • Cilt Tipinize Göre Cilt Temizliği

 • 2014 yazı spor ayakkabı modası

 • Elektiriklenen saça çözüm

 • Saç Fırçası Seçimini Nasıl Yapmalıyız

 • Kolay saç düzleştirilmesi

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3198
  Aldığı Puan : 10
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 21.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar