Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Mevsimlere Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Güzellik
/Dosyalar/2941_mevsimlere-gore-parfum-secimi-nasil-olmali.jpg

Parfüm seçimlerimizde her ne kadar zorluk, kararsızlık yaşasak da tavsiyelere göre de parfüm seçtiğimiz olur. Kokunun kendi vücut kokumuza ve mevsim durumuna dikkat ederek seçmeliyiz. İşte parfüm seçimi hakkında bir kaç küçük bilgi;
1-Kış Mevsiminde Parfüm Seçimi
Kış mevsiminde kadın; soğuk, bağımsız, ulaşılmaz, gizemli ve aynı zamanda erotiktir. Bu nedenle kendisi gibi egzotik aromalı ve aynı duyusal yoğunlukta kokuları tercih etmelidir.
Doğru parfüm soğuk hissini azaltacak ve aynı zamanda gizemi vurgulayacaktır. Ruhların çok tatlı ve ekşi olduğu bu mevsimde sizin için en uygun olanı seçin. Meyve aromalı almak zorunda değilsiniz. Amber, misk, paçuli ve sandal ağacı kokusu içeren mükemmel bir parfüm uygun olabilir.

2-Bahar Mevsiminde Parfüm Seçimi
Bir kadının bahar görüntüsünün üç tipik özelliği; doğallık, gençlik ve tazeliktir. Bu nedenle, parfümünüz doğal bir meyve, taze aroma ve ilkbahar lezzetleri içermelidir. Baharın gelmesi ile duygusallık ve hafifliğin hissedilmesi gerekir.
Ağır ve tatlı kokular, bu dönemde kadınların nazik görünümü ile eşleşmiyor.

3-Yaz Mevsiminde Parfüm Seçimi
Hafiflik, yumuşaklık ve ferahlık içeren çiçek kokuları, zambak ve şipre kokulu parfümler ile yaz güzelliğini arttırabilirsiniz.
Çiçek kokusu seçimi, biraz tatlı ve çok kadınsı, ama çok egzotik olmayan, ağır ve belirgin olabilir. Gül ya da nergis gibi çiçek özleri içeren herhangi bir parfüm seçenekleriniz arasında bulunmalıdır.

4-Sonbahar Mevsiminde Parfüm Seçimi
Sonbaharda baharatlı, ağır kokular içeren parfümler kadınlar için mükemmeldir. Sizin kokunuz çok kadınsı ve şehvetli olmalıdır. Birçok uzman doğu tatlarını öneriyor. Lüks baharatlı tatlar çok ağır ve tatlı ya da acı ve tatsızdır, fakat ruhların doğal halini yansıtır.
Karanfil, kişniş, zencefil, reçine, paçuli, mür, portakal ve limon ağaçları, kadının sonbahardaki ateşli ve tutkulu doğasını yansıtır. Ancak bu tür kokuların fazlasının ağır olucağının da altını çizmek gerekir.

Hangi mevsimde olursanız olun, parfümü mutlaka temiz cildinize sıkarak kullanın. Kesinlikle kötü kokuları parfümle örtmeye çalışmak gibi bir hataya düşmeyin sonuç daha da kötü olacaktır.Ne tür parfüm kullanırsanız kullanın, kesinlikle haddinden fazla parfüm kullanmayın. Hem kendi sağlığınız için hem de çevrenizdeki insanlar için. Özellikle alerji ve astım hastaları yanlarında bir odayı kaplayacak kadar parfüm sıkmış insanlar olduğunda bu durumdan oldukça rahatsız olurlar ve nefes darlığı çekerler. Günümüzde bu hastalıklara sıklıkla rastladığımız için de bu tarz hastalarla aynı ortamda bulunup kendinizden uzaklaştırma ihtimaliniz yüksektir.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • İlk Yaşlanma Belirtileri Göz Kapaklarında Beliriyor

 • Beyazlayan Saçlara Yapılması Gerekenler nedir

 • Cilt beyazlatıcı maskeler

 • Yorgun Olduğunuz Anlaşılmasın

 • Saç Uzatan Hardal Maskesi

 • Saç Beyazlaması

 • Kolay Topuz Modelleri

 • Cilt güzelliği

 • Yaz Öncesi Cilt Temizliği

 • Meyvelerin Saç Uzatmadaki 5 Etkisi

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2145
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 09.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6864012 seconds