Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Mekan Alışverişinde Aynalar hakkında faydalı bilgiler

Eğlence / Alışveriş
/Dosyalar/2980_mekan-alisverisinde-aynalar.jpg

     Ayna işlevselliğinin yanı sıra ev dekorasyonu konusunda da çoğu zaman imdadımıza koşan estetik öge. Kimi zaman bulunduğumuz ortamı geniş göstersin diye kimi zaman aydınlık bir ortam yaratsın ya da daha modern bir hava katsın diye kullandığımız ayna seçimlerimiz.
-Salonda ayna kullanımı salonu aydınlatır.
Eğer salonunda yeterli ışık yoksa pencere karşısındaki duvara asılacak bir ayna ile odadaki ışığı iki katına çıkarabilirsin. Ayrıca sehpalarını da ayna ile kaplatarak da küçük ışıltılar sağlayabilirsin. Duvarlardaki aynalı aplikler de şık durabilir. Son yıllarca çokça gördüğümüz farklı formlardaki dekoratif ayna modelleri ne yazık ki artık biraz rağbet düştü. 
Onun yerine daha büyük ve ağır aynalar kullanılabilir.
Salonunuzda şömine bulunuyorsa; burayı ayna kaplayarak çok daha ferah bir hale getirebilirsin. Ayrıca şunu unutmamak gerek; koyu ve ağır renklerin hakim olduğu klasik salonlarda ayna kullanımı ortamı yumuşatır.
-Mutfakta ayna kullanımı,şık bir etki yaratır.
Mutfak tezgahının hemen ardında kullanacağın ayna çok şık bir etki yaratır ve mekanda çift manzara etkisi sağlar. Aynı salonda olduğu gibi hem aynanın yansıtıcı özelliğinden dolayı mutfağın diğer kısımlarını görme hem de ışığı ekstra kullanma imkanına kavuşursun. Daha modern bir etki için de hem duvar hem de dolap kapaklarını ayna ile kaplayabilirsin. 
Tabii yalnızca tezgahta değil; herhangi bir duvarda da çerçeveli aynalar çok şık bir görünüm sağlayacaktır mutfağa.
-Yatak odalarında ayna kullanımı, yatak odası dekorasyonunda kullanacağın aynalar ile odana estetik katmak mümkün.
Aynaları evde nereye koyarsanız koyun illaki bir estetik katacaktır ve enerji verecektir. Ancak iyi bir enerji vermesini istiyorsanız Feng Shui felsefesine kulak vermek gerekiyor. Feng Shui kurallarına göre, aynaların konulacağı yerlere özen göstermek gerek. Çin felsefesine göre, dünya metal, tahta, su, ateş ve toprak olmak üzere 5 elementten oluşur; ayna ise metaldir. 
Bu nedenle aynanın evde koyulacağı yer çok önemlidir, Feng Shui inancına göre özellikle ayna karı koca ilişkisini çok etkiler. 

Feng Shui felsefesine göre ayna yerleşimi;
-Ayna enerjiyi artıran bir sembol. Dolayısıyla ne fazla büyük ne de fazla küçük olmalı. Boy aynaları görüntünüzü kesmeyecek şekilde olmalı.
-Aynalar, banyo, yatak, merdiven, mutfak ocağı, fırın ve giriş kapısının karşısında olmamalı.
-Yatak odalarında mümkün olduğunca ayna kullanılmamalı. Özellikle yatağı yansıtmamalı. Ama elbise dolabının kapısının iç tarafı Feng Shui için uygun. Böylece yatak odandaki aynayı “gün ışığına” çıkarmazsın.
-Koridorlarda da hızlı ve dik akan zararlı enerjiyi yavaşlatır. Kullanılmalıdır.
-Salonda fazla ayna bulundurulmamalıdır. Aynaların lambalar yakıldığında oluşturduğu gölge insanları psikolojik açıdan rahatsız eder.
-Mutfakta ise ocağı yansıtacak şekilde koyulmamalı, yoksa kavgaların sıkça yaşanmasına neden olur.
-Aynanın büyüklüğü ve şekli de önemli. Yuvarlak ve oval aynalar, huzuru simgeler. Yuvarlak aynanın evin batı veya kuzeybatıda kullanmak gerek. Kare aynalar ise mutlaka çerçevelenmelidir. Kare ve dikdörtgen aynanın evin güneyi, güneybatısı ve kuzeydoğusuna konulması aileye zenginlik getirir.
-Yemek masalarının yan duvarındaki aynalar, bereket artırır.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Yılbaşı Hediyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

 • Mekan Alışverişinde Aynalar

 • Koç Burcunda olan kişiye hediye almak

 • Yapışmayan Tava

 • Güneş gözlüğü alırken nelere dikkat etmeli

 • İnternet Üzerinden İndirimli Alışveriş İçin İpuçları

 • Ayna ve Dekorayonu Hakkında

 • İnternetten Televizyon Alınır mı

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1620
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 14.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,577201 seconds