Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Ev Dekorasyon Çeşitleri hakkında faydalı bilgiler

Ev Bahçe / İpuçları

Evinizi yenilemeye karar verdiğinizde tarzınızı en iyi yansıtacak dekorasyon fikirlerini incelemeden işe başlamayın. Mobilya, renk, desen seçimlerinde uyumu yakalamak güzel bir ev ortamı yaratırken önemli olacaktır. Popüler olsun ya da olmasın sizi yansıtan bir ev için kendinizi en iyi hissettiğiniz tarzı seçmeye özen gösterin.

Ev dekorasyonu çeşitleri;

Vintage Dekorasyon
Geçmiş dönemi yansıtan eşyaların seçimi Vintage dekorasyonun temelidir. Dantelli kumaşlar, çiçekli desenler, ahşap sandıklar, açık pastel tonlarında renkler, abajurlar... Vintage dekorasyon yaratırken size yardımcı olacaktır.

Retro Tarzı Dekorasyon
“Geçmişe özlem” olarak anılan Retro, kullanılmış eşyaların ve hatıralarının yansıması olarak dekorasyon fikrine dönüşmüştür. 50’ler, 60’lar, 70’ler Retro dekorasyon yaratırken incelenmesi gereken dönemlerdendir. Dönemin popüler ikonları, renkleri, desenlerini evde ön plana çıkartarak geçmişin izlerini evinize taşıyabilirsiniz.

Country Dekorasyon
Ahşaplar ve açık pastel tonlar Country ev dekorasyonundaki önemli detaylardır. Kır evi, tatil hissi veren Country tarzı dekorasyon şüphesiz ki huzurlu bir ev havası yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Niş Dekorasyon
Fransızca’dan gelen Niş (Niche) kelimesi “Duvar Hücresi” anlamındadır. Eski zamanlarda bu oyuklar mumluk yerleştirmek için kullanılmaktaydı. Günümüzde ise, duvarlarda boşluk, oyuk kullanarak Niş dekorasyon yaratabilirsiniz. Farklı büyüklük ve şekillerle duvarlarda oyuklar tasarlayarak evinize bambaşka bir atmosfer katabilirsiniz.

Feng Shui Dekorasyon
Rüzgar ve su üzerine kurulu bir Çin öğretisinin dekorasyona yansıması olarak, evde doğru enerji yaratmak amaçlanır. Enerjinin doğrudan ruh halinizi etkilediği varsayılır ve eşyaların renklerle uyumu önemli bir unsurdur.

Endüstriyel Dekorasyon
Depo, fabrika gibi mekanların yeniden düzenlenmesi ile yaratılan bu tarz için gri ve siyah tonları ön plandadır. Mobilyalarda sert hatlar, metal eşyalar kullanılır. Endüstriyel dekorasyonda kullanılan alanın geniş olması da önemli bir detaydır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Ev Dekorasyon Çeşitleri

 • Taşınırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Evlerde bahçelerde gözdüğümüz çiyanlar

 • Küçük mekanlar için dekorasyon fikirleri

 • Dekoratif Lamba Yapımı Nasıldır

 • Evde çiçek yetiştiriciliği

 • Halı ve Mobilya uyumu nasıl olmalı

 • Duvar Rengimi Nasıl Seçmeliyim

 • Ev dekorasyonunda sehpa seçimi

 • Yatak odası aydınlatması nasıl olmalı

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1501
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 21.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,4992009 seconds