Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Su Altı Fotoğrafçılığı hakkında faydalı bilgiler

Spor / yüzme
/Dosyalar/2931_su-alti-fotografciligi.jpg

İlk su altı fotoğrafçısı olan Bruce Mozert ilk çekimlerini 1938 de gerçekleştirmiş.Geçmişten günümüze su altı fotoğrafçılığı, gelişen teknoloji ve dünya ile paralel gelişmektedir.1900 lü yılların başlarında su altında tek bir kare fotoğraf çekmek için saatlerimizi hatta günleri alıyordu, günümüzde ise yüksek çözünürlük değerlerine sahip Dijital fotoğraf makineleriyle istenilen kalitede kareler yakalamak çok daha kolay.
Oldukça zor bir alan olan Su Altı fotoğrafçılığının ilk adımı kara da iyi bir fotoğrafçı olmaktır.

Su altı fotoğrafçılığı her ne kadar güzel ve yapılabilir bir iş gibi görünse de oldukça zordur. Her şeyden önce Su altı fotoğrafçılığı yapmak istiyorsanız, kendinize güveniniz yerinde olması, suya ait bütün korkularınızı yenmiş olmanız ve belli başlı konular hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.Su altı fotoğrafçılığının en zor kısmı süredir. Suya girmeden önce fotoğrafını çekeceğiniz şeyleri tespit etmeli ve su altında ki zamanınızı en etkili bir şekilde kullanmanız gerekecektir. Diğer bir unsur işe Işık ve Görüş alanı sıkıntısıdır. Su içerisinde derinlik artıkça doğal ışık azalacak ve buda çekim kalitesinin düşmesine neden olur. Su altında çekim yapacağınız nesnelere oldukça yakın olmanız, görüş açınızın daha iyi olmasına ve daha iyi bir fotoğraf elde edebilmenize yardımcı olacaktır.

Dalış Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
-Dalış yapmadan önce her şeyin planlanması gerekir.
-Kılıflar maksimum 30-40 metre derinliklere yapılacak dalışlar için tasarlanmıştır. Bu derinliklerin altına inmeyi planlıyorsanız makineler için özel üretim kılıf almanız gerekir.
-Beyaz renk denge ayarları. Bunun su altında çok önemli bir faktör olduğunu göz önüne aldığımızda seçeceğimiz kameranın otomatik beyaz renk denge ayarlarının yanı sıra manuel ayarlamaya da izin vermesi gerekir.
-Lens ayarlarının hem otomatik hem de manuel yapılabilmesi
-Kameranın odaklanma alanına dikkat etmemiz gerekir.
-Eğer kılıf kullanacaksanız kameranın tüm ayarları kılıf üzerinden yapılabildiğini kontrol etmemiz gerekiyor.
-Mutlaka aldığınız kılıfı içerisine ağırlı koyarak su altında teste tabi tutunuz. Bu şekilde kılıfınızın su alıp almadığını tespit edebilir ve makinenizi güvence altına alabilirsiniz.
 
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Osmanlı döneminde yüzme sporu

 • Yüzme öncesi ve sonrası beslenme nasıl olmalıdır

 • Yüzme Sporu Tarihi

 • Türk yüzme tarihi

 • Yüzme Sporu

 • Yüzüş stilleri

 • Su Altı Fotoğrafçılığı

 • İlk bayan yüzücüler ve yarışmalar

 • Bayanlar yüzme müsabakaları

 • spor klüplerinde yüzme sporu

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3509
  Aldığı Puan : 5
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 08.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,561601 seconds