Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Saç Bakımını Nasıl Yapılmalıyız hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Güzellik
/Dosyalar/2939_sac-bakimni-nasil-yapilmaliyiz.jpg

     Güzel, bakımlı ve parlak görünen saçların her kadının özgüvenini yerine getirdiği bir gerçek.
Kuvvetli, sağlıklı görünen saçlar elde etmenin birinci kuralı beslenme düzenine dikkat ederek bol bol meyve ve sebze yemekten geçiyor. Hiç bir kozmetik bakım malzemesi doğada bulunan vitamin ve yararlı moleküllerden daha faydalı olmadığı için dengeli bir beslenme rejimi hem genel sağlığınıza faydalı olacaktır hem de saçlarınızın çok daha canlı durmasına yardımcı olacaktır.
Eğer saçlarınızın kırılmaması için çok mecbur kalmadıkça kuru saçları taramamaya dikkat etmelisiniz banyodan sonra veya saçlarınızı yıkadıktan sonra ıslak halde tararsanız kırılmaların azaldığını farkedediceksiniz.
     Çok keskin kenarlı fırça veya tarakları kullanmak yerine daha hafif kıvrımlara sahip aparatları kullanmanız saçınızın yıpranmasını ve kırılmasını engelleyebilirsiniz.Bunun yanında saçlarınızı daha iyi bir görünüme kavuşturmak için bol bol kozmetik malzemeler kullanıyorsanız bunların adedini azaltmaya çalışın ve ürünlerin kaliteli, doğal içeriklere sahip olmalarına dikkat edin. İçerisinde onlarca kimyasal barındıran saç ürünleri zaman içerisinde hiç istemeyeceğiniz sonuçlara sebep olabilirler.
Saçlarınızı kapatmak, sıkmak, bağlamak için nefes almayı önleyici hareketlerde bulunmamaya çalışın. Saç dipleriniz nefes aldıkça saçınız daha kolay bir şekilde uzayacak ve uzarken gerçekleşen kırılmalar, aşınmalar azalacaktır.
Sadece bu bir kaç tavsiyeyi bile özenle takip ederseniz farkedeceksiniz ki kozmetik bakım ürünü ve kuaför ziyaretinden çok daha güzel, canlı ve parlak saçlara sahip olabiliceksiniz.
     Saç tiplerine göre bakım yapmakda önemli faktördür, Özellikle kuru saç tipine sahip kişilerin neme daha çok ihtiyacı olduğu için saçlarını her gün yıkamamaları gerekir.Saçlarınız yağlı ise,saçlarınız için uygun olan kremsiz bir şampuan ve kuru saç tiplerine uygun bir şampuan seçerseniz saçlarınızı hem her gün yıkamak zorunda kalmazsınız.
Saçlarınız Kuru İse,Nem tedavisi saç bakım sürecinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Nem terapisi kurumuş saçlarınıza muhteşem bir yumuşaklık kazandırır.


İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Saçlarınızın beslenmesi için öneriler

 • Göz Altı Morluklarını Kapatmanın Sırları

 • Osmanlıda Güzellik Sırları

 • Silhouette Dikişleri ile Yüz Gençleştirme

 • Gül Çayı İle Gençleşin

 • Kuru Saç Derisi ve Kepek Sorununa Çözüm

 • Doğru parfümü nasıl seçmeliyiz

 • Yorgun Olduğunuz Anlaşılmasın

 • Meyvelerin Saç Uzatmadaki 5 Etkisi

 • Saç Renginize Göre Makyaj Önerileri

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1648
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 09.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,5304009 seconds