Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Astral seyahat nedir nasıl yapılır hakkında faydalı bilgiler

Yaşam / Kişisel Gelişim
/Dosyalar/2953_astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir.jpg

Astral yolculuk veya seyahat terimi okültizm ve teozofi kapsamında kullanılan bir terimdir. Bu terim; parapsikoloji olayına inanan kişilerin esîri beden veya astral beden olarak adlandırdığı, süptil madde olarak anılan maddelerden oluştuğu söylenen bedenle yapılan bir nevi yolculuğu ve bu sırada yaşandığı söylenen deneyimleri ifade eder. Astral seyahat kişinin bilinci yerindeyken, fiziksel bedenin dışında ve başka mekanlarda gerçekleştiği söylenen bir olgudur. Bu olayın öteki beden dışı deneyimler arasında özel bir yeri olması kişinin bunu iradesi dahilinde gerçekleştirebildiği iddiası ve deneyim sırasında bilinçli olunmasından kaynaklanır.Bedenden ayrılan ruhun bedenle bağlantısını koparmadan bir başka boyuta geçmesi ve bedenin dışında dolaşabilmesi olarak da tanımlanan astral yolculuk sırasında ruh da, beden de belirli etkinlikler gösterir. Bütün yük zihinde değildir ve ruhun da belirli görevleri vardır. 
     Konuyla ilgili olarak söylenenlere göre ruh, fiziksel bedenle irtibatını kesmeden başka bir şehre, başka bir ülkeye, hatta uzak gezegenlere veya galaksilere bile gidebilir. Duvarlar, camlar, kapalı kapılar gibi fiziksel nesnelerin ve mesafelerin astral beden için sorun olmadığı ileri sürülür. Birçok kişi astral yolculuk denemesini sakıncalı ve tehlikeli bulur. Bir düşünceye göre de ruhun bedenden ayrılması söz konusu değildir; astral beden olarak anılan biçim ruhun kendisidir.
     Astral seyahatin mantığı; Astral Seyahat uykunun bilinçli yapılmış halidir. Uyumaktan teorik olarak hiç bir farkı yoktur. Bu yüzden geri dönememe gibi bir ihtimalde ortadan kalkar. Tıpkı her gece yatmadan önce ya yarın sabah uyanamazsam demediğimiz gibi astralde de geri dönemezsem diyemeyiz. Aslında her gece hepimiz  astrali yapıyoruz ama bilinçsiz olduğumuz için hatırlamıyoruz.Amacımız bilinçli olarak yapmak ve yaşadığımız şeyleri hatırlamak.
     Astral seyahate çıkabilmek için başka bir şeye odaklanmış olmak gerekmektedir. Tıpkı beynimizin bizi gece uyumadan önce uyanmayalım diye rüyaya odaklandırması gibi. Bunu sağlayabilmenin en güzel yolu da sırt üstü bir pozisyonda yatağa uzandığımızda gözlerimizi kapattığımızda bir hayal kurmamız ve beynimizin bize az sonra uyduracak olduğu senaryonun yazarlığını beynimize kaptırmamamız olabilir. Uzandık, gözlerimizi kapattık ama uyumuyoruz hatta uykumuzda yok belki de yeni uyandık. 
İnsan beyni sırt üstü yatınca ve gözlerimizi kapatınca bizim uyuyacağımızı düşünür ve rüyaya hazırlar kendini. Halbuki bizim uykumuz yoktur. Onu aslında bir nevi kandırırız. Bu esnada alakasız şeyler düşünürsek başka şeylere odaklanırsak beynimiz yerine ruhun kontrolünü biz ele geçiriyoruz ve karnımızda bir gıdıklanma dürtüsüyle çıkış gerçekleşiyor. Astral seyahate çıkmışsanız. Çıktığınızda yapmanız gereken kendinize telkin vermenizden öte hissetmenizdir. Hissetmek ve düşünmek farklı şeylerdir.
     Astral seyahat, rüyanın bilinçli yapılmış halidir. Bilinç kendinize tamamen hakim olmaktır. Kontrol sizdedir o kadar sizdedir ki uyurken uyuduğunuzu bilir, rüya görürken rüya gördüğünüzü bilir, canınız istediği anda pat diye uyanabilirsiniz. Çünkü aslında bilinçli bir insan hiçbir zaman uyumaz.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Evde aile içinde bireyler birbirlerine nasıl davranmalı

 • Astral seyahat nedir nasıl yapılır

 • Beden dili nedir

 • Beynimizi Güçlendirmenin Yolları

 • Daha iyi bir dinleyici olmak için etkili 7 yöntem

 • Beden Dilinin Etkisi

 • Yalanın en belirgin hareketleri

 • Reiki Evrensel enerji

 • Nasıl iyi bir yönetici olunur

 • Daha zeki olmak için 5 yol

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2371
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 10.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,577201 seconds