Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Bebekle Uçak Yolculuğu hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Anne Çocuk
/Dosyalar/3059_bebekle-ucak-yolculupu.jpg


Bebeğimiz ile uçak yolculuğunu nasıl yapmalıyız,sorusuna cevaplarımız;
Bir aydan büyük bebeğin herhangi bir sağlık problemleri yoksa uçak yolculuğuna çıkabileceğini belirten uzmanlar, zorunlu durumlarda bu sürenin kısalabileceğini de belirtiyorlar. Doğumdan sonra sağlık nedeniyle acil müdahale edilmesi gereken durumlarda, özellikle bebek yoğun bakım ünitesine ihtiyaç duyulduğu anlarda bebeklerin doğar doğmaz hava yoluyla seyahatlerinin zorunlu olabileceğini söylüyorlar.
Uçak yolculuklarında görülen problemlerin başında kulaklarda oluşan sorunlar geliyor. Özellikle kalkış ve iniş anlarında değişen kabin iç basıncı bebek ve küçük çocukların kulaklarında ağrı ve tıkanma hissi yaratabiliyor. Bebeğin kulaklarında oluşabilecek rahatsızlık hissini en aza indirmek için bebeğin emzirilmesi önerilen çözümler arasında. Yutma eyleminin orta kulaktaki östaki borusunun daha kolay açılmasını sağladığını, böylece kulakta oluşan tıkanıklık hissinin engellendiğini belirten uzmanlar, bebekler için en kolay yutma eyleminin emzirme olduğunu söyleyerek iniş ve kalkış anlarında annenin bebeği emzirebileceğini belirtiyorlar. Ayrıca emzirmek anne ile bebek arasında bağın yoğun yaşandığı ve bebeğin daha rahat ve huzurlu olduğu bir an olduğu için anneye kolaylık sağlıyor.Uçağa binmeden önce doktorunuzun önerdiği ağrı kesici bir şurupta bebeğinizi rahatlatabiliyor. Bu konuda bebeğinizle yapacağınız uçak yolculuğu hakkında doktorunuza bilgi vermeniz gerekmekte... Daha büyük çocuklar içinse; sakız çiğnetmek, sevdikleri bir yiyeceği ya da içeceği kalkış ve iniş sırasında yedirmek kulak ağrısını önlemede etkili oluyor. Bebeklerle uzun uçak yolculukları önerilmiyor. Bu hem rahatlık hem de sağlık açısından riskler taşıyor.

Çocuklar uçakta sıkılırsa yapmamız gerekenler;
Uçakta verilen yemekleri sevmeyen çocuklar için anne babaların yanlarında onların sevdikleri yiyecek ve içecekleri bulundurmaları şart. Yine sevdikleri bir oyuncak, çizgi kitap onları bir süre oyalar. Uçakların havada nasıl durduklarını merak eden ve dışarıyı görmek isteyen çocuklar için mutlaka cam kenarı ayarlanmalı, yoksa yolculuk boyunca camdan bakmak istiyorum talebiyle baş etmek zorunda kalıyorsunuz.
Bebeği uçakta neyle taşımayız sorusuda büyük bir sorun tabiki;Küçük bebekler için taşıma koltukları ve portbebeler kolaylık sağlıyor. 2 yaşından büyük çocukları bazı uçaklarda bulunan iki yetişkin koltuğu arasındaki çocuk koltuğunda oturtarak yolculuk yapabilirsiniz. Yine bazı uçaklarda bulunan duvara bakan yolcu koltuklarının önündeki beşiklerde bebeğinizle konforlu bir yolculuk için düşünülmüş. Ancak bilet rezervasyonunuzu yaptırırken bu taleplerinizi belirtmeniz gerekiyor. Yine rezervasyonunuzu yaptırırken uçağa en geç binecek ama en erken inebilecek koltukları da talep edebilirsiniz. Özellikle hareketli, durağanlıktan ve kapalı alanlardan çok da hoşlanmayan çocuklar için bu uygulama etkili oluyor. 2 yaşından küçük çocukları uçuş esnasında kucağınızda taşıyabiliyorsunuz ancak uçuş ekibinden çocuklar için özel emniyet kemeri istemeniz gerekiyor.

Bebekle uçak yolculuğunda yanınıza neler almamız gerekenler;
Rahat, sıkmayan, terletmeyen kıyafetler Su ve sevdiği içecekler Atıştırmalık sevdiği yiyecekler Sevdiği oyuncak, kitap gibi nesneler 2-3 temiz biberon ve yedek mama Bebek bezi ve temizleme mendili, önlük Soğuk algınlığı-ateş düşürücü şurup Yastığı, battaniye ya da örtüsü

Hangi çocuklarla uçak yolculuğu yapılmamalı;Herhangi bir enfeksiyon hastalığını halen yaşayan çocuklar Kabindeki basınç değişiklikleri şiddetli baş ağrısı yaratabileceği için kulak enfeksiyonu yaşayan çocuklar Sinüzitli çocuklar
Aşırı sıvı kaybına neden olduğu için ishalli çocuklar,kronik kalp ve akciğer hastalığı olan çocuklar doktor kontrolünden geçmeden uçakla yolculuk yapamazlar.

 

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Çocuk Yogası

 • Çocuklarda Kardeş Kıskançlığı

 • Çocuklar ve bilinmesi gerekenler

 • 6-12 Yaş Gelişimi

 • Hangi doğum şekli daha sağlıklı

 • Çocuk ile İletişim

 • Bebeğime ne zaman kitap okumalıyım

 • Bebeğiniz Anne Karnındayken Hangi Sesleri Duyar

 • Bebek sahibi olmak için ne yapmalı

 • Bebeğimi Nasıl Mutlu Ederim

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2580
  Aldığı Puan : 10
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 21.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,577201 seconds