Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Sezen Aksu Kimdir hakkında faydalı bilgiler

Kim Kimdir / Müzik İnsanları
/Dosyalar/2901_sezen-aksu-kimdir.jpg

Minik serçe lakabı ile bilinen Sezen Aksu 13 Temmuz 1954'te Denizli Sarayköy'de dünyaya geldi. Üniversite dahil tüm eğitimlerini İzmir'de gördü. 1975 yılında ilk 45'liğini yayınladı ve bu albümdeki şarkıların hemen hemen hepsi kendisine aitti.  
Ülke sorunlarına her zaman duyarlılık gösteren Aksu 2005 yılında başlatılan Kardelen Projesi'yle aynı ismi taşıyan albümü ve yine Kardelen adı altında verdiği konserlerle bu sosyal sorumluluk projesini gündeme getirdi. Bu zamana kadar 7 single 25 albüm çıkarmış olan Aksu 1975'te başlayan sanat hayatından bu zamana kadar 200'den fazla ödüle layık görüldü; defalarca "Yılın Kadın Sanatçısı"  seçildi; sayısız yardım konseri verdi. Penceresinden gördüklerini hemen paylaşmak istediği için, albümleri ardı ardına ve çoğu zaman da sessiz sedasız geldi.
Albümleri otuz yılda, 20 milyon sattı; şarkıları yüzü aşkın farklı yorumcu tarafından seslendirildi. Güçlü yorumu ile Türkiye'nin önde gelen ses sanatçılarından biri konumuna yükselirken sadece bir yorumcu olarak değil, 500'ü aşkın eserin sahibi olmakla da farklılık kazandı.

Yapımcılıklarını üstlenerek Türk Pop Müziği'ne birçok yeni yetenek kazandırdı. 20'den fazla ülkede 1500'ün üzerinde konser vererek dinleyicisi onu, o dinleyicisini takip edebildi. Dünyanın önde gelen isimleri ile aynı sahneyi paylaştı. Her ülkeden dinleyicisi, evrenselliği yakalamış sesinde ve müziğinde kendinden çok şey buldu. 
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Neşet Ertaş bozkırın tezenesi kimdir

 • Neşet Ertaş 'ın (bozkırın tezenesi) eserleri

 • Fikret Kızılpk kimdir

 • Taylan Ayık

 • Sezen Aksu Kimdir

 • Suna Kan Kimdir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2081
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 05.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6864012 seconds