Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Hamilelik ile ilgili bilinmeyenler hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Anne Çocuk
/Dosyalar/3010_hamilelik-ile-ilgili-bilinmeyenler.jpg

-Babalar da Hamilelik Semptomları Gösterebiliyorlar:
Bu da ne demek dediğinizi duyar gibiyim… Ama evet baba adayları da , anne adayları gibi bazı hamilelik semptomlarını gösterebiliyorlarmış. 
İlginçtir ki baba adayları da , hamilelik süresince kilo almaya, sabah yaşanan mide bulantılarına ve kramplara bile maruz kalabiliyorlarmış. Hatta tıp dilinde buna “Couvade Sendromu ” deniyormuş. 
-Hamilelik Süresince Ayaklarınız 2-3 numara Büyüyebilir:
Hamilelikte alınan kiloların dışında , bir de her hamilede görülen şişmeler olacaktır. Bu şişkinlikler de ayaklarınızın 2-3 numara büyümesine yol açabilir. Bir de hamileliğiniz yaz aylarına denk geldiyse , vücudunuzdaki şişlikler daha da fazla olabilir.
-Gerçekten 2 Kişilik Yemek Zorunda Değilsiniz:
Dedikodulara ve söylenen karı koca laflarına kanmayın . Hamilelik süresince 2 kişilik yemek zorunda değilsiniz ve ne kadar çok yerseniz çocuğunuzun kilosu ve sağlığı o kadar iyi olacak diye bir şey de doğru değil. Gerçekte hamile bir kadının sadece normalde aldığından sadece 300 kalori fazlasına ihtiyacı var . Bu da fazladan 1 porsiyon yoğurt ve 1 dilim fazla ekmeğe eşit demek. 
Şerbetli tatlılar ve kremalı pastalar yemek istiyorsanız yiyin, ama bu bebeğinizi daha sağlıklı yapmayacak sadece size ekstra kilolar katacaktır.
-Kasılmalar, doğumdan sonra da devam edebilir:
Çoğunlukla , doğumdan sonra kasılma ve ağrılar devam edebilir. Kas ağrıları, vücudunuzun fazla kan kaybına karşı aldığı bir önlemdir.
-Koku Duyularınız Gelişir:
Hamileliğin başlangıcında artan ve plasentadan salınan östrojen annenin tat ve koku alma hassasiyetini arttırır. Bu da hamilelerin aşermesine neden olur. 
-Kesinlikle Parlıyorsunuz:
Bu genellikle duyduğumuz ve gördüğümüz birşeydir. Hamile kadınlar her nekadar kendilerini şişman ve çirkin görseler de aslında parıldıyorlardır. Hamile bir kadının cildi güzelleşir. Çünkü hamileyken , vücudumuzdaki kan miktarı %50 oranında artar. Bu da yanakların pembeleşmesine ve cildin güzelleşmesini sağlar.
-Gaz Şikayetleriniz Olacak Başka Yolu Yok:
Hamile kadınlarda geğirme ve gaz şikayetleri artar ve çoğunlukla bu kadınların zor zamanlar yaşamasına sebep olur. Hamilelikte hormonlar sindirim borusunun gevşemesine neden olur. Bu da sindirimi yavaşlatarak gaz birikmesine yol açabilir. Gaz birikmesi ise özellikle fazla yemek yendiği zaman, şişkinlik, geğirme, gaz çıkarma, karında rahatsızlık ve ağrılara neden olabilir.
-Lohusalık Ateşi:
Doğumdan sonra annenin ateşinin ilk günden 10. güne kadar 38° C veya üstü olması durumuna Lohusalık ateşi denir  ve genellikle bunun nedeni kapılan bir enfeksiyondur. Hastanelerdeki hijyen ve bakım bu enfeksiyonu en aza indirgese de yine rastlanabilen bir durumdur.
-Rahimin İçindeki Erkek Cenin Ereksiyon Olabilir:
Çoğu anne, küçük bebeklerinin ergenlik çağına girmiş olsa bile  ereksiyona girdiklerini aklına bile getirmek istemez  Ama gerçek şudur ki  erkek çocuklar rahim içinde ereksiyon olurlar.
-Nerdeyse 1 Yıl Hamile Olabilirsiniz:
Hamilelik dönemi bildiğiniz gibi 9 aydır. Zaten doktorlarda 9 ayın üzerinde süren hamilelikleri sonlandırıp, çocuğu sezeryanla alırlar. Ama tıbben bir kadın bebeğini tam 1 yıl karnında taşıyabilmektedir. Bilinen en uzun hamilelik şuana kadar 375 gün olarak kayıtlara geçmiştir.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Çocuk Yogası

 • Doğum Çatlaklıkları ve Çözümleri

 • Bebeklerde Uyku Pozisyonu Önemi

 • Annelerin Çocuk Sağlığı Rehberi

 • Çocuklar ve bilinmesi gerekenler

 • Anne sütünü artıran yiyecekler nelerdir

 • Hamilelikte stres çok zararlı

 • Yeni doğan bebek

 • Hamilelik ile ilgili bilinmeyenler

 • 6-12 Yaş Gelişimi

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2492
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 16.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,7800014 seconds