Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Kol sıkılaştırıcı hareketler nelerdir hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Güzellik
/Dosyalar/2996_kol-sikilastirici-hareketler.jpg

İlerleyen yaşlarda ve kilo fazlalıklarında ortaya çıkan ve kadınların kabusu haline gelen kol sarkmalarını engellemek için uzmanlar, kol sıkılaştırma egzersizlerini tavsiye ediyor. 30'lu yaşlarda başlayan ve 40'lı yaşlarda iyice belirginleşen sarkık kollara karşı yapılabilecek kol egzersizleri günlük hayatımızda çok rahat uygulayabiliriz.
Sağlığınız için yapacağınız bu egzersizlerle omuz, sırt, göğüs ve kol kaslarınız canlanacak. Bu egzersizler haftada sadece 2 kez yaparak kol kaslarınızı ve derinizi sıkılaştırabileceksiniz.
1-Kolunuzu bükün
Dizlerinizi ve karnınızı yavaşça eğilin. İki elinize de 5-10 kiloluk ağırlık alın hem sağ hem de sol kolunuzu sırayla bükün. Bu hareketi günde 15 kere uygulayın.
2-Kolunuzu uzatın
Bir ayağınız önde bir ayağınız arkada olacak şekilde bükün. Vücudunuzu sol elinizle bacağınızdan destek alarak az öne doğru eğin. Sağ elinize 3 ya da 5 kilo civarında bir ağırlık alın ve sağ kolunuz yere paralel olsun. Kolunuzu arkaya doğru gerin ve bu hareketi 15 kez tekrarlayın.
3-Kol açma hareketi
Sandalyeye bacaklarınız kapalı bir şekilde oturarak yapacağınız bu harekette elinize ağırlıklarınızı da alın. Kol açma hareketini ellerinizi, omuzunuza yakın şekilde tutarak ve kollarınızı açıp kapatarak yapın.
4-Şınav 
Yüzüstü uzanıp ellerinizi omuz hizasında açarak başlayacağınız bu harekette gövdenizin üst kısmını yere doğru itin ve çekin.
5-Sandalye ile eğilme hareketi
Bir sandalyenin ucundan elleriniz ile destek alın. Bir bacağınızı düz tutup diğer bacağınızı 90 derecelik açıyla bükün. Bu hareketi yaparken dirseklerinizi geriye doğru bükün ve kalçanızı yere doğru indirin. Yukarı çıkmak için kollarınızı düzleştirin.
6-Triceps stretch hareketi
Sol kolunuzu başınızın üstüne kaldırın ve sağ omzunuza doğru bükün. Sol dirseğinizi sağ elinizle tutun, esnemek için dirseğinizi sağ omzunuza doğru çekin. Sonrasında diğer kolunuzla da aynı hareketi yapın.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Göz Altı Şişlikleri İçin Maske nasıl yapılır

 • Cilt güzelliği

 • Saç Nasıl Uzatılır ve Parlatılır

 • 4 Adımda Pürüzsüz Eller

 • Selülit giderici yağlar

 • Doğal Yollarla Saç Uzaması

 • Gül Çayı İle Gençleşin

 • YAĞLI CİLTLERDE SİVİLCE

 • Yeni trend desenli oje

 • Zarif bir boyun için özel bakım

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2466
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 15.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6552012 seconds