Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Elektiriklenen saça çözüm hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Pratik Bilgiler
/Dosyalar/3063_elektiriklenen-saca-cozum.jpg

Saçlardaki elektriklenmenin nedeni,Saç, havadaki nemi hapsettiği zaman elektriklenir. Saç telinin dış yüzeyi pürüzlü ve parça parçaysa, su moleküllerinin içeri sızarak korteksigenişletmesi daha kolay olur.
Çözüm önerisi,Nemsizliği giderin, duşta saçınızın yeterince nem kazanmasını sağlarsanız, gün boyu havadaki nemi emmesine engel olursunuz.Tamamen kurutun,saçınızı, kıl uçlarında minik toplar olan bir fırçayla kurutun. Bunlar ısıyı emerek saçı daha hızlı düzleştirir. Nemli saç elektriklenmeye daha fazla meyillidir. Kurutma işlemini gereğinden daha erken sonlandırmayın.
Kabarık saça bakım nasıl yapılmalı;
-Saçın kabarmasında ne gibi sebepler var öncelikle bunu araştırmak gerekli. Hangi tür saçlar kabarır? Çok kuru dalgalı saçlar kabaran saçlardır. Bu saçların kabarmaması için öncelikle bakım yapılması gerekli. Kullanılan şampuanlara özellikle dikkat etmek gerekli bayanlar fazla dikkat etmiyor genelde ama şampuanların katkısı bakım esnasında çok önemlidir. Tuz oranı yüksek olan şampuanlar kullandığımız için saçlarda kuruma meydana gelmektedir. Suyun içindeki klorda bile yüksek oranda kuruma yapmaktadır. Düzenli olarak aynı şampuanı ve kaliteli ürün kullanmaya özen göstermeliyiz. Duştan sonra saç uçlarını besleyen ürünler kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra akşam uyumadan önce saçlarınızı atkuyruğu gibi toplayıp uyumak da faydalı olacaktır.
Bunun yanı sıra düzleştirici ürünler iyi bir bakımdan sonra yani şampuan ve kremleme işleminden sonra bu şekilde hacimlerini alabilirsiniz kabaran saçlarınızın veya kuaförünüze çektireceğiniz iyi bir fön kabarıklığın gitmesine yardımcı olacaktır. Daha yüzeysel hafif bir şekilde sadece kabarıklığını alan ürünler vardır. Mesela köpük kullanabiliriz. Biraz daha hacmini almak için köpüğü sürdükten sonra yedirip taratıp kendi halinde bırakarak kabaran saçlarınızın hacminin azalmasına tekrar yardımcı olabilirsiniz. Bazı kuaförler saçlara inceltme yöntemi ile hacmini azaltma yöntemini kullanabiliyor. Fakat bu bazen çok terste tepe biliyor. İnceltme yöntemini eğer diplerden yaparsanız saçı gereğinden daha fazla hacimli durmasına yol açabilirsiniz. Sadece uçlardan az bir miktar inceltme yaparak hacmini azaltmak mümkündür ama diplere girdiğiniz zaman kısa saçlardan dolayı saçta hacim daha fazla olacaktır. İstenmeyen sonuçlar karşınıza çıkacaktır. İnceltmenin değişik yöntemleri vardır. Bazı kuaförler ustura ile yapmaktadır. Bazı kuaförlerde efile makası ile yapmaktadırlar. Genel olarak saçtaki kabarıklığı en iyi şekilde öncelikle iyi bir bakım sonrasında düzleştirici kullanmak saça nem kazandırmaktır.

 

 

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Soğuk havalarda cildi korumanın yolları

 • Kalın Kaşlara Sahip Olmak Kolay

 • Dudak maskesi ile dolgunluk

 • Pratik Cilt Bilgileri

 • Dolgun ve Parlak Saçlar İçin Karanfil

 • Pratik Giysi Bilgileri

 • Makyaj Temizleme Nasıl Yapılmalı

 • Elektiriklenen saça çözüm

 • Ayakkabılarınızı renklendirme yollarınız

 • Saç Fırçası Seçimini Nasıl Yapmalıyız

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2544
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 21.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar