Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Cilt Tipinize Göre Cilt Temizliği hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Pratik Bilgiler
/Dosyalar/3024_cilt-tipinize-gore-cilt-temizligi.jpg

   Cildimiz vücudumuzun aynasıdır. Sağlıklı bir cilt problemsiz bir vücudu temsil eder. Günlük yaşantımız içinde, özellikle UV ışınları ve serbest radikaller başta olmak üzere çevresel faktörler, stres ve sağlıksız beslenme cildimize büyük zarar verir. Cildimizin gençliğini, tazeliğini ve elastikiyetini korumak için düzenli olarak bakım yapmak gerekir.
 Ancak bakım kadar önemli olan bir başka nokta ise cildimizin temizliğidir. Güzel ve sağlıklı bir cildin ilk koşulu temizliktir. Ama cildin tipine göre temizlik şekli de değişiklik gösterir. Bu nedenle öncelikle cildimizin hangi tipte olduğunu belirlememiz gerekir. Hangi tip cilde sahip olduğumuzu belirlemek de bize kalıyor artık.
 
Cilt Tipleri;
1 ) Olgun / kuru / çok kuru ciltlerin tipik özellikleri: 
-Cilt gerilir, 
-Pul pul soyulur, 
-Görülebilir kırışıklıklar vardır ,
-Göz çevresinde mimik kırışıkları ( kaz ayağı ) oluşur.

2 ) Genç / normal ciltlerin tipik özellikleri:
-Cilt bazen gerilir,
-Görülebilen kırışıklar daha azdır, 
-Yumuşak bir cilttir.

3 ) Yağlı / karma ciltlerin tipik özellikleri:
-Cilt parlar, 
-Geniş gözeneklidir, 
-Özellikle T bölgesi ( alın, burun,çene ) yağlıdır ve parlar, 
-Bazen sivilceler oluşur,
-Yanak kısımları daha kurudur ( karma cilt )

Cildimi nasıl temizlemeliyim?
1) Kuru ciltler besleyici yağlar içeren temizleme sütü ya da losyonlar ile temizlenebilir. Suyu bağlayan temizlik kremleri de işe yarar. Cilt, temizleme sütü ile makyaj, kir ve ölü deri hücrelerinden hassas bir şekilde ama derinlemesine arındırılır. Temizleme sütleri cildin asit tabakasını koruyucu ve doğal yağını geri kazandırıcı bir etkiye sahiptir.Alkolsüz tonikler ise özellikle hassas ve kuru ciltler için uygun olacaktır.Bu da cildi temizler ve tazeler.Ayrıca haftada bir defa derinlemesine temizlik amacıyla hafif peelingler yapabilirsiniz.

2) Normal ve genç ciltler en iyi ılık su ile temizlenir. Ilık suyun yanı sıra temizleme jeli, ya da ıslatılan temizleme pedleri kullanılabilir. Daha sonra kullanacağınız losyonun içinde ise alkol bulunmasında sakınca yoktur.

3) Akneye eğilimli ciltleri, sık sık siyah nokta ve sivilce çıkardığından, pH değeri ciltle uyumlu solüsyonlarla temizleyin. Ya da anti-bakteriyel yüz yıkama jelleri ile yıkayın ki daha fazla sivilce çıkmasın. Gençlerin dörtte üçü parlayan,yağlı ciltlerinden şikayetçidir. Bu şikayetler genellikle alın, burun ve çeneyi de içine alan T bölgesi için geçerlidir. Zaman zaman bir kaç akne ve ergenlik sivilcesi de olabilir. Yıkama jelleri ya da tonikler ile gözenekleri sürekli ve derinlemesine temizlemek gerekir. Cilde bazen haftada 2 ya da 3 kez peeling bile gerekebilir.

4) Hassas ciltler ancak parfüm ve diğer katkı maddelerini içermeyen temizleme ürünleri kullanılarak temizlenmelidir. Hatta termal su içeren rahatlatıcı ürünler çok idealdir.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Koyu renk ojeleri çıkartmak kolaylaştı

 • Sebzelerle İlgili Bazı Püf Noktaları

 • Kalın Kaşlara Sahip Olmak Kolay

 • Oje nasıl bulundu

 • Cilt Tipinize Göre Cilt Temizliği

 • Dudak maskesi ile dolgunluk

 • Makyaj Temizleme Nasıl Yapılmalı

 • 2014 yazı spor ayakkabı modası

 • Kolay saç düzleştirilmesi

 • Şık Görünümün Püf Noktaları

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2197
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 17.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6396011 seconds